Gdzie zorganizować wesele w górach? Zacznijcie od znalezienia klimatycznej kapliczki!

Gdzie zorganizować wesele w górach? Zacznijcie od znalezienia klimatycznej kapliczki!

Każdy choć raz chciałby pojechać na prawdziwe i huczne wesele w górach. Tego typu uroczystości trwające często dłużej niż trzy dni są zachwycające nie tylko dla pary młodej, ale także dla przybyłych gości, szczególnie jeśli pochodzą z innych stron Polski. 

Aplikacja wesele z klasą

Oczywiście wesele można również zorganizować w górach, jeśli wcale się stamtąd nie pochodzi, ale rejony te są wyjątkowo bliskie naszemu sercu. Może para młoda poznała się właśnie w Bieszczadach? A może w Karkonoszach przyszły pan młody uratował życie swojej wybrance serca? Góry to niezwykle wdzięczny towarzysz tego typu uroczystości. Zapierające dech w piersiach widoki są idealne nie tylko na plener ślubny, ale również jako otoczenie, w którym powiemy magiczne “tak”. To właśnie w górach, na różnych polanach, można znaleźć małe kapliczki, w których ślub kościelny ma wyjątkowy wydźwięk. Gdzie w Polsce najlepiej zorganizować góralskie wesele?

Zobacz także: Organizujesz wesele w górach? Sprawdź nasz katalog firm pełen kontaktów i znajdź wymarzone miejsce na szaloną i niezapomnianą zabawę!

Wesele w górach – Beskidy czy Karkonosze?

Mieszkając w Polsce, mamy do wyboru wiele pięknych krajobrazów – od gór aż po morze. W ciągu kilku godzin możemy zobaczyć najpierw jedno, a następnie drugie. Niezwykłe pasma górskie, które znajdują się na terenie kraju, co roku przyciągają do niego dziesiątki tysięcy turystów. Nic więc dziwnego, że zakochane pary właśnie góry wybierają na wymarzone miejsce, w którym chcą powiedzieć sobie sakramentalne tak. Do wyboru jest oczywiście niezliczona ilość obszarów: Karkonosze, Bieszczady, Beskidy czy Sudety. Gdzie najlepiej zorganizować ślub i wesele? W którym z tych miejsc znajdziecie małe i klimatyczne kapliczki, aby móc wziąć ślub kościelny lub ślub konkordatowy?

Mały staw - wesele w górach
Unsplash

Karkonosze

Miłośnicy Polskich gór z pewnością niejednokrotnie przyglądali się Śnieżce lub wdrapywali się cierpliwie na jej szczyt. Oczywiście nie jest to takie łatwe, kiedy panna młoda musi na siebie założyć piękną i rozłożystą suknię ślubną, a pan młody idealnie skrojony garnitur. Na szczęście Karkonosze mają do zaoferowania wiele ciekawych miejsc, z których rozciąga się piękny widok na majestatyczne góry. 

Z pewnością idealnym miejscem na ślub kościelny jest Kaplica świętej Anny w Sosnówce. Zazwyczaj otwierana jest jedynie w dniu swojej patronki, jednak istnieje możliwość zorganizowania tam ślubu również poza tym terminem. Na tę wielką uroczystość z pewnością nadaje się również Świątynia Wang pochodząca z przełomu XII i XIII wieku, która znajduje się w Karpaczu. Wolne terminy na ślub można poznać w kancelarii parafialnej lub znaleźć na stronie internetowej zabytku

Bieszczady 

Jeśli jesteście miłośnikami Bieszczad i uważacie, że tylko tam można odpowiednio wypocząć, a dodatkowo tereny te mają dla was wyjątkową moc, z pewnością zastanawiacie się nad tym, gdzie w Bieszczadach można by zorganizować ślub. Spełnienie marzenia o kameralnym ślubie w górach jest łatwiejsze niż myślicie. Bieszczady mają do zaoferowania wiele ciekawych, starych i klimatycznych kapliczek, w których ślub zdecydowanie będzie niezapomnianym przeżyciem. Wśród najpiękniejszych z pewnością są: Kapliczka Królowej Nieba w Baligrodzie, Kapliczka Kowalowa w Balnicy czy Kapliczka w Kiełczawie. 

Zobacz także: Jakie style weselne pasują do góralskiego wesela? Sprawdź, jaki styl dobrać!

Beskidy - wesele w górach
Unsplash

Beskidy

Beskidy kryją w sobie wiele niezwykłych miejsc, które są nie tylko piękne, ale także bardzo tajemnicze. Warto oczywiście pamiętać o tym, że nie każda kapliczka nadaje się na to, aby wziąć przy niej ślub. Położenie niektórych może utrudnić to zadanie. Dodatkowo na takie rozwiązanie musi wyrazić zgodę ksiądz. Jednak dla chcącego, nic trudnego! Gdzie zorganizować wesele i ślub w górach? 

Jedno z najbardziej znanych miejsc to Pustelnia świętego Jana, której pierwsze budynki powstały w 1769 roku. Miejsce to cieszy się dużą sławą i bardzo chętnie odwiedzają je turyści. Kolejnym punktem, na który warto zwrócić uwagę, jest Kaplica Matki Boskiej Królowej Gorców na Polanie Rusnakowej pod Turbaczem. W jej okolicy znajduje się polowy ołtarz, zatem przeprowadzenie tam ślubu nie powinno być problematyczne. 

Góry Sowie

Najwyższym szczytem Gór Sowich jest oczywiście Wielka Sowa, którą pięknie widać na tle nieba. To pasmo górskie jest może nieco mniej znane, jednak nie mniej spektakularne. Również w Górach Sowich można znaleźć ciekawe i tajemnicze miejsca, w których warto zorganizować ślub. Gdzie dokładnie? Z pewnością warto zwrócić uwagę na Kościół Św. Piotra i Pawła w Bożkowie, który został wybudowany w latach 1704-1708. Wyjątkowym miejscem jest również Kościół Matki Bożej Śnieżnej w Sierpnicy. 
Miejsce na ślub już znalezione? Góralska suknia ślubna i garnitur przygotowane? Jeśli góralskie wesele to wasze marzenie, pamiętajcie, aby z niego nie rezygnować!

4.9/5 - (48)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore