Jak przygotować listę gości weselnych?

Jak przygotować listę gości weselnych?

Jej sporządzenie to prawdziwe wyzwanie! Sprawdź, jak przygotować listę gości weselnych!

Jak przygotować listę gości weselnych

Jak przygotować listę gości weselnych?

Nie da się zaprosić całej rodziny i wszystkich znajomych, więc trzeba stanąć przed trudnym dylematem – z kim chcemy spędzić nasz najważniejszy dzień w życiu. Obowiązkowo na liście gości powinna pojawić się najbliższa rodzina i świadkowie. Czym kierować się zapraszając dalszą rodzinę i znajomych? Czy powinno się myśleć o osobach, które wypada zaprosić, czy o tych, z którymi ma się dobry kontakt?

Warto postawić sobie kilka pytań. Przede wszystkim, czy znacie daną osobę. Zdarzają się sytuacje, w których zaproszonego gościa poznaje się dopiero na własnym ślubie i wcale nie chodzi o osoby towarzyszące, tylko o dalekich krewnych lub znajomych rodziców. Warto wtedy zastanowić się, czy na własnej uroczystości nie będziecie czuć się, jakbyście byli wśród obcych.

Warto też zastanowić się, jaki kontakt macie z daną osobą. Czasami lepiej zaprosić dobrą koleżankę, z którą rozmawiacie kilka razy w tygodniu niż kuzynkę, z którą nie macie kontaktu od podstawówki.

Czy zaprosić parę, na której ślubie byliście dawno temu? Zasada wzajemności przestaje działać, jeśli od dawna nie macie ze sobą kontaktu.

Czy znajomi z pracy powinni pojawić się na Waszym ślubie? Osoby, z którymi spędzacie kilkanaście-kilkadziesiąt godzin tygodniowo, są Wam prawdopodobnie bliskie, ale nie zawsze jest to relacja, która obowiązuje Was także poza miejscem pracy.

Czy powinno się zapraszać całą rodzinę? Zgodnie ze ślubną etykietą, nie należy pomijać członków niedalekiej rodziny! Jeśli jednak planujecie małe przyjęcie, a macie duże rodziny, musicie stanąć przed tym trudnym wyborem.

Koniecznie zastanówcie się też, czy przy danym gościu będziecie czuć się komfortowo. Ślub i wesele to Wasza osobista uroczystość, pełna emocji. Wybierzcie osoby, przy których będziecie mogli w pełni cieszyć się swoim dniem. Ograniczcie osoby, które mogę zepsuć atmosferę Waszej uroczystości.

Dobrym sposobem na upewnienie się, czy dany gość powinien pojawić się na Waszym ślubie jest odpowiedzenie sobie na pytanie, czy bylibyście w stanie zmienić datę ślubu, żeby tylko ta osoba mogła dotrzeć na uroczystość?

Co jeszcze bierzecie pod uwagę, sporządzając listę gości?

fot. Pexels

Autor: Adrianna Fliszewska

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz