Garnitur szyty na miarę – gwarancja niesamowitego stylu i klasy!

Garnitur szyty na miarę – gwarancja niesamowitego stylu i klasy!

Wydawać by się mogło, że zakup garnituru ślubnego przy wyborze sukni ślubnej to pestka – wystarczy tylko wybrać kolor i odpowiedni krój. W teorii tak – ale praktyka często pokazuje, że zadanie to nie jest łatwe. Mężczyźni zazwyczaj chcą wyglądać tego dnia inaczej, niż na co dzień, elegancko i odświętnie. Znalezienie wyjątkowego garnituru ślubnego stanowi nie lada wyzwanie, jeśli dodamy do tego dopasowanie odpowiedniego rozmiaru. Garnitur szyty na miarę pomoże wyglądać każdemu panu młodemu wyjątkowo!

Znakomitym rozwiązaniem jest wybór dobrego krawca, który dopasuje garnitur ślubny do potrzeb i uszyje go na miarę. Nawet najlepszy fason garnituru i świetnie dobrany kolor nie zrobią takiego wrażenia, jeśli gdzieniegdzie będzie za wąsko, gdzie indziej za szeroko. Garnitur na wesele szyty na miarę, szczególnie dla panów, którzy noszą niestandardowe rozmiary gwarantuje niesamowity wygląd!

Czy garnitur ślubny szyty na miarę to dobry pomysł?

Dlaczego warto zdecydować się na garnitur szyty na miarę? Przede wszystkim leży on znacznie lepiej niemalże na każdym mężczyźnie, niż uniwersalne modele w popularnych sieciówkach. Dzięki możliwości dopasowania kroju, długości klap, marynarki i spodni – większa góra i węższe spodnie nie stanowią problemu, a do tego pięknie podkreślają typowo męską sylwetkę. Szycie na miarę umożliwia zatuszowanie niedoskonałości niektórych partii ciała – zazwyczaj w okolicy pasa. Nic tak nie psuje wrażenia, jak opięty guzik na linii brzucha. Wybierając większy rozmiar często garnitur nie leży już tak dobrze w ramionach i wydaje się za szeroki. Panowie bardzo szczupli borykają się z kolei z problemem za długich rękawów i zbyt szerokiej linii pleców, wyglądając jakby pożyczyli strój od przysłowiowego “starszego brata”. Dlatego właśnie szycie na miarę jest doskonałym rozwiązaniem. 

Obecnie coraz częściej panowie decydują się na garnitury taliowane, które podkreślają linię sylwetki i są dość dobrze dopasowane do ciała. To powoduje, że znalezienie tego idealnego modelu staje się jeszcze większym wyzwaniem. Przy dopasowanych modelach garnituru znacznie trudniej o zapas materiału w niektórych partiach ciała. Z tego względu szycie na miarę takich fasonów jest jak najbardziej wskazane. 

Garnitur szyty na miarę
Unsplash

Zobacz także: Garnitur dla pana młodego, a może taty panny młodej? Sprawdź nasz katalog salonów z garniturami ślubnymi!

Na co zwrócić uwagę, jeśli wybierzesz garnitur szyty na miarę?

Najważniejsze w szyciu garnituru na miarę jest oczywiście ustalenie parametrów garnituru – jego koloru, kroju, użytych materiałów oraz zdjęcie miary. Najbardziej popularne materiały, które wykorzystywane są do szycia garniturów to tkaniny naturalne – wełna, bawełna. Garnitury mogą być też tweedowe i kaszmirowe. 

Po ustaleniu szczegółów przychodzi czas na pierwszą przymiarkę – wówczas sprawdza się czy miara została dobrze zdjęta oraz czy wybrany fason garnituru na pewno jest najlepszy. Podczas następnych przymiarek powstają kolejne elementy marynarki oraz szyte są spodnie. Cały proces może potrwać kilka tygodni, dlatego dobrze jest w harmonogramie przygotowań ślubnych zarezerwować na szycie i kupno garnituru odpowiednio dużo czasu. 

Dobrze dopasowany garnitur z pewnością nie ogranicza ruchów, daje swobodę poruszania się, ale jednocześnie bardzo dobrze przylega do ramion i do całej sylwetki, podobnie jak klapy do marynarki. Ponadto materiał na ramionach nie powinien się marszczyć – właśnie to powoduje, że ogólne wrażenie jest bardzo dobre. 

Garnitur szyty na miarę
Unsplash

Garnitur szyty na miarę – cena

Garnitur szyty na miarę wbrew pozorom nie musi być znacząco droższy od garnituru zakupionego w sklepie – jego cena zależy oczywiście od zastosowanych materiałów, czasu oczekiwania i fasonu. Garnitur szyty na miarę można zakupić już od 500 zł wzwyż. Standardem cenowym jest kwota 1500-3000 zł. Oczywiście w zależności od pracowni krawieckiej i firmy, na jaką się zdecydujemy cena może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. 

Warto pamiętać, że do ceny garnituru trzeba doliczyć również koszty dodatków – najczęściej jest to poszetka, specjalne spinki do mankietów ślubne oraz odpowiedni krawat lub muszka. Przy stroju uszytym na miarę bardzo ważna jest specjalnie dobrana koszula do garnituru – najczęściej taliowana ze specjalnymi aplikacjami, które powodują, że nie wypada ze spodni. Nie można zapomnieć też o odpowiednich butach. Do tego dobrze ułożone włosy i dopasowany zarost – dopiero wtedy pan młody w pełni gotowy jest na ślub!

Garnitur ślubny szyty na miarę to z pewnością dobra inwestycja. Różnica między garniturem kupionym w sklepie a skrojonym idealnie na daną osobę jest zauważalna. Dzisiaj na garnitur szyty na miarę decydują się coraz częściej nie tylko panowie młodzi, ale także świadkowie czy rodzice państwa młodych wiedząc, że garnitur na miarę to sprawdzony sposób na bardzo dobry wygląd.  

Oczywiście zdarza się też tak, że mężczyźni doskonale wyglądają w garniturach o standardowych rozmiarach lub też trafią na markę, w której rozmiarówka pasuje idealnie. Wtedy nie ma potrzeby szycia garnituru na miarę. Najważniejsze jest by sprecyzować oczekiwania dotyczące wyglądu oraz rozpocząć poszukiwania z dużym zapasem czasu. Wtedy na pewno uda się znaleźć odpowiedni, wymarzony garnitur!

4.9/5 - (48)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore