Jak malować oczy, aby je powiększyć? Wykorzystanie cienia i eyelinera krok po kroku

Jak malować oczy, aby je powiększyć? Wykorzystanie cienia i eyelinera krok po kroku

Mówi się, że oczy to zwierciadło duszy. Jeśli tak jest, zdecydowanie warto dobrze je podkreślić, aby wszyscy dookoła mogli z nich wyczytać to, co najlepsze. Jak malować oczy, aby wydobyć ich kolor, optycznie je powiększyć i ukryć opadającą powiekę?

Istnieje wiele ciekawych trików, dzięki którym nasze spojrzenie będzie wyglądało pięknie i zachęcająco. Wszystkie zasady dotyczące tego, jak malować oczy, z pewnością przydają się przed wielkimi wyjściami, kiedy musimy wybrać makijaż ślubny lub makijaż na wesele. Jak zatem malować oczy cieniami, a jak kredką i eyelinerem? Jak walczyć z opadającymi kącikami i opadającą powieką? Sposoby omówione poniżej z pewnością zdziałają cuda!

Makijaż oka krok po kroku – przygotowania

Przed nałożeniem na twarz i oczy makijażu, należy zatroszczyć się o cerę. Pielęgnacja twarzy jest niezwykle ważna, zwłaszcza  okolic oczu. Zatem zanim naniesiemy na oko bazę, należy je dobrze oczyścić i pokremować kremem nawilżającym przeznaczonym do delikatnej skóry powiek.

Kiedy krem już się wchłonie, na powiekę nakładamy bazę. Oczywiście mowa nie tylko o powiece ruchomej, ale także obszarze skóry sięgającym aż po brwi. Aby zagruntować bazę powiekę, należy przypudrować lub nałożyć na nią cielisty cień. Zabieg ten sprawi, że cienie nie będą tak mocno trzymały się skóry i dzięki temu nie będzie plam. Co za tym idzie blendowanie kolorów będzie znacznie łatwiejsze.  

Paleta cieni jak malować oczy cieniami?
Unsplash

Jak malować oczy cieniami, aby powiększyć oko?

Makijaż należy wybierać nie tylko pod kolor oczu, ale również pod ich kształt, a nawet wielkość powiek. Kobiety, które mogą pochwalić się dużymi ruchomymi powiekami, nie mają większego problemu z doborem cieni. Jeśli jednak masz tak zwane opadające powieki, nie każdy rodzaj makijażu się u ciebie sprawdzi. W takim wypadku lepiej unikać ciemnych kolorów, które jeszcze dodatkowo optycznie zmniejszą oko. Jak malować oczy cieniami krok po kroku? Oto prosty i skuteczny sposób:

 1. Nanieś na powiekę jasny, bazowy cień, który powinien sięgać załamania powieki. Można delikatnie wyjść poza załamanie, jednak między cieniem a brwią powinna pozostać wolna przestrzeń.
 2. Ciemniejszy cień nałóż w zewnętrznym kąciku oka, delikatnie wychodząc poza linię załamania. Cień blenduj, kierując pędzel w stronę wewnętrznego kącika oka. Cień stopniowo dokładamy, na początku lepiej jednak zastosować go mniej.
 3. Aby zblendować cienie, należy wykonywać kuliste i półkoliste ruchy pędzlem w stronę wewnętrznego kącika oka i z powrotem.
 4. Staraj się nie naciskać pędzlem na powiekę. Chwyć go w połowie, dzięki czemu twoje ruchy staną się płynniejsze.
 5. Na środkową część powieki nanieś lekko połyskujący cień, który będzie nieco jaśniejszy od zblendowanych cieni w zewnętrznym kąciku oka.
 6. Wewnętrzny kącik oka pomaluj jasnym cieniem, dzięki czemu oko będzie wydawało się bardziej otwarte i większe. Znakomicie sprawdzi się w tym wypadku jasnobeżowy cień z drobinkami srebra lub złota.
 7. W przypadku dolnej powieki panuje ta sama zasada. Również należy nałożyć na nią bazę i delikatnie przypudrować. Z cieniami postępujemy podobnie jak na górnej powiece: od najjaśniejszego do najciemniejszego. Oczywiście jeśli źle czujesz się z ciemnymi cieniami rozprowadzonymi na dolnej powiece, możesz użyć na niej jedynie jasnego, połyskującego cienia.
 8. Na sam koniec jasny cień nakładamy pod linią brwi, dzięki czemu oko jeszcze bardziej optycznie się powiększy.    

Oczywiście makijaż oczu to również dobrze podkreślone brwi, o których nie można zapomnieć. Aby je pomalować, użyj specjalnego brązowego cienia do brwi oraz pędzelka, którego włosie będzie ścięte na skos.  

Pomalowane brązowe oczy
Unsplash

Zobacz także: Czy warto inwestować w makijaż permanentny? Sprawdź, ile kosztuje i jak wygląda zabieg!

Jak malować oczy kredką i eyelinerem

Nałożenie cieni to nie koniec malowania oka. Makijaż oka, szczególnie na wielkie wyjście, należy dopełnić, wykonując kreskę eyelinerem lub kredką. Najczęściej stosuje się czarną kredkę, jeśli jednak wolisz jaśniejsze kolory, z pewnością doskonale sprawdzi się również kredka brązowa. Jak malować oczy eyelinerem, a jak kredką?

Kredka:

 1. Obrysuj czarną kredką górną powiekę na linii rzęs.
 2. To samo zrób z dolną powieką.
 3. Odpowiednim pędzelkiem rozetrzyj kredkę na linii rzęs, dzięki temu będą się wydawały gęstsze.
 4. Na dolnej powiece wodną linię oka pomaluj białą kredką. Ten mały trik sprawi, że oko stanie się bardziej otwarte.

Eyeliner:

W zależności o tego, jaki efekt chcemy uzyskać, kreski eyelinerem można namalować na kilka sposobów. Po pierwsze, aby ułatwić sobie zadania, najpierw kontur oka można obrysować kredką i dopiero później poprawić eyelinerem. Najczęstszy błąd to zbyt grube kreski, które pasują do makijażu wieczorowego, jednak zupełnie niszczą makijaż dzienny.

 1. Jeśli chcesz wydłużyć oko, kreskę poprowadź trochę niżej niż dolna linia rzęs i koniecznie unieś ją w górę, aby optycznie otworzyć oko.
 2. Kolejną linię poprowadź w dół tak, aby kończyła się w połowie górnej linii rzęs. Dzięki temu stworzysz na oku ostry szpic, który następnie należy wypełnić eyelinerem.
 3. Po wypełnienia “szpica” eyelinerem, pociągnij kreskę w stronę wewnętrznego kącika oka. I gotowe!

Tak zrobiony makijaż utrwal specjalnym sprayem do makijażu. Możesz w tym celu użyć również lakieru do włosów.

4.6/5 - (29)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore