• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Idealna sukienka na poprawiny dla młodej! Te modele to prawdziwy hit sezonu!

Idealna sukienka na poprawiny dla młodej! Te modele to prawdziwy hit sezonu!

Dwudniowe wesele to świetny pomysł – możecie odstresowani spędzić więcej czasu z bliskimi, jest luźniejsza atmosfera, „wasz dzień” trwa dłużej, jest naprawdę idealnie! Ale… Przecież nie ubierzesz na poprawiny sukni ślubnej, prawda? Co więc ubrać?

I tu zaczynają się schody, bo o ile co do ubioru panny młodej w dniu ślubu nie ma większych wątpliwości, to już sukienka na poprawiny może być problemem. Pytasz o nie przyjaciółki, mamę, siostrę, świadkową – każda z nich ma inne zdanie i szuka również dla siebie sukienki na wesele. Ty nie jesteś ani o krok bliżej od decyzji. Jaki kolor? Jaki krój? Jaka długość? Jakie dodatki? W twojej głowie kłębi się mnóstwo pytań, na szczęście my mamy na nie odpowiedzi!

Sukienka na poprawiny dla młodej – kolor, który warto wybrać

Pierwsze pytanie, które zadaje sobie panna młoda przed wyborem stroju na poprawiny, to zazwyczaj: „Czy sukienka na poprawiny dla młodej powinna być biała, tak jak suknia ślubna?”. A niestety odpowiedź nie ułatwia decyzji, bo brzmi: „To zależy!”.

Zależy przede wszystkim od ciebie. Jeśli chcesz znów wystąpić w bieli – to super! Wybór krótkich, koktajlowych sukienek w tym kolorze jest naprawdę bogaty, ponieważ są to często sukienki na ślub cywilny. Możesz przebierać do woli i użyć jednej z nich jako sukienki na poprawiny. Równie dobrze możesz też zdecydować się na wybór sukienki na wesele ze swojej szafy, czyli takiej, w której bywasz na ślubach jako gość. To bezpieczne i ekonomiczne wyjście.

Jeśli jednak chcesz wystąpić w nowej sukience, koszty wesela nie grają roli i nie zależy ci na tym, by wyróżniać się wśród gości bielą, to postaw na barwy! Jakie? Najlepiej dopasowane do twojej karnacji, takie, w których po prostu czujesz się dobrze. Jeśli nie wiesz, który kolor jest dla ciebie najlepszy, to bezpiecznym wyborem będą zawsze pastele.

Panna młoda wybiera sukienkę na poprawiny

Zobacz także: Jakie paznokcie ślubne będą idealne na pierwszy i drugi dzień ślubu?

Idealny krój sukienki na poprawiny dla młodej

Jak zawsze – krój zależy od sylwetki panny młodej. Najważniejsze jest jednak to, żebyś czuła się w sukience komfortowo. Będziesz dużo chodzić i tańczyć, warto więc, by sukienka była wygodna i dopasowana do sylwetki. Krój ołówkowy podkreśli nienaganną figurę, krój w literkę „A” ukryje doskonale trochę za szerokie biodra i zaakcentuje talię, a sukienki odcinane pod biustem pasują pannom młodym o zaokrąglonych sylwetkach w obrębie talii.

Bardzo ważna w przypadku sukienki na poprawiny dla młodej jest jej długość. Nie decyduj się na mini, ale też nie na maksi. Ta pierwsza może być kłopotliwa. Panna młoda bardzo dużo tańczy podczas poprawin, a stale podwijająca się sukienka będzie tylko denerwować i ograniczać twoje ruchy. Długa sukienka zaś może być zbyt strojna jak na poprawiny, które w Polsce są mniej oficjalne niż wesele i tym samym wieczorowy strój będzie bardzo kontrastować z atmosferą wydarzenia. Tego dnia warto również zrobić nieco lżejszy makijaż niż makijaż ślubny. Oczywiście nie zapominaj też, że swoboda to podstawa. Dlatego najlepiej postaw na sukienkę o długości przed kolano. Będziesz mogła komfortowo się poruszać i tym samym w pełni cieszyć drugim dniem swojego życia w roli żony.

Sukienki na poprawiny dla młodej – galeria

Teoria teorią, ale jak w praktyce wygląda moda w dziedzinie sukienek na poprawiny dla młodej w sezonie 2019? Poniżej znajdziesz wiele inspiracji! Zapraszamy do naszej galerii!

https://www.instagram.com/p/BsXtx7alsP3/
https://www.instagram.com/p/BnlwL79hwJq/
https://www.instagram.com/p/BvPMjwolXgQ/
https://www.instagram.com/p/BvOYMqWgNRb/
https://www.instagram.com/p/BvEuGsHAU7J/
https://www.instagram.com/p/Bu3-OYwghZl/
https://www.instagram.com/p/BuzePctFGH8/
https://www.instagram.com/p/BuqeGujHOs6/
https://www.instagram.com/p/Bt23nfkDClK/
https://www.instagram.com/p/BtqxRXDHStu/
https://www.instagram.com/p/BvTzwBbgu-d/
https://www.instagram.com/p/BvCzPOMgTi5/
https://www.instagram.com/p/BuuBGylnevO/
https://www.instagram.com/p/BvOi_9NAogm/
https://www.instagram.com/p/BuwUtaXg8aL/
https://www.instagram.com/p/Bi2AYLMlQO_/
https://www.instagram.com/p/BgWgZulh8E9/
https://www.instagram.com/p/BhV111WncFQ/

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu