Pokaz fajerwerków na weselu, czyli jak wybrać firmę pirotechniczną

Pokaz fajerwerków na weselu, czyli jak wybrać firmę pirotechniczną

Pokaz fajerwerków na weselu, czyli jak wybrać firmę pirotechnicznąNiewątpliwie wyjątkową atrakcją wesela może być pokaz fajerwerków. Czym jednak kierować się przy wyborze firmy pirotechnicznej, by zapewnić sobie i gościom weselnym wspaniałe i bezpieczne widowisko?

Pozwolenia wojewody na pokaz fajerwerków

Każda firma pirotechniczna, która oferuje pokaz sztucznych ogni musi posiadać pozwolenie wojewody lub koncesję na prowadzenie prac z użyciem materiałów wybuchowych. Jest to obowiązek ustawowy. Mundurowi mają obowiązek sprawdzić dokumentację firmy i jej pozwolenia w przypadku zawiadomienia policji przez „sąsiadów” po pokazie lub rutynowej kontroli podczas przygotowania pokazu. Jeśli firma nie będzie ich posiadała, zleceniodawcy pokazu i właścicielowi terenu grożą nieprzyjemności. Jeśli istnieją wątpliwości, co do posiadania w/w pozwoleń przez firmę pirotechniczną, warto poprosić o wgląd do tych pozwoleń. Firmy często pokazują dokumenty potwierdzające szkolenia w Wojskowym Instytucie Techniki Uzbrojenia, jednak nie jest to pozwolenie wydane przez wojewodę lub koncesja (którą też wydaje wojewoda), a jedynie odbycie szkolenia pracowników danej firmy.

Zawiadomienie służb o planowanym pokazie pirotechnicznym

Obowiązkiem firmy, po podpisaniu umowy zlecającej pokaz fajerwerków, jest zawiadomienie odpowiednich służb o planowanym pokazie. Jeśli nie zostanie spełniony, to możemy mieć nieprzyjemności. Zgłoszenie pokazu policji, straży pożarnej da gwarancję, że mundurowi nas nie odwiedzą nawet wtedy, gdy „sąsiedzi” zadzwonią z zawiadomieniem.

Pokaz fajerwerków a koszty

Zwracajmy uwagę na cenę pokazu. Wyższa stawka za pokaz może łączyć się z użyciem produktów koncesjonowanych, które są widowiskowe. Warto zapytać zleceniobiorcy, jakie materiały zostaną użyte.

Dynamiczny pokaz fajerwerków z muzyką w tle

Wartościowym uzupełnieniem pokazu fajerwerków będzie dobrze dobrany podkład muzyczny. Wtedy całość może stanowić o widowisku zapierającym dech w piersiach.

Nie czas pokazu jest najważniejszy! Wiele osób myśli, że im dłuższy pokaz tym lepiej, nic bardziej mylnego! Podstawą dobrego widowiska jest jego dynamika, czyli ilość wystrzelonego materiału w jednostce czasu. Jeśli pokaz chcemy wydłużyć „w nieskończoność”, to stanie się on nudny i monotonny.

Bezpieczny pokaz fajerwerków

Zapytajmy o systemy radiowe lub kablowe, którymi firma powinna dysponować. Dzięki nim pirotechnik może odpalić każdy ładunek zdalnie z dokładnością do 0,01 sekundy. To pozwala kontrolować całe show oraz synchronizować je z podkładem muzycznym. Pokaz fajerwerków można zrobić bez użycia systemów, jest on jednak wtedy na pewno mniej bezpieczny.

Pokaz fajerwerków, pokaz pirotechniczny to wyjątkowa i zapadająca w pamięć atrakcja wesela.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).