I żyli długo i szczęśliwie, czyli jak dbać o związek?

I żyli długo i szczęśliwie, czyli jak dbać o związek?

Budowanie szczęśliwego związku, opartego na partnerstwie, to wcale nie bułka z masłem. Co zrobić gdy po chwilach uniesień i motylach w brzuchu do wspólnego życia wielkimi krokami wkrada się rutyna? Jak dbać o związek, aby bez względu na staż cieszyć się bezgraniczną miłością partnera i czy w ogóle istnieje recepta na relację idealną? Koniecznie przeczytajcie poniższe wskazówki.

Przepis na udany związek?

Związek to nieustanna i ciężka praca, którą wykonywać muszą dwie osoby, bez tego nie ma szans na szczęśliwą i udaną relację. Niejednokrotnie, przeglądając internet czy czytając książkę, natknęliście się na cytaty o związku, które w piękny i metaforyczny sposób mówią, czym jest miłość. Rzeczywistość nie jest jednak tak bajkowa i wymaga ogromnego zaangażowania ze strony obojga partnerów. Co zatem robić, aby związek, który tworzycie, był naprawdę udany?

  • Komunikacja. To fundament każdej międzyludzkiej relacji. Niezależnie od tego czy załatwiasz jakąś urzędową sprawę, czy rozmawiasz ze swoim partnerem, to właśnie wymiana komunikatów stanowi podstawowe narzędzie do budowania i podtrzymywania relacji. Za pomocą słów czy gestów jesteście w stanie podzielić się tym, co was cieszy i uszczęśliwia, ale także tym, co niepokoi lub denerwuje. Oczywiście niezwykle ważnym elementem każdej wspólnej rozmowy jest umiejętność słuchania drugiej osoby, niezależnie czy podzielacie jej zdanie, czy macie zgoła odmienne stanowisko. Nie spodziewajcie się także, że wasz partner będzie posiadał zdolności telepatyczne i od razu domyśli się, jakie są wasze oczekiwania. Jasno i wprost komunikujcie swoje potrzeby.
  • Kompromis. To jedno z tych słów, których realizacja w codziennym życiu przychodzi chyba najtrudniej. Niestety, aby budować udany związek, czasem trzeba zostawić swoje “ja” daleko w tyle i poszukać złotego środka, zwłaszcza w sytuacjach konfliktowych.
  • Czas. Chwile, które spędzacie razem, czy to realizując wspólne hobby, czy oglądając ulubiony serial, także wpływają na to, jak udany związek tworzycie. Wspólne wyjście od czasu do czasu tylko we dwoje z pewnością jeszcze bardziej zbliży was do siebie. Oczywiście najważniejsze jest zachowanie odpowiednich, zdrowych proporcji. Każde z was ma również prawo do indywidualnego realizowania swoich zainteresowań i pasji oraz czasu tylko dla siebie.
Szczęśliwa i uśmiechnięta para przytulająca się i całująca
Envato

Zobacz także: Wady i irytujące przyzwyczajenia… Jak radzić sobie z niedoskonałościami drugiej połówki?

Idealny związek? Czyli jaki?

Pewnie większość zapyta, czy taki związek w ogóle istnieje? Odpowiedź brzmi: TAK, ponieważ to dla was ma być on idealny i to wy macie czuć się w nim wyjątkowo. Co zatem oprócz wcześniej wymienionych wskazówek można jeszcze dodać do tego przepisu?

Przede wszystkim staraj się być najlepszą wersją siebie w związku. Bycie dobrym partnerem przejawia się także w stałym pielęgnowaniu uczucia, akceptacji wad partnera, nawet jeśli na początku wydają się one nie do przyjęcia. Nie próbuj także na siłę zmieniać swojego ukochanego, a raczej starajcie się uczyć od siebie dobrych i wartościowych cech, które jeszcze mocniej ugruntują wasz związek. Okazujcie sobie wsparcie w trudnych sytuacjach, ale także pielęgnujcie swoje miłość, wyrażając uczucia nawet w drobnych gestach. Niezwykle ważnym elementem budowania idealnego związku jest również umiejętność przyznania się do błędu i mówienia “przepraszam” – to magiczne słowo naprawdę może rozwiązać niejedną miłosną kłótnię.

Jak dbać o związek i być szczęśliwą parą
Envato

Zobacz także: Znaki zodiaku i ich dopasowanie. Sprawdźcie, czy jesteście dla siebie stworzeni!

Związek na odległość – czy to w ogóle ma sens?

Związek na odległość to prawdziwe wyzwanie i test dla partnerów. Miłość na walizkach to bardzo trudna relacja, o którą szczególnie należy się starać i pielęgnować. Co robić, aby utrzymać taki związek i jednocześnie być naprawdę szczęśliwym?

  • Stały kontakt. W dobie wszechobecnego internetu i wszelkiego rodzaju komunikatorów codzienna rozmowa, czy to telefoniczna, czy wideo, nie stanowi żadnego problemu, nawet na duże odległości. Ważne jest także, aby przeprowadzać ze sobą szczere rozmowy, opowiadać o swoich radościach, ale także problemach.
  • Zaufanie. To prawdziwy fundament budowania związku na odległość. Jeśli partnerzy nie darzą się zaufaniem, nie ma mowy o tym, aby tworzona przez nich relacja przetrwała próbę czasu i rozłąkę.
  • Czułość. Okazywanie sobie uczuć, wzajemnego zainteresowania, a także dbanie o udane życie seksualne jest także kluczową kwestią w partnerstwie na odległość.
  • Pamiątki. Zdjęcia, nagrania z wyznaniem miłości to świetne amulety, do których zwłaszcza w chwilach smutku i tęsknoty będzie można wrócić.
  • Bliscy i przyjaciele. Niezwykle istotne jest to, aby nie izolować się od innych ludzi, zwłaszcza bliskich, ale także aby nie unikać spotkań towarzyskich, gdy nie ma obok partnera. Kontakt z przyjaciółmi czy rodziną może pomóc choć odrobinę złagodzić samotność wynikającą ze związku na odległość.
  • Pozytywne myślenie. Traktowanie związku na odległość jak wyzwania zdecydowanie pomaga, a optymiści dużo łatwiej radzą sobie z samotnością i rozłąką.
  • Wspólne wyjazdy. Planowanie czasu spędzanego razem jest szczególnie ważne w związkach na odległość. Wybierzcie się razem na intymny weekend lub krótkie wakacje. Sprawdźcie romantyczne miejsca w Polsce i Europie, i zaplanujcie cudowny, wspólny czas.

4.7/5 - (46)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore