Jak stworzyć scenariusz dnia ślubu i wesela, aby jak najmniej się stresować? Wedding Planner radzi!

Nadszedł wasz wielki dzień! Wszystko jest dopięte na ostatni guzik (łącznie z koszulą pana młodego). Teraz pozostaje trzymać kciuki, aby wydarzenie przebiegło tak, jak tego oczekiwaliście: życzenia pod kościołem, podziękowania dla rodziców po torcie, a po oczepinach ciepłe danie. To tylko przykłady tych ważnych momentów, a jest tego kilkanaście razy więcej. Co zrobić by w tym wyjątkowym dniu nie myśleć o kolejności wydarzeń, a jedynie cieszyć się każdą chwilą? Przygotowanie scenariusza dnia ślubu i wesela jest najlepszym rozwiązaniem. Czym on jest i jak go stworzyć?

Jak stworzyć scenariusz dnia ślubu i wesela, aby jak najmniej się stresować? Wedding Planner radzi!
Wedding to do list top view. Present boxes, calendar for marriage planning and various bridal stuff on white rustic table. Memmorable date organization background

Przeczytaj i oceń!

4.9/5 - (26)
Aplikacja dla par młodych Wesele z klasą

Wasz scenariusz dnia ślubu to nic innego, jak agenda przebiegu całego dnia, godzina po godzinie. Scenariusz pomoże wam uporządkować wszystkie zaplanowane momenty, posiłki, rozjazdy i wiele innych spraw. Czasami słyszę pytanie: „A nie lepiej, aby wszystko szło swoim rytmem? Bez pilnowania co po czym ma nastąpić?” Taka opcja wchodzi w grę, gdy mamy do czynienia z krótką uroczystością, bez wielu elementów organizacyjnych (aczkolwiek zauważcie, że w ciągu dnia tyle się dzieje i scenariusz pomoże wam nie zwariować). Gdy go przygotujecie, będziecie czuli się bezpieczniej i mieli pewność, że to co zakładaliście odbędzie się zgodnie z planem, a i wasi goście i wykonawcy będą wiedzieli co w danym momencie się odbywa.

Oferty promowane
Envato

Zobacz także: Planer ślubny w twoim telefonie? Sprawdź naszą aplikację mobilną dla par młodych!

Jak zatem przygotować scenariusz tego dnia?

Na początek:

  • w pierwszej kolejności stwórzcie sobie tabelę z podziałem na godzinę, osobę odpowiedzialną oraz opis zadania,
  • przygotujcie sobie spis wszystkich waszych wykonawców wraz z kontaktem do każdego z nich,
  • następnie rozpiszcie sobie wszystkie zadania do wykonania w dniach poprzedzających ślub. To już pomoże wam zapanować nad gorączką ostatnich przygotowań i zdejmie część stresu. Uwzględnijcie koniecznie te zadania w tabelce.

A teraz czas na dzień ślubu:

  • najpierw rozpiszcie sobie priorytetowe momenty dnia: godzina ceremonii, makijaż, fryzura, przygotowania, błogosławieństwo oraz inne, które macie w planach. Podajcie konkretne lub orientacyjne godziny, miejsce i zanotujcie wszelkie uwagi, które mogą okazać się planem B,
  • ustalcie z waszą salą weselną lub cateringiem, o których godzinach będą wydawane posiłki (czy są serwowane, czy też w bufetach) i dołączcie do tabelki,
  • wypiszcie wszystkie inne planowane elementy, typu atrakcje, podziękowania dla rodziców, przemowy i dopasujcie ich kolejność do elementów już istniejących. Zanotujcie również informacje, takie jak: rozstawienie zespołu/Dja, przyjazd mobilnego baru, dowiezienie tortu i wszystkie elementy „drugoplanowe”, ale biorące udział w uroczystości,
  • przekażcie scenariusz waszym świadkom, a także takim wykonawcom, jak: wodzirej, fotograf, kamerzysta, aby wiedzieli, co w danej chwili ma nastąpić. Miejcie jedną kopię przy sobie na wszelki wypadek (oczywiście pamiętajcie, że w trakcie wieczoru możecie być również elastyczni).

Na koniec proponuję także wydrukować godziny posiłków i kluczowych wydarzeń dla gości. Można taką mini agendę umieścić w ramce na zdjęcia i umieścić na bufetach, gdzie każdy gość przynajmniej raz zawita.

Tak przygotowany scenariusz pozwoli uwolnić myśli o chaosie organizacyjnym i cieszyć się w pełni tym wyjątkowym dniem, czego życzę wszystkim młodym parom.

Oceń artykuł!

4.9/5 - (26)

Agnieszka Kamieniecka

Agnieszka Kamieniecka

Wedding planner, właścicielka Agencji ślubnej Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner. Od kilku lat zajmuje się kompleksową organizacją ślubów i wesel w całej Polsce. Ekspert branży ślubnej. Organizatorka wielu ślubnych wydarzeń oraz warsztatów dla panien młodych. Kreatorka przepięknych i klimatycznych uroczystości, ma słabość do kameralnych przyjęć oraz imprez tematycznych. Od 2020 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, gdzie obejmuje stanowisko PR Menagera. Prywatnie mama i żona, miłośniczka komiksów, jazdy na rowerze, zumby, mody oraz projektowania wnętrz.

Więcej artykułów autora Agnieszka Kamieniecka
Portal ślubny Wesele z klasą al. Wojciecha Korfantego 138 40-156 Katowice, śląskie

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore