Idealna sala na wesele, czyli na co warto zwracać uwagę?

Idealna sala na wesele, czyli na co warto zwracać uwagę?

Po wielkich emocjach, jakie wiążą się zaręczynami, przychodzi czas, żeby ogłosić wspaniałą nowinę o narzeczeństwie najbliższym. W tym momencie trzeba przygotować się na szereg pytań ze strony rodziny i przyjaciół: “Kiedy ślub?”, “Gdzie odbędzie się wesele?”. Właśnie, gdzie? Oto jest pytanie!

Podczas organizacji tego ważnego wydarzenia, jakim jest ślub i wesele, na przyszłych nowożeńców czeka wiele zadań, a także niekiedy niełatwych decyzji, które będą musieli podjąć. Istnieją usługi na rynku weselnym, które są wręcz konieczne, jeżeli zakochani decydują się po zaślubinach zorganizować przyjęcie – mowa tutaj oczywiście o sali weselnej, która często determinuje termin uroczystości. Wybór idealnej może być sporym wyzwaniem, podpowiadamy więc, na co warto zwracać uwagę podczas poszukiwań!

Po pierwsze: styl imprezy

Na samym początku tej organizacyjnej drogi dobrze jest zastanowić się wspólnie nad tym, co wam obojgu się podoba, jak widzicie ten wasz wielki dzień. Bliżej jest wam do bajkowego wesela w pałacu, czy może do swobodnego rustykalnego przyjęcia w drewnianym gościńcu? Jeżeli już wiecie, co wam w duszy gra, będzie o wiele łatwiej znaleźć miejsce, którego wnętrza będą pasowały do wymarzonego stylu.

Po drugie: lista gości

Weselne lokale są niezwykle zróżnicowane nie tylko pod względem wyglądu i stylu, ale również wielkości. Dlatego ustalenie szacunkowej liczby gości, która będzie z wami świętować tego dnia jest niezwykle ważna. Decydując się na zbyt dużą, bądź zbyt małą salę na wesele, trzeba mieć na uwadze kilka niedociągnięć, które mogą się pojawić. Jakich? Odpowiedź na to oraz wiele innych pytań dotyczących wyboru idealnej sali na wesele usłyszycie od Michała Papalskiego, dj’a w Fokus Group.

Po trzecie: lokalizacja i koszty

Poszukując obiektu na przyjęcie weselne, warto jednocześnie zaplanować wstępnie, gdzie odbędzie się wasz ślub. Odległość sali od kościoła czy urzędu może być niezwykle istotna, jeżeli zależy wam, aby nie wynajmować dodatkowego transportu dla gości. Spora liczba obiektów oprócz przyjęć oferuje również, cieszące się coraz większą popularnością, śluby w plenerze w swoich urokliwych ogrodach, co może rozwiązać ewentualny problem transportu. 

Niewątpliwie, bardzo istotną kwestią w czasie poszukiwań miejsca na wesele są koszty. Warto dogłębnie zapoznać się z ofertami interesujących was obiektów oraz podczas spotkania z właścicielem, zapytać o wszystkie dodatkowe koszty, usługi i możliwe atrakcje.

Po czwarte: rzeczywisty wygląd

Wspominamy, iż warto porozmawiać z osobą odpowiedzialną za organizację wesel w danym obiekcie, najlepiej osobiście, ponieważ wizyta w potencjalnym lokalu, w którym odbędzie się wasza najważniejsza impreza w życiu, to sprawa wręcz konieczna. Zdjęcia znalezione przeważnie w Internecie, mogą nie oddać tego, jak lokal wygląda w rzeczywistości. Jakie dekoracje będą współgrać z charakterem wnętrza? Czy obiekt jest zadbany, a klimatyzacja sprawna? Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się jedynie wtedy, gdy odwiedzicie lokal.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Fokus Group.

4.7/5 - (49)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore