• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Jak wybielić zęby w domu, aby w dzień ślubu mieć piękny uśmiech? Skuteczne sposoby!

Jak wybielić zęby w domu, aby w dzień ślubu mieć piękny uśmiech? Skuteczne sposoby!

Ładny uśmiech sprawia, że czujemy się pewni siebie i nie wstydzimy się śmiać. Niestety często, pomimo dbania o zęby, kolor naszego szkliwa pozostawia wiele do życzenia. Właśnie wtedy w głowie pojawia się pytanie, jak wybielić zęby? 

Dbanie o stan uzębienia jest niezwykle ważne nie tylko dla higieny jamy ustnej, ale także dla zdrowia całego organizmu. Czasem jednak, pomimo regularnego szczotkowania zębów, nitkowania i płukania odpowiednimi płynami, kolor szkliwa nie jest taki, jaki byśmy chcieli. Oczywiście nie wszystkich stać na popularne wśród gwiazd licówki, dzięki którym zęby wyglądają jak błyszczące perełki. A przecież hollywoodzki uśmiech powinien być dostępny również dla zwykłego, szarego obywatela! Aby tak właśnie było, warto zastanowić się nad tym, jak wybielić zęby i wypróbować jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych domowych sposobów. 

Jak wybielić zęby w domu? 

Poznając różne domowe sposoby na dbanie o siebie, można zdziałać prawdziwe cuda. Domowe maseczki na twarz czy domowe sposoby na wypadanie włosów mają wielu swoich zwolenników. Nie inaczej jest w przypadku pielęgnacji zębów.

Zęby można wybielić na kilka sposobów. Po pierwsze w tym celu można udać się do specjalisty stomatologa, który dobierze odpowiednią metodę. Istnieje jednak również alternatywna w postaci domowego wybielania. Jak pokazuje ludowa mądrość, wiele produktów spożywczych posiada właściwości, dzięki którym zęby staną się bielsze. Jednak aby osiągnąć taki efekt, konieczna jest regularność i czujność, ponieważ niektóre domowe sposoby mogą niekorzystnie wpłynąć na stan szkliwa. Zatem jeśli tylko zauważycie jakieś niepokojące objawy, przerwijcie wybielanie zębów i spróbujcie innej metody, która może się okazać dla was odpowiedniejsza. 

Białe zęby
Pexels

Zobacz także: Jak malować oczy, aby je powiększyć? Ten makijaż pokochają wszystkie kobiety!

Jak wybielić zęby sodą?

Soda to środek, który stosuje się nie tylko w kuchni. Okazuje się, że można użyć go również do wybielenia zębów. Warto jednak wiedzieć o tym, że specjaliści ostrzegają przed nadmiernym i zbyt częstym stosowaniem sody ze względu na jej właściwości drażniące. Soda działa jak środek, który w niezwykle skuteczny sposób ściera z zębów wszelkie osady, które znajdują się na jego powierzchni. Tym samym sprawia, że zęby stają się bielsze. Sody nie powinno się jednak stosować zbyt długo, ponieważ może uszkodzić szkliwo i doprowadzić do nadwrażliwości zębów. 

Wybielanie zębów kurkumą

Kurkuma to jedna z wielu przypraw kuchni indyjskiej, która nie tylko dodaje kolorytu potrawom, ale także dobrze wpływa na zdrowie. Specjaliści zachwycają się jej działaniem antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Właśnie te właściwości powodują, że kurkuma pomaga wybielić zęby. Jak ją stosować? Sproszkowaną przyprawę wystarczy dodać do pasty do zębów i tak stworzoną mieszanką wyszczotkować zęby. Aby zauważyć efekty czynność należy wykonywać dwa razy w tygodniu. Kurkumę można również zmieszać z łyżką oleju kokosowego i kroplą olejku eterycznego z miętą, a powstałą pastą umyć zęby. 

Jak wybielić zęby węglem?

Węgiel charakteryzuje się dużą zdolnością do pochłaniania zanieczyszczeń, które sprawiają, że zęby wydają się być żółte. Jak wybielić zęby węglem? Wystarczy kupić w aptece tabletki węgla (w tym wypadku lepiej sprawdzą się te w kapsułkach) i dodać proszek do pasty do zębów. Można zrobić również własną mieszankę. 2-3 tabletki lub kapsułki węgla zmieszaj z łyżką oleju kokosowego lub sezamowego i umyj stworzoną mieszanką zęby. 

Jak wybielić zęby truskawką?
Pexels

Zobacz także:Czy warto inwestować w makijaż permanentny? Sprawdź, ile kosztuje i jak wygląda zabieg!

Wybielanie zębów olejem

Płukanie jamy ustnej olejem pomaga pozbyć się toksyn i różnego rodzaju bakterii i wirusów. Działa również wybielająco na zęby. Do płukania można wykorzystać olej kokosowy nierafinowany, rzepakowy, sezamowy, słonecznikowy lub olej lniany. Aby wybielić zęby olejem należy włożyć do ust łyżkę oleju i przez około 15 minut płukać nim jamę ustną. Wykonywanie tej czynności zaleca się rano przed zjedzeniem śniadania. Pierwsze efekty powinny być widoczne po paru miesiącach, dlatego jest to raczej opcja dla zdeterminowanych i cierpliwych. 

Jak wybielić zęby owocami?

Okazuje się, że zęby można również wybielić dzięki zastosowaniu owoców. Mowa przede wszystkim o truskawkach, cytrusach i bananach. Z tych pierwszych wystarczy zrobić papkę i umyć nią zęby. Jednak ze względu na zawarty w truskawkach cukier nie należy powtarzać tego zbyt często, ponieważ istnieje ryzyko powstania próchnicy.

Jak wybielić zęby cytrusami? Wystarczy wypłukać jamę ustną na przykład sokiem z cytryny. W tym wypadku również nie należy tego sposobu stosować zbyt długo, ponieważ zawarte w cytrusach kwasy mogą źle wpłynąć na szkliwo. 

Zastosowanie skórki od banana jest znacznie bezpieczniejsze. Po umyciu zębów wystarczy wewnętrzną stroną skórki wypolerować zęby. Czyszczenie powinno trwać około 2 minuty. Można powtarzać je dwa razy dziennie. 

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu