Jak wybrać eleganckie i stylowe buty ślubne?

Jak wybrać eleganckie i stylowe buty ślubne?

Buty ślubne to jeden z ważnych elementów kreacji panny młodej. Pierwsze skrzypce gra oczywiście suknia ślubna, jednak to właśnie buty sprawiają, że można wygodnie i komfortowo przetańczyć całą noc. Jak wybrać eleganckie i stylowe buty ślubne? Na co dokładnie zwrócić uwagę? Przedstawiamy kilka wskazówek.

Jakie są rodzaje butów ślubnych?

Pierwszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze butów ślubnych, jest ich rodzaj. Zdecydowana większość panien młodych wybiera obuwie na obcasie, na przykład szpilki, czółenka lub sandały na słupku. Niektóre kobiety wolą coś innego, na przykład obuwie typu peep toes (czyli z odkrytymi palcami), botki lub balerinki.

Zwykle jest jednak tak, że podczas ceremonii ślubnej w kościele lub urzędzie oraz w czasie pierwszych godzin wesela panna młoda ma na nogach buty ślubne na obcasie (niekoniecznie bardzo wysokim), a później zmienia obuwie na balerinki lub trampki. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, ponieważ pod koniec imprezy weselnej atmosfera rozluźnia się, a panna młoda ma więcej czasu na tańce. Buty na ślub można znaleźć w sklepach stacjonarnych CCC oraz na stronie internetowej tej marki. Warto zwrócić uwagę na szeroki asortyment obuwia ślubnego w sklepach CCC, ponieważ można tutaj dobrać coś eleganckiego i stylowego w atrakcyjnej cenie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie butów na ślub?

Wybierając obuwie na ślub, warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  • dopasowanie butów do sukni ślubnej – chodzi tutaj zarówno o kolor, jak i stylistykę,
  • wysokość obcasa – buty nie mogą sprawiać, że taniec jest utrudniony,
  • wygoda i komfort,
  • materiał, z którego wykonane jest obuwie – dobrze postawić na skórę naturalną,
  • dodatkowe zdobienia na butach. 

Warto zaznaczyć, że buty ślubne wcale nie muszą być białe. Obecnie panny młode mogą wybierać spośród różnorodnych modeli kolorystycznych. Ostatnio trendem są buty w stylu biżuteryjnym, z dużą liczbą ozdób.

Kiedy kupować buty ślubne?

Obuwie na ślub należy wybrać w odpowiednim momencie. Najlepiej zrobić to przed ostatecznym zakupem sukni ślubnej lub też przed ostatnią przymiarką. W ten sposób można mieć pewność, że kreacja nie będzie za długa lub zbyt krótka. Buty należy wziąć ze sobą do salonu sukni ślubnych i sprawdzić, czy wysokość obcasa jest odpowiednia. Nie należy kupować butów na ostatnią chwilę, ponieważ może to spowodować nadmierny stres i sprawić, że pojawi się problem z dobraniem wygodnego modelu. Warto także pamiętać o tym, że już przed poszukiwaniami sukni ślubnej, należy mieć ustaloną wysokość obuwia.

Jak wybrać stylowy i elegancki model obuwia na ślub?

Podejmując decyzję o zakupie butów ślubnych, warto wybrać stylowy i wysokiej jakości model. Dobrym rozwiązaniem jest zakup wygodnego i komfortowego obuwia ze skóry naturalnej, który dobrze sprawdzi się także na inne okazje. Świetnym przykładem są złote, srebrne lub nudziakowe buty, które bez problemu można włożyć także do innych kreacji. Warto pamiętać o tym, że im bardziej zdobna jest suknia ślubna, tym bardziej minimalistyczne powinny być buty. Z kolei do prostej sukni można wybrać obuwie w stylu biżuteryjnym lub glamour.

Dobrze pamiętać także o tym, aby wybierać wysokość obcasa dopasowaną do swoich preferencji. Przykładowo panie, które na co dzień noszą szpilki, mogą zdecydować się na obcas powyżej 12 centymetrów, natomiast te kobiety, które zwykle chodzą w sneakersach i balerinach, mogą zdecydować się na buty ślubne z obcasem o wysokości od 4 do 8 centymetrów. Obuwie na ślub powinno być także dopasowane do indywidualnych potrzeb i całościowego wyobrażenia na temat stylizacji ślubnej. 

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore