Idealna suknia ślubna z trenem – jak ją znaleźć?

Idealna suknia ślubna z trenem – jak ją znaleźć?

Marzenia o dniu ślubu towarzyszą niemal każdej kobiecie. Ma być idealnie – on zakochany i wpatrzony w swoją wybrankę jak w obrazek. Ona ma przyciągać spojrzenia wszystkich gości swoim wdziękiem, a przede wszystkim kreacją. Czy zatem suknia ślubna z trenem jest odpowiednim wyborem?

Wiele przyszłych panien młodych widzi oczyma wyobraźni suknię z długim trenem. I to niezależnie od tego, czy w ich marzeniach jest to suknia ślubna księżniczka, czy przeciwnie: zwiewna suknia ślubna. Tren dopełnia całość, nadaje ślubnej kreacji unikalnego, wręcz królewskiego charakteru. 🥰 A czy jest lepsze wydarzenie niż własny ślub, podczas którego można pozwolić sobie na taką stylizację? Jeżeli suknia ślubna to z trenem czy bez? Czy w praktyce suknia ślubna z odpinanym trenem to dobre rozwiązanie? Jak tańczyć w sukni ślubnej z trenem? Podpowiadamy!

Suknia ślubna z trenem czy bez – opinie

Najpierw jednak musisz zamknąć te cudowne katalogi z salonów sukien ślubnych i reklamy w internecie, a skupić się na praktycznym aspekcie. Bo twoja suknia ma nie tylko wyglądać, ale też być w miarę możliwości wygodna w noszeniu, podobnie jak biżuteria panny młodej. 👰 W końcu będziesz mieć ją na sobie cały dzień, noc i może jeszcze podczas pleneru ślubnego? Trochę tego jest. Dlatego weź głęboki wdech i wydech, a potem zasięgnij języka, czy lepiej w tym dniu sprawdzi się suknia ślubna z trenem czy bez.

suknia ślubna z trenem - panna młoda na schodach w pięknej sukni
Adobe Stock

Miałam suknię z trenem. tyle że tren był całkowicie odpinany.
Zaraz po uroczystości w kościele tren odpięłam i dzięki temu nie chodziłam cale wesele z kaczym kuprem.

Miałam w mojej sukni tren podpinany, sprawdził się super, dobrze się trzymał i nie przeszkadzał podpięty, a na wejście do kościoła i na sesje gdy był rozłożony dał świetny efekt.

To ja Wam powiem z tej strony „już po”. Zawsze marzyłam, żeby idąc do ołtarza, coś się za mną „ciągnęło”. Ale jak zmierzyłam pierwszą suknię z trenem, wiedziałam już, że to nie jest to. Poprosiłam panią w salonie czy mogę się w tym przejść w tę i z powrotem (oczywiście nie wolno, ale dwa kroczki, czemu nie). Cały czas mi się wydawało, że się zwinął w sznurek itp. Ostatecznie rozwiązałam sprawę inaczej – kupiłam suknię bez trenu (dodatkowy plus – trochę lżej i nie trzeba nic podpinać) a do niej dokupiłam 3 metrowy welon

Ja wybrałam suknię bez trenu, żeby było mi wygodnie tańczyć i uniknąć efektu „kaczego kupra” – niestety niektóre treny po podpięciu tak wyglądają.


Jak widać, tak jak w każdym temacie dotyczącym gustów – opinie są podzielone. Łatwo się domyślić, że niektóre panny młode od początku wiedzą, że chcą tylko suknię z trenem i są gotowe na odrobinę dyskomfortu, byle go mieć. Inne narzeczone uważają tren za przeuroczy, ale niestety – minusy wygrywają u nich z plusami. Jeszcze inne w ogóle uważają, że tylko skromna suknia ślubna ma sens, a skromność i tren ich zdaniem nie idą ze sobą w parze. Najważniejsze jest oczywiście to, co ty czujesz i uważasz. To ty masz być szczęśliwa w tym wyjątkowym dniu! 😊

Jeżeli boisz się, że kreacja, którą wybierzesz będzie przesadzona, możesz zdecydować się na suknię ślubną – syrenkę, która z trenem tworzy wyjątkowo dobraną parę. Dlaczego? Suknia ślubna rybka z trenem wygląda skromnie i elegancko. 😉 Dzięki trenowi ten model zyskuje na estetyce, ale jednocześnie nadal zachowuje swój klasyczny, ponadczasowy charakter. Suknia ślubna księżniczka z trenem to z kolei rozwiązanie dla tych panien młodych, które zdecydowanie wolą kreacje pozwalające im błyszczeć na tle innych i zawsze marzyły o wystawnej, robiącej wrażenie stylizacji weselnej. Krótka suknia ślubna z trenem? Dlaczego nie! Takie połączenie wygląda bardzo efektownie. W takim przypadku najlepiej, jeżeli tren będzie całkowicie odpinany, dzięki czemu będziesz w stanie go zdjąć na czas zabawy weselnej. 

💡 Zobacz także: Sprawdzony salon sukien ślubnych? Sprawdź nasz katalog!

Czy do sukni ślubnej z trenem pasuje długi welon?

Przyjmijmy, że jesteś zdecydowana – będzie tren! To teraz dochodzi kwestia nakrycia głowy. Jaki welon pasuje do sukni ślubnej z trenem? Jeśli oprócz trenu zawsze marzyłaś też o długim welonie, to odpowiedź jest jedna: to zależy!

Panna młoda w sukni ślubnej z trenem
Unsplash

Oczywiście suknie ślubne z trenem to nie tylko te, które mają 3-metrowe ciągnące się ogony, ale też krótkie treny, takie nieznaczne przedłużenie sukni, czy suknie z trenem odpinanym. 😉 Dlatego jeżeli zdecydowałaś, że twoja wymarzona kreacja to suknia ślubna z trenem krótkim – bez problemu możesz pozwolić sobie na długi, kilkumetrowy welon. Pamiętaj, że welon powinien być dobrany także do tego, jakie ozdoby ślubne do włosów wybrała panna młoda.

Jeżeli jednak chcesz mieć zarówno długi, katedralny tren, jak i rozłożysty ciągnący się welon, to lepiej zrezygnuj. Przesada nie jest tutaj wskazana. Tren lub welon pełni funkcję dekoracyjną. Im dłuższy i bardziej zdobny tren – tym gorzej, gdy go schowasz! Przecież nie o to chodzi. Nie martw się jednak, bo możesz mieć krótszy tren albo welon. W zamian za to tym jednym naprawdę długim elementem możesz nadrobić swój welon. Jeśli Ci żal, to pomyśl o tym od strony ekonomicznej: wszak jeśli chodzi o suknie ślubne, ceny są często wręcz kosmiczne. Dwa długie i zdobne elementy znacznie podnoszą koszty kreacji. W tym przypadku umiar jest wręcz przyjemnością! Reasumując: suknia ślubna z trenem i długim welonem to dobry pomysł tylko, jeżeli tren jest dość krótki.

Jak chodzić w sukni z trenem, żeby się nie potknąć?

Elegancka suknia ślubna z długim trenem to marzenie wielu panien młodych. Nic dziwnego! Tren może wyglądać naprawdę zjawiskowo i dodawać twojemu strojowi niesamowitej powagi, która przecież towarzyszy dniu ślubu. Suknia z podpinanym trenem to kompromis pomiędzy komfortem, a efektownym wyglądem. 🙂 Tren jest zazwyczaj podpinany po pierwszym tańcu. Idąc do ołtarza w sukni ślubnej, która ma dłuższy tren musisz uważnie stawiać kroki i przed wejściem do miejsca, w którym odbędzie się ceremonia, poprosić świadkową o właściwe rozłożenie trenu, tak by był zaprezentowany w całej okazałości. Później, kiedy dojdziesz do miejsca, które zamierzasz zająć, również zwróć uwagę na to, żeby odpowiednio ułożyć tren. Możesz umówić się ze świadkową, że zrobi to z boku, pozwalając Ci na swobodne wstawanie i siadanie.

suknia ślubna z trenem - panna młoda w sukni z długim trenem
Adobe Stock

Jak tańczyć w sukni z trenem? Rozwiązanie to suknia ślubna z trenem podpinanym!

Jeżeli myślisz: „marzy mi się suknia ślubna z trenem, ale jak tańczyć?”, to na szczęście projektanci rozwiązali ten problem. Nic dziwnego – taniec na weselu i tren nie idą ze sobą w parze, nawet jeśli nie jest on długi. Tren oczywiście, bo tańczyć – co tu kryć – będziesz naprawdę długo! Najczęściej w sukni ślubnej z trenem odbywa się tylko pierwszy taniec, a potem panna młoda decyduje się na jego odpięcie lub podpięcie, w zależności od tego, jakie rozwiązanie zaproponował projektant kreacji. 👨‍🦰

czerwona suknia ślubna z trenem
Adobe Stock

Dlatego jest wiele metod, by po ceremonii ślubnej ukryć tren. Możesz mieć krótki tren odpinany, możesz też tren podpiąć, co jest najczęściej stosowane – nie bez powodu.  

Trochę w przytoczonych wyżej opiniach mogłaś poczytać o trenie podpinanym i efekcie, który daje, czyli… tzw. kaczym kuprze. Oczywiście nie każdy tren po podpięciu będzie tak wyglądać. Zależy to od wielu aspektów: materiału, zdobień, długości trenu i rodzaju sukni.

Są kreacje, które naprawdę dobrze będą prezentować się z podpięciem, bo jest ono zamocowane od spodu sukni. Są też takie, które wyglądają zwiewnie i dają efekt „lejącej” wody, a nie „kaczego kupra”. Musisz więc przymierzyć kilka modeli i krojów, ale też zastanowić się nad tym, co po prostu jest dla Ciebie najlepsze. 😉 Tabelka plusów i minusów to jedno, a drugie – to, co podpowiada ci serce! Tym się zawsze kieruj w pierwszej kolejności, a z pewnością będziesz zadowolona. Suknia ślubna z doczepianym trenem zagwarantuje Ci spektakularny wygląd w czasie ceremonii i komfort podczas wesela. 

Galeria zdjęć

Podsumowanie tego artykułu

4.6/5 - (19)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore