Jak wybrać pierwszy materac do łóżka? Sprawdź nasze przydatne wskazówki!

Wybór materaca do łóżka jest niesamowicie ważny zarówno dla naszego komfortu, zdrowia, jak i codziennego samopoczucia. Warto pamiętać, że śpiąc spędzamy aż ⅓ doby, a podczas snu całe nasze ciało regeneruje się, zbierając siłę i energię do kolejnych działań. Źle dopasowany materac może bardzo negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie naszego organizmu, dlatego do zakupu trzeba podejść z dużą rozwagą. Jak wybrać pierwszy materac, by nie popełnić błędu? Zobacz nasze wskazówki!

Jak wybrać pierwszy materac do łóżka? Sprawdź nasze przydatne wskazówki!

Aplikacja wesele z klasą

Póki nie kupimy własnego mieszkania, większość z nas śpi na materacu, jaki znajdował się na wyposażeniu wynajmowanego lokum. Pierwszy materac kupujemy samodzielnie zwykle wtedy, gdy przeprowadzamy się do własnego, wymarzonego mieszkania – bardzo często już wspólnie z małżonką po ślubie. To jedna z ważniejszych decyzji podczas aranżacji wyposażenia naszego nowego domu, która musi być doskonale przemyślana. Dlatego właśnie kupno odpowiedniego materaca stanowi spore wyzwanie i rodzi wiele wątpliwości. Jakiego rodzaju powinien być pierwszy materac do małżeńskiej sypialni? Z czego powinien być zbudowany? Jaka grubość będzie najlepsza? Te i wiele innych pytań rodzi się w naszej głowie, gdy zaczynamy odwiedzać sklepy z materacami.

Oferty promowane

Jakie są najlepsze materace do spania? Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybieramy je w oparciu o nasz wzrost, wagę, ewentualne problemy z kręgosłupem, tryb życia, a także indywidualne preferencje. Jedni z nas będą odczuwali większy komfort, śpiąc na materacu twardym, a inni na miękkim. Nieco inne odczucia będzie gwarantował materac sprężynowy, piankowy, medyczny, a jeszcze inne wysokoelastyczny. Warto zagłębić się w tą wiedzę i poznać właściwości każdego z nich, aby dostosować materac do własnych potrzeb.

Jak wybrać pierwszy materac do łóżka – podstawowe zasady, którymi warto się kierować

Na początku nie zaszkodzi wstępne rozeznanie się w typach materacy i poznanie podstawowych różnic między nimi. Wystarczy przeczytać kilka poradników internetowych, aby mieć wiedzę, która zdecydowanie ułatwi poszukiwania i podjęcie dobrej decyzji. Jest jednak kilka wytycznych, dzięki którym proces zakupowy będzie znacznie łatwiejszy. Nasze wskazówki pozwolą ci bez większego stresu i wątpliwości kupić pierwszy materac, niezależnie od tego, jaki rodzaj ostatecznie wybierzesz.

1. Wybierz się do sklepu stacjonarnego, aby przetestować różne materace i poznać swoje potrzeby, ale koniecznie sprawdź sklepy internetowe!

Chociaż kupowanie materaca do spania przez internet wydaje się być trudnym zadaniem, to jednak zdecydowanie warto przejrzeć ofertę online. Dlaczego? Powód jest niezwykle prosty – materace kupowane przez internet mają znacznie korzystniejsze ceny! Ponadto, kupując materac przez internet, mamy nieograniczony czas na zapoznanie się z ich właściwościami, porównywanie ofert i opinii innych kupujących. Sprzedawca w sklepie stacjonarnym najczęściej nie może poświęcić nam tak dużo czasu, jak byśmy tego potrzebowali, zatem często nie dociekamy i nie rozwiązujemy swoich wątpliwości. Pod presją czasu podejmujemy decyzje, które mogą być nieprzemyślane. Warto zatem odwiedzić sklepy stacjonarne po to, aby zobaczyć na żywo i przetestować różnego rodzaju materace, ale późniejszy proces zakupowy kontynuować poprzez internet, w dogodnym dla nas miejscu i czasie. Spisz listę własnych oczekiwań względem materaca i szukaj takiego, który pasuje w 100%

2. Spisz listę własnych oczekiwań względem materaca i szukaj takiego, który pasuje w 100%.

Po zapoznaniu się z właściwościami różnych materacy oraz przetestowaniu kilku na żywo, prawdopodobnie wiesz już, jakie mniej więcej masz oczekiwania. Spisz listę potrzeb, jakie posiadasz, aby późniejsze poszukiwania były łatwiejsze. Zapisz sobie, jaki wymiar potrzebujesz, jaki rodzaj, wysokość, twardość, czy musi być antyalergiczny, okres gwarancji, maksymalny budżet i ewentualne dodatkowe właściwości. W przypadku materaca nie warto iść na ustępstwa, ponieważ zapewne kupujesz go na co najmniej najbliższe 10 lat! Na materacu zatem nie powinniśmy oszczędzać, ale nie oznacza to, że dobry materac musi kosztować niezwykle dużo. Są bowiem na rynku producenci, których materace wyróżniają się rewelacyjnym stosunkiem jakości do ceny. Jednym z nich jest chociażby szwedzka marka Hilding, w ofercie której każdy znajdzie materac idealny dla siebie, niezależnie od wieku, budowy ciała i preferencji. Dzięki nowoczesnej technologii, materace te dopasowują się do ułożenia ciała i budowy kręgosłupa, dzięki czemu możemy nazwać je ergonomicznymi. Warto zatem zapoznać się z szeroką ofertą tego producenta.

3. Dokładnie przeanalizuj opis i wszystkie właściwości materaca, który masz na uwadze.

Chociaż mnogość różnych właściwości i technologicznych cech materacy potrafi nas przyprawić o ból głowy, to jednak warto poświęcić odpowiednią ilość czasu, aby zgłębić opisy wielu materacy. W internecie znajdziemy niezwykle dużo informacji o każdym modelu, które warto skrupulatnie przeanalizować, nim postanowimy o zakupie. Przykładowo, kupując materace z oferty marki Hilding, powinniśmy sprawdzić poznać nie tylko wymiar i twardość materaca, dostosowanie do wagi ciała, ale także rodzaj pokrowca i możliwość jego prania, ilość stref twardości, ewentualną antyalergiczność, budowę wewnętrzną itd. Każdy model posiada inne cechy, które mogą zdecydować o jego dopasowaniu do naszych indywidualnych potrzeb!

4. Zadawaj pytania! Skorzystaj z pomocy doradcy, zadaj pytanie na czacie w sklepie internetowym czy zadzwoń na infolinię.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie bój się zadawać pytań – nawet, jeśli wydają ci się być niezwykle proste! W sklepie stacjonarnym możesz zapytać sprzedawcę, a co w przypadku zakupu przez internet? Tym bardziej otrzymasz potrzebne ci informacje! Możesz skorzystać z dostępnego w sklepie internetowym czatu, formularza kontaktowego lub zadzwonić na infolinię. Doświadczeni doradcy rozwieją wszelkie twoje wątpliwości, opowiedzą o wybranym modelu czy po prostu wskażą konkretne rozwiązanie na podstawie twoich potrzeb.

Unsplash

Jak wybrać pierwszy materac do łóżka jako para?

Jesteście świeżo upieczoną parą, narzeczeństwem lub małżeństwem i planujecie kupić pierwszy wspólny materac do łóżka? Wbrew pozorom znalezienie idealnego modelu, który spełni potrzeby zarówno twoje, jak i twojej drugiej połowy, wcale nie musi być trudne. Współczesne materace potrafią dostosowywać się do ciała obu osób śpiących na nim równocześnie. Na szczęście czasy, w których do łóżka małżeńskiego kupowało się dwa oddzielne materace pojedyncze dawno już minęły! Dzięki nowoczesnej technologii na rynku znajdziemy innowacyjne materace, które będą komfortowe nawet dla osób o różniących się potrzebach. Takim typem jest np. materac termoelastyczny, który znajdziesz w ofercie m. in. marki Hilding.

Przedyskutujcie zatem wasze oczekiwania, uzgodnijcie maksymalny budżet i zacznijcie poszukiwania! Jeżeli zastosujecie się do naszych wskazówek, to na pewno proces zakupowy będzie przyjemny, a już niebawem będziecie cieszyć się materacem, który okaże się doskonałym wyborem. Powodzenia!

4.8/5 - (20)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore