Jak malować paznokcie i zrobić perfekcyjny manicure w domu?

Jak malować paznokcie i zrobić perfekcyjny manicure w domu?

Czy dłonie po zabiegach wykonanych w domu mogą wyglądać równie pięknie jak po wyjściu od kosmetyczki? Okazuje się, że wystarczy kilka prostych trików i odpowiedź na pytanie, jak malować paznokcie, stanie się banalnie prosta.

Pielęgnacja paznokci i dłoni jest niezwykle ważna, ponieważ to właśnie one są jedną z wizytówek każdej kobiety i mężczyzny. Na ręce zwraca się dużą uwagę na przykład podczas spotkań biznesowych. Jak zatem dbać o nie w domu? Oczywiście powinniśmy pomyśleć o odpowiednim nawilżeniu skóry i dobrze wykonanym manicure.

Kobiety dodatkowo powinny zadbać o to, aby ich paznokcie prezentowały się modnie i nienagannie. Jeśli nie jesteście miłośniczkami malowania paznokci, sprawcie, aby były one silne i zdrowe. Witaminy na paznokcie z pewnością pomogą osiągnąć cel. Jeśli jednak lubicie, aby wasze paznokcie były kolorowe, zobaczcie, jak je malować, aby lakier nie odpryskiwał, a skórki nie zamieniły się w prawdziwe pole bitwy.

Jak malować paznokcie – przygotowania krok po kroku

Aby lakier trzymał się odpowiednio mocno na paznokciu, ważne jest jego przygotowanie. Płytka paznokcia powinna być wypolerowana i odtłuszczona, dzięki czemu unikniemy odprysków. Aby odtłuścić paznokieć, należy użyć bezpyłowego waciku i odtłuszczacza. Co należy zrobić dalej? Oto instrukcja krok po kroku:

  1. Nałóż na paznokieć bazę, która rozjaśni plytkę i sprawi, że stanie się ona mniej żółta. Jeśli masz problem z rozdwajającymi się paznokciami, jako baza może posłużyć ci odżywka do paznokci. Dodatkowo wypełni wszystkie rowki w paznokciu, przez co nałożony kolorowy lakier nie będzie powodował smug.
  2. Połóż kroplę lakieru na środku paznokcia i delikatnym ruchem rozprowadź w dół, zostawiając do skórki małą przerwę.
  3. Później kroplę rozprowadź ku górze, tak aby na paznokciu utworzyła się linia. Następnie lakierem pokryj prawą stronę paznokcia, zaczynając od dołu. To samo zrób z lewą stroną paznokcia.
  4. Jeśli płytka paznokcia nadal jest widoczna, nałóż drugą warstwę lakieru, jednak znacznie cieńszą niż pierwszą.
  5. W ostatnim kroku nałóż na płytkę paznokcia utrwalacz, dzięki któremu lakier będzie się lepiej trzymał i znacznie szybciej wyschnie.  

Co zrobić z pomalowanymi skórkami? Czy zmywać lakier podczas malowania? Na szczęście już nie trzeba tak robić! Jeśli zdarza ci się wyjechać na skórki, kup sobie specjalny preparat na bazie lateksu, dzięki któremu lakier ze skórek zejdzie bez problemu. Przed malowaniem paznokci nałóż go dookoła płytki i pozostaw do wyschnięcia. Później jednym ruchem ściągnij zaschnięty lateks i resztki lakieru.

Trzy koleżanki pokazują, jak malować paznokcie
Envato

Zobacz także: Paznokcie lustrzane – jak samodzielnie wykonać mirror nails?

Jak malować paznokcie hybrydą

Nałożenie na paznokieć lakieru hybrydowego jest niezwykle wygodne, ponieważ do kolejnego malowania możemy zasiąść dopiero po około dwóch tygodniach. Wszystko zależy od tego, jak szybko rosną ci paznokcie.

Lakier hybrydowy jest również znacznie trwalszy, dlatego często paznokcie ślubne panny młode malują właśnie nim. Obecnie można kupić lakiery hybrydowe, które nie wymagają lampy. Jednak jeśli chcesz zrobić hybrydę jak z salonu, musisz mieć do tego odpowiednie urządzenia. Jak malować paznokcie hybrydą? Poznaj najważniejsze zasady:

  1. Po nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu i wycięciu skórek należy zmatowić płytkę paznokcia blokiem polerski. Następnie paznokieć musi zostać odtłuszczony.
  2. Na paznokieć nałóż cienką warstwę bazy i utrwal ją pod lampą UV przez około 2 minuty.
  3. Następnie na paznokieć nałóż cienką warstwę wybranego lakieru i utrwal ją pod lampą UV przez około 2 minuty.
  4. Po utrwaleniu koloru nałóż lakier nazywany top coat, który nada hybrydzie połysku. Utrwal go pod lampą przez około 2 minuty.
  5. Po zabiegu przemyj paznokcie odtłuszczaczem i nałóż na dłonie oliwkę.

Warto pamiętać o tym, że częste stosowanie hybrydy może zniszczyć płytkę paznokcia. Dlatego ważne jest stosowanie odżywek i robienie przerw od lakieru hybrydowego.

Malowanie paznokci - kobieta trzyma w ręce lakiery
Pexels

Zobacz także: Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Te wskazówki pomogą ci uzyskać wymarzony efekt

Jak malować paznokcie lakierem z magnesem

Niezwykle modnym sposobem malowania paznokci w ostatnim czasie stało się wykorzystywanie lakieru magnetycznego, który daje wrażenie metalicznego połysku. Jak malować paznokcie lakierem z małymi, magnetycznymi opiłkami?

Okazuje się, że nie ma zbyt dużej różnicy w tym, czy malujemy paznokcie zwykłym lakierem, czy nie. Jedyne co musimy zrobić podczas malowania paznokci lakierem magnetycznym, to użycie magnesu, który należy zbliżyć do płytki paznokcia na około 3 milimetry i od 3 do 5 sekund.
Dzięki temu na płytce paznokcia pojawią niezwykłe i spektakularne wzory. Warto również zwrócić uwagę na kształty paznokci, ponieważ nie wszystkie wyglądają tak samo atrakcyjnie, kiedy użyjemy lakieru magnetycznego.

W przypadku lakieru magnetycznego hybrydowego należy przed utwardzeniem warstwy w lampie, zbliżyć do paznokcia magnes, który ułoży odpowiednie wzory.

4.6/5 - (22)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore