Jak planować wesele w czasie pandemii koronawirusa? Sale weselne podpowiadają – cz. 2

Jak planować wesele w czasie pandemii koronawirusa? Sale weselne podpowiadają – cz. 2

Opublikowany ostatnio na naszym blogu artykuł, dotyczący obecnej sytuacji branży gastronomicznej, w którym zapytaliśmy managerów oraz właścicieli restauracji i domów weselnych o to, jak pandemia koronawirusa wpłynęła na prowadzone przez nich działania, a także o ich nastroje i rady dla par młodych, spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelników. 

Aplikacja wesele z klasą

Przygotowaliśmy także drugą część wywiadu, w której przedstawiamy kolejne wypowiedzi i cenne wskazówki, dotyczące funkcjonowania branży gastronomicznej w tym trudnym czasie, aby nie tylko Was uspokoić, ale także pokazać, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, kontakt z managerami sal weselnych w czasie epidemii wcale nie musi być utrudniony!

Oferty promowane

Jak wyglądają Państwa aktualne działania w sytuacji związanej z epidemią koronawirusa? Czy kontaktują się z Państwem i zamawiają terminy narzeczeni zainteresowani organizacją wesel w kolejnych latach (2021 i dalej)?

Crystal Palace, Kraków, małopolskie: W Crystal Palace jesteśmy w stałym kontakcie z klientami, a sytuacja związana z epidemią koronawirusa na świecie nie wpływa negatywnie na nasz kontakt z Parami Młodymi. Przyjmujemy rezerwacje na przyjęcia weselne w 2021 i 2022 roku, mając nadzieję, że podobne problemy nie powtórzą się w kolejnych latach.

Mokoto, Warszawa, mazowieckie: Czekamy z niecierpliwością na każdą informację rządu, dotyczącą organizacji przyjęć. Jak na razie jedyne, co możemy zrobić, to zapewnić każdą parę młodą, że jeśli nie będzie możliwości przygotowania przyjęcia weselnego w określonej dacie, znajdziemy wspólnie, kolejny dogodny termin.

Tak, kontaktują się z nami pary, zainteresowane terminami na kolejne lata, ale chwilowo takich zapytań jest mniej. Często pytają, czy w umowie znajdzie się wzmianka o realizacji umowy w czasie epidemii.

Hotel Pałac Alexandrinum****, Warszawa, mazowieckie: Zainteresowanie terminami weselnymi na 2021 rok jest, ale umiarkowane, głównie z tego powodu, że pary młode nie mogą osobiście obejrzeć obiektu. Niemniej jednak zapytania cały czas się pojawiają.

Obecnie prowadzimy szeroką kampanię reklamową w Internecie oraz w mediach społecznościowych poprzez film promujący wesela w Pałacu Alexandrinum. Dla wszystkich par, które zdecydują się na na organizację wesela jeszcze w tym roku, przygotowaliśmy specjalną promocję – 5% rabatu na pakiet weselny.

Jakie rozwiązania proponują Państwo dla osób zainteresowanych organizacją wesel na przyszłe lata w związku z sytuacją, w której spotkanie twarzą w twarz i obejrzenie sali na żywo nie jest możliwe?

Pałac pod Kampinosem, Warszawa, mazowieckie: Oczywiście, dokładamy wszelkich starań, aby odnaleźć się w tej nowej, jakże trudnej dla wszystkich sytuacji oraz sprostać oczekiwaniom zainteresowanych. Koncentrujemy się na komunikacji telefonicznej oraz mailowej. Przesyłamy szczegółowe oferty, zdjęcia, filmy oraz dokonujemy rezerwacji terminów, aż do czasu, kiedy spotkanie będzie możliwe. Dajemy możliwość również obejrzenia naszego obiektu za pomocą relacji na żywo.

Mokoto: Wszystkie pary, zainteresowane terminami na przyszły rok i kolejne lata, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i profilu na Facebooku, gdzie mogą znaleźć szczegółowe informacje oraz zdjęcia naszego obiektu. Istnieje także możliwość zobaczenia obiektu, z zachowaniem wszystkich niezbędnych środków ostrożności, gdy będzie to już dozwolone.

W jaki sposób kontaktują się Państwo z parami, które w związku z epidemią nie mogły zorganizować przyjęcia? Jakie kroki Państwo podejmują w tej sytuacji?

Stara Szwajcaria, Gliwice, śląskie: Na chwilę obecną trudno jest cokolwiek planować, bo nikt z nas nie wie, kiedy sytuacja w kraju się poprawi. Drogą mailową informujemy naszych klientów i uspokajamy, że nie są sami w tym trudnym okresie. Przedstawiamy warianty, jakie przygotowaliśmy dla nich oraz udostępniamy kalendarz wolnych terminów. Zachęcamy do kameralnej uroczystości w domu z bliskimi, na którą możemy przygotować dania na wynos, a nawet wypożyczyć dekoracje i zastawę stołową, zaś w rocznicę ślubu odnowić przysięgę i zorganizować niezapomniane przyjęcie dla całej rodziny i wszystkich bliskich.

Milord Hotel, Pułtusk, mazowieckie: W związku pandemią koronawirusa z parami, które miały zaplanowane w naszym obiekcie przyjęcie, kontaktowaliśmy się wyłącznie telefonicznie. Dotychczas uroczystości weselne organizowaliśmy tylko w soboty. W związku z sytuacją epidemiologiczną, wychodząc naprzeciw oczekiwań naszych klientów rozszerzyliśmy ofertę również o piątki. Decyzją naszych klientów, część przyjęć weselnych została przełożona na przyszły rok.

Pexels

Zobacz także: Planowanie wesela w dobie koronawirusa? Tak! Sprawdź podpowiedzi sal weselnych – cz. 1

Jakie są Państwa nastroje dotyczące aktualnej sytuacji? Jakie mają Państwo przewidywania co do organizacji wesel w najbliższej przyszłości?

Hotel Pałac Alexandrinum****: Mamy nadzieję, że wszystko szybko wróci do normalności i będzie można, jak co roku, korzystać z możliwości organizacji hucznych przyjęć. Jeśli nawet będzie obostrzenie do 50 osób, to również zrobimy wszystko, aby ten dzień był dla wszystkich niezapomniany.

Pałac pod Kampinosem: Przewidywanie najbliższej przyszłości w takiej chwili jak pandemia jest naprawdę trudne i niemiarodajne. Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze i zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami zamierzamy dalej funkcjonować. Oczywiście mamy ogromną nadzieję na powrót do normalności i czekamy z utęsknieniem na śluby w plenerze oraz przyjęcia weselne w Pałacu pod Kampinosem. Mamy jednak świadomość, że poza wytycznymi rządu, pozostają jeszcze z nami strach przed dużymi zgromadzeniami oraz obawa o zdrowie starszych.

Milord Hotel: Sytuacja jest bardzo skomplikowana. Nikt nie spodziewał się tak trudnej sytuacji epidemiologicznej, która dotknęła wszystkie obszary biznesowe i usługowe. Na bieżąco śledzimy obecne rozporządzenia i zalecenia związane z COVID-19, przygotowując się do otwarcia sezonu. Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności za organizację przyjęć weselnych zgodnie z przyszłymi wytycznymi. Zrobimy wszystko, aby przyjęcia weselne nadal odbywały się zgodnie z oczekiwaniem naszym klientów.

Czy zauważają Państwo wzrost zainteresowania weselami organizowanymi w tygodniu oraz w miesiącach jesienno-zimowych? Czy mają Państwo wypełniony kalendarz takimi terminami?

Mokoto: Myślę, że będą brane pod uwagę wszystkie dni w tygodniu oraz każde miesiące. U nas jest jeszcze sporo wolnych terminów i zapraszamy wszystkich chętnych, nawet w poniedziałki 🙂 Jesteśmy nowym miejscem, ale z 10-letnim doświadczeniem w branży, współpracujemy tylko z profesjonalistami, więc nie straszne nam wesela nawet 7 dni w tygodniu 🙂 Jest też możliwość wzięcia ślubu cywilnego na naszym terenie, co może się sprawdzić, gdy terminy w urzędach i kościołach są zajęte.

Stara Szwajcaria: Przyjęcia weselne w tygodniu są coraz bardziej popularne. Dlatego też przygotowaliśmy wyjątkowe oferty i pakiety dla par, które decydują się na przyjęcie między niedzielą a czwartkiem. Wiele takich terminów jest u nas dostępnych i widać, że sporo osób się na nie decyduje. Zaobserwowaliśmy znaczny wzrost zainteresowania weselem w tygodniu, szczególnie w czwartki.

Jesień i zima to wyjątkowy okres na organizację tego jedynego niezapomnianego dnia i o tym przekonali się nasi klienci już w zeszłym roku i wiele kolejnych par planuje przekonać się o tym również. Wielkim atutem Starej Szwajcarii jest sala tarasowa, która dzięki przeszkleniom odsłania perłę Gliwic – Park Szwajcaria. W październiku i listopadzie błyszczy on złoto rudym kolorem, a w grudniu i styczniu, kiedy korony drzew przykrywa biały puch, a wewnątrz lokalu migają ciepłe barwy świec i girland, nie trzeba nic więcej aby zadbać o piękny nastrój.

Pexels

Zobacz także: Wesele a koronawirus – nurtujące kwestie w organizacji przyjęć podczas pandemii koronawirusa okiem prawnika

Jakie rady, wskazówki mają Państwo dla przyszłych par młodych?

Mokoto: Radzimy, żeby nie stresować się czymś, na co nie mamy wpływu. Rozumiem, że każdy ma swoją wymarzoną wersję tego dnia i nocy, i pary spędzają wiele miesięcy na przygotowaniach do tego wydarzenia, ale pamiętajmy o jednym – najważniejsze to być zdrowym i szczęśliwym, każdą imprezę da się przełożyć, zabezpieczcie się w umowie o takiej możliwości, w końcu to siła wyższa. Mamy nadzieję i życzymy tego sobie i wam, żeby ta sytuacja została już niebawem wspomnieniem, i żeby życie nas wszystkich wróciło do normy.

Crystal Palace: Przede wszystkim bądźmy optymistami i nie zapominajmy o uśmiechu. Obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa nie oznacza, że pary młode muszą zrezygnować z wymarzonego ślubu oraz przyjęcia weselnego. Najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie nowej daty, wówczas ten wyjątkowy dzień odbędzie się, ale kilka miesięcy później.

Villa Róż, Stronie, małopolskie: Zawsze mówię, że para młoda w tym dniu jest najważniejsza, ważne więc, aby kierować się sercem, własnym gustem. Wszystko będzie dobrze i koronawirus tego nie zniweczy. Jesteśmy z Wami – Wasza Villa Róż Zakrzów.

4.6/5 - (14)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore