Jak dobrać kolor włosów do typu urody, aby odjąć sobie lat? Sprawdź proste triki!

Jak dobrać kolor włosów do typu urody, aby odjąć sobie lat? Sprawdź proste triki!

Dzięki pięknym i zdrowym włosom kobiety czują się jak prawdziwe gwiazdy filmowe. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jakie uczesanie i cięcie podniesie ich atrakcyjność. Jak dobrać kolor włosów – to kolejne niezwykle istotne zagadnienie.

Zbyt ciemne, za krótkie, za bardzo wycieniowane. Pytanie, jak dobrać fryzurę, niejednokrotnie pada z ust kobiet, które doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zdrowe i odpowiednio wystylizowane włosy są niezwykle atrakcyjne.

Dbanie o ich kondycję jest szczególnie ważne przed wielkimi wyjściami i niezwykłymi wydarzeniami, na przykład gdy nasza fryzura ślubna musi przetrwać całą noc. W stylizacji włosów nie mniej istotny jest również kolor. To dzięki niemu możemy poczuć się młodziej lub, jeśli nie trafiliśmy z odcieniem, stwierdzić, że wyglądamy o dekadę starzej. Jak dobrać kolor włosów, aby czuć się idealnie? Jakie wyznaczniki brać pod uwagę?

Jak dobrać kolor włosów do typu urody, koloru oczu i karnacji?

Doboru koloru włosów możemy dokonać na kilka sposobów. Po pierwsze możemy sprawdzić, jaki typ urody prezentujemy i właśnie do niego dopasować odpowiedni odcień. Należy jednak pamiętać o tym, że każda farba niszczy włosy, dlatego ważne jest, aby je odpowiednio odżywiać. Jeśli chcemy zapobiec łamaniu się czy rozdwajaniu końcówek, świetnie sprawdzą się witaminy na włosy.

Jak zatem dobrać kolor włosów do typu urody? Według specjalistów istnieją cztery podstawowe typy urody, które związane są z porą roku. To właśnie do nich możemy dopasować makijaż, sposób ubierania się czy właśnie kolor włosów.

Kobieta z blond włosami

Zobacz także: Sposób na niechciany kolor? Dekoloryzacja!

Pani Wiosna

Kolor oczu: od zieleni aż po odcienie niebieskiego. Często pojawiają się małe, złote plamki.

Karnacja: Jasna karnacja, która jednak ma brzoskwiniowe lub złociste zabarwienie.

Wiosna kojarzy się z lekkością i jasnymi odcieniami. Najczęściej właśnie wiosną określa się osoby o włosach blond, choć zdarzają się również odcienie rudego. Ponieważ wiosna kojarzy się ze słońcem, najczęściej otacza ją aura ciepłych barw. Dla Pani Wiosny idealne będą kolory miodowe, złociste, złocisty brąz, miedź, pochodne czerwieni. Raczej powinna ona unikać popielatych i ciemnych odcieni, które bardziej pasują do zimnego typu urody.

Kobieta z platynowymi włosami - jak dobrać kolor włosów

Pani Lato

Kolor oczu: Pani Lato bardzo często ma oczy niebieskie, zielone lub zielononiebieskie. Zdarzają się również oczy brązowe, w których można dostrzec plamki niebieskiego lub zielonego.

Karnacja: Lato ma najczęściej różowy i ciepły odcień skóry.

Choć lato również kojarzy się ze słońcem, nie do końca współgra z ciepłymi barwami. Do tego typu urody pasują zarówno odcienie blondu jak i brązu, istnieje jednak duża różnica w porównaniu z Panią Wiosnę. Lato bardzo dobrze czuje się w odcieniach popielatych. Popielate pasma znakomicie rozjaśnią włosy i nadają im blasku. Idealne kolory dla lata to: popielaty blond, popielaty brąz czy platynowy blond. Pani Lato powinna unikać kolorów miedzianych, mahoniowych czy złotych.

Kobieta z rudymi włosami - jak dobrać kolor włosów

Zobacz także: Jak przyspieszyć porost włosów? Sprawdzone sposoby na piękne i długie włosy

Pani Jesień

Kolor oczu: oczy Pani Jesieni najczęściej są zielone lub niebieskie. Zdarza się również, że są turkusowe lub jasnoniebieskie. W niektórych przypadkach mogą również wystąpić oczy piwne ze złotymi plamkami.

Karnacja: Pani Jesień często ma piegi, choć jej karnacja jest dość jasna. Skóra często ma złotawą poświatę.

Pani Jesień bez dwóch zdań kojarzy się z odcieniami rudości i właśnie takie włosy ma naturalnie. Jeśli jednak potrzebujesz odmiany, możesz sięgnąć po te barwy, które są ciepłe, a najlepiej podkreśl swój naturalny kolor włosów. Dodaj miedziane lub czerwone tony. Sięgnij po farby takie jak: złocisty brąz, miedziane złoto czy orzech. Jeśli marzysz o odcieniach blondu, upewnij się, że będą one ciepłe. Platynowy blond zdecydowanie nie współgra z głównymi cechami Pani Jesieni.

Kobieta z ciemnymi włosami - jak dobrać kolor włosów
Unsplash

Pani Zima

Kolor oczu: Pani Zima zazwyczaj ma dość ciemne oczy, choć pojawiają się również oczy szare, niebieskie czy zielone. Często są to barwy mocne, kontrastujące z białkiem oczu.

Karnacja: Pani Zima ma bardzo jasną karnację. Pod skórą mogą być widoczne żyłki, widoczne bywają również cienie pod oczami.

Naturalny kolor włosów zazwyczaj jest dość ciemny. Są to czernie i cała gama brązów, które najlepiej pasują do Pani Zimy, ponieważ ją ocieplają. Przy tym typie urody wystarczy używać odpowiednich odżywek, aby nadać włosom blasku. Można również sięgnąć po szampony koloryzujące, jednak powinny być zbliżone do naturalnego koloru włosów.   

Jak dobrać kolor włosów do kształtu twarzy?

Dzięki odpowiedniemu kolorowi włosów możemy również sprawić, że nasza twarz będzie wydawała się nieco szczuplejsza lub pełniejsza. To oczywiście zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Podobnie jak w przypadku ubrań, również tutaj kolory ciemniejsze sprawią, że twarz będzie zdawała się szczuplejsza. W tym wypadku jednak niezwykle ważne jest również cięcie i długość włosów, które najmocniej podkreślają kształt twarzy.

4.9/5 - (16)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore