Jak stworzyć scenariusz dnia ślubu i wesela, aby jak najmniej się stresować? Wedding Planner radzi!

Jak stworzyć scenariusz dnia ślubu i wesela, aby jak najmniej się stresować? Wedding Planner radzi!

Nadszedł wasz wielki dzień! Wszystko jest dopięte na ostatni guzik (łącznie z koszulą pana młodego). Teraz pozostaje trzymać kciuki, aby wydarzenie przebiegło tak, jak tego oczekiwaliście: życzenia pod kościołem, podziękowania dla rodziców po torcie, a po oczepinach ciepłe danie. To tylko przykłady tych ważnych momentów, a jest tego kilkanaście razy więcej. Co zrobić by w tym wyjątkowym dniu nie myśleć o kolejności wydarzeń, a jedynie cieszyć się każdą chwilą? Przygotowanie scenariusza dnia ślubu i wesela jest najlepszym rozwiązaniem. Czym on jest i jak go stworzyć?

Wasz scenariusz dnia ślubu to nic innego, jak agenda przebiegu całego dnia, godzina po godzinie. Scenariusz pomoże wam uporządkować wszystkie zaplanowane momenty, posiłki, rozjazdy i wiele innych spraw. Czasami słyszę pytanie: „A nie lepiej, aby wszystko szło swoim rytmem? Bez pilnowania co po czym ma nastąpić?” Taka opcja wchodzi w grę, gdy mamy do czynienia z krótką uroczystością, bez wielu elementów organizacyjnych (aczkolwiek zauważcie, że w ciągu dnia tyle się dzieje i scenariusz pomoże wam nie zwariować). Gdy go przygotujecie, będziecie czuli się bezpieczniej i mieli pewność, że to co zakładaliście odbędzie się zgodnie z planem, a i wasi goście i wykonawcy będą wiedzieli co w danym momencie się odbywa.

Envato

Zobacz także: Planer ślubny w twoim telefonie? Sprawdź naszą aplikację mobilną dla par młodych!

Jak zatem przygotować scenariusz tego dnia?

Na początek:

  • w pierwszej kolejności stwórzcie sobie tabelę z podziałem na godzinę, osobę odpowiedzialną oraz opis zadania,
  • przygotujcie sobie spis wszystkich waszych wykonawców wraz z kontaktem do każdego z nich,
  • następnie rozpiszcie sobie wszystkie zadania do wykonania w dniach poprzedzających ślub. To już pomoże wam zapanować nad gorączką ostatnich przygotowań i zdejmie część stresu. Uwzględnijcie koniecznie te zadania w tabelce.

A teraz czas na dzień ślubu:

  • najpierw rozpiszcie sobie priorytetowe momenty dnia: godzina ceremonii, makijaż, fryzura, przygotowania, błogosławieństwo oraz inne, które macie w planach. Podajcie konkretne lub orientacyjne godziny, miejsce i zanotujcie wszelkie uwagi, które mogą okazać się planem B,
  • ustalcie z waszą salą weselną lub cateringiem, o których godzinach będą wydawane posiłki (czy są serwowane, czy też w bufetach) i dołączcie do tabelki,
  • wypiszcie wszystkie inne planowane elementy, typu atrakcje, podziękowania dla rodziców, przemowy i dopasujcie ich kolejność do elementów już istniejących. Zanotujcie również informacje, takie jak: rozstawienie zespołu/Dja, przyjazd mobilnego baru, dowiezienie tortu i wszystkie elementy „drugoplanowe”, ale biorące udział w uroczystości,
  • przekażcie scenariusz waszym świadkom, a także takim wykonawcom, jak: wodzirej, fotograf, kamerzysta, aby wiedzieli, co w danej chwili ma nastąpić. Miejcie jedną kopię przy sobie na wszelki wypadek (oczywiście pamiętajcie, że w trakcie wieczoru możecie być również elastyczni).

Na koniec proponuję także wydrukować godziny posiłków i kluczowych wydarzeń dla gości. Można taką mini agendę umieścić w ramce na zdjęcia i umieścić na bufetach, gdzie każdy gość przynajmniej raz zawita.

Tak przygotowany scenariusz pozwoli uwolnić myśli o chaosie organizacyjnym i cieszyć się w pełni tym wyjątkowym dniem, czego życzę wszystkim młodym parom.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore