Suknia ślubna – jak wybrać tę jedyną?

Suknia ślubna – jak wybrać tę jedyną?

Chyba każda przyszła panna młoda lubi przeglądać zdjęcia sukien ślubnych. Wybór jest ogromny, więc znalezienie idealnego modelu nie jest łatwe. Jak wybrać idealną suknię ślubną? Jakie modele będą najmodniejsze w nadchodzącym sezonie? Na ten temat porozmawiamy z ekspertem w tej dziedzinie – Pauliną Nowak z Galerii Mody Ślubnej Kwiat Lotosu.

Czym powinna kierować się panna młoda przy wyborze sukni ślubnej?

Ważne jest, by fason był odpowiedni do figury, podkreślał walory a zarazem ukrywał niedoskonałości sylwetki. Często ważną rolę odgrywa również kolor sukni, który także powinien podkreślać urodę panny młodej. Zawsze jednak powtarzamy naszym klientkom, że w sukni ślubnej powinny czuć się „ubrane” a nie przebrane, co oznacza, iż przy wyborze kreacji należy pozostać wierną swojemu stylowi i własnym upodobaniom. W końcu to właśnie w takiej kobiecie zakochał się pan młody i nie chce poślubić kogoś zupełnie innego!

suknia ślubna

Jakie pytania powinna sobie zadać panna młoda przed wyborem sukni?

Przede wszystkim, w jakim fasonie czuje się dobrze na co dzień. Czy woli suknię dopasowaną, podkreślającą kształty, model ze zwiewnych materiałów, które pięknie układają się w tańcu, a może zawsze marzyła, by w dniu ślubu być księżniczką w sukni typu princessa? Ważną kwestią przy wyborze sukni jest też uwzględnienie charakteru całego wesela.

Jakie trendy w sukniach ślubnych będą królować w nadchodzącym sezonie?

Jak w każdej branży modowej, tak również w modzie ślubnej trendy wciąż się zmieniają. Obecnie prym wiodą zmysłowe, zwiewne suknie z dekoltami zabudowanymi koronką. Mile widziane są prześwity, odkryte plecy oraz dwuczęściowe suknie delikatnie odsłaniające brzuch. Ponadto w trendach ślubnych nigdy nie mija moda na klasyczne princessy!

suknia ślubna

suknia ślubna

suknia ślubna

suknia ślubna

Dla jakich kobiet będą idealne najmodniejsze modele?

Zwiewne suknie z muślinu lub tiuli woalowych, a także wszystkie modele w kształcie literki A pasują do większości sylwetek. Jeśli panna młoda decyduje się na, tak modne w tym sezonie, prześwity i suknie typu naked dress, musi mieć na uwadze, iż obnażają one wszystkie niedoskonałości sylwetki. Na suknie tego typu raczej nie powinny decydować się panie o obfitym biuście. Jeśli chodzi zaś o fason typu princessa, to jest to klasyka ślubna i przy zachowaniu odpowiednich proporcji pasuje każdej pannie młodej, nawet w rozmiarze XXL.

suknia ślubna

suknia ślubna

suknia ślubna

Jak wybrać suknię, kierując się trendami, by za kilka lat móc bez wstydu oglądać swoje zdjęcia ślubne?

Zasada jest jedna – suknia ma pasować do charakteru i sprawić, by w dniu ślubu panna młoda czuła się piękna i pewna siebie. W modzie ślubnej, jak w każdej innej dziedzinie złą opcją jest nadmiar. Warto jednak podkreślić, iż w przypadku wyboru sukni ślubnej tak samo jak w tzw. street fashion, Polki mają duże wyczucie stylu i uważam, że wiodą prym w Europie, a może i na świecie.

Jakie trendy były już dawniej na topie? Czy powracają?

Trendy w modzie zawsze zataczają koło. Nie inaczej jest w modzie ślubnej. Modne obecnie suknie koronkowe, przypominają te, w których szły do ślubu nasze mamy i babcie. Wróciła również moda na suknie z wytłaczanych materiałów, takich jak żakardy oraz na fasony wykonane z krepy.

Skąd panna młoda wie, że to właśnie TA suknia?

Najlepszym wyznacznikiem tego, czy przymierzana suknia może być TĄ właściwą, jest uśmiech. Szeroki, promienny uśmiech, który pojawia się na twarzy przyszłej panny młodej. To się po prostu czuje. Jeśli po przymierzeniu kliku czy kilkunastu modeli cały czas wracamy myślą do jednego z nich, to znaczy, że znalazłyśmy tę jedyną. Suknię ślubną bowiem wybiera się tak jak przyszłego męża – sercem.

suknia ślubna

Zdjęcia przedstawiają suknie z nowej kolekcji 2018 Galerii Mody Ślubnej Kwiat Lotosu.

Rozmawiała: Adrianna Fliszewska

4.9/5 - (27)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore