• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Pokaz fajerwerków na weselu, czyli jak wybrać firmę pirotechniczną

Pokaz fajerwerków na weselu, czyli jak wybrać firmę pirotechniczną

Niewątpliwie wyjątkową atrakcją wesela może być pokaz fajerwerków. Czym jednak kierować się przy wyborze firmy pirotechnicznej, by zapewnić sobie i gościom weselnym wspaniałe i bezpieczne widowisko?

Pozwolenia wojewody na pokaz fajerwerków

Każda firma pirotechniczna, która oferuje pokaz sztucznych ogni musi posiadać pozwolenie wojewody lub koncesję na prowadzenie prac z użyciem materiałów wybuchowych. Jest to obowiązek ustawowy. Mundurowi mają obowiązek sprawdzić dokumentację firmy i jej pozwolenia w przypadku zawiadomienia policji przez „sąsiadów” po pokazie lub rutynowej kontroli podczas przygotowania pokazu. Jeśli firma nie będzie ich posiadała, zleceniodawcy pokazu i właścicielowi terenu grożą nieprzyjemności. Jeśli istnieją wątpliwości, co do posiadania w/w pozwoleń przez firmę pirotechniczną, warto poprosić o wgląd do tych pozwoleń. Firmy często pokazują dokumenty potwierdzające szkolenia w Wojskowym Instytucie Techniki Uzbrojenia, jednak nie jest to pozwolenie wydane przez wojewodę lub koncesja (którą też wydaje wojewoda), a jedynie odbycie szkolenia pracowników danej firmy.

Zawiadomienie służb o planowanym pokazie pirotechnicznym

Obowiązkiem firmy, po podpisaniu umowy zlecającej pokaz fajerwerków, jest zawiadomienie odpowiednich służb o planowanym pokazie. Jeśli nie zostanie spełniony, to możemy mieć nieprzyjemności. Zgłoszenie pokazu policji, straży pożarnej da gwarancję, że mundurowi nas nie odwiedzą nawet wtedy, gdy „sąsiedzi” zadzwonią z zawiadomieniem.

Pokaz fajerwerków a koszty

Zwracajmy uwagę na cenę pokazu. Wyższa stawka za pokaz może łączyć się z użyciem produktów koncesjonowanych, które są widowiskowe. Warto zapytać zleceniobiorcy, jakie materiały zostaną użyte.

Dynamiczny pokaz fajerwerków z muzyką w tle

Wartościowym uzupełnieniem pokazu fajerwerków będzie dobrze dobrany podkład muzyczny. Wtedy całość może stanowić o widowisku zapierającym dech w piersiach.

Nie czas pokazu jest najważniejszy! Wiele osób myśli, że im dłuższy pokaz tym lepiej, nic bardziej mylnego! Podstawą dobrego widowiska jest jego dynamika, czyli ilość wystrzelonego materiału w jednostce czasu. Jeśli pokaz chcemy wydłużyć „w nieskończoność”, to stanie się on nudny i monotonny.

Bezpieczny pokaz fajerwerków

Zapytajmy o systemy radiowe lub kablowe, którymi firma powinna dysponować. Dzięki nim pirotechnik może odpalić każdy ładunek zdalnie z dokładnością do 0,01 sekundy. To pozwala kontrolować całe show oraz synchronizować je z podkładem muzycznym. Pokaz fajerwerków można zrobić bez użycia systemów, jest on jednak wtedy na pewno mniej bezpieczny.

Pokaz fajerwerków, pokaz pirotechniczny to wyjątkowa i zapadająca w pamięć atrakcja wesela.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu