Jak zaoszczędzić podczas przygotowań do ślubu i wesela?

Jak zaoszczędzić podczas przygotowań do ślubu i wesela?

387

Ślub i wesele marzeń to często spore wyzwanie finansowe dla Pary Młodej. Każdy chce, by tego dnia wszystko było wyjątkowe i niepowtarzalne, a branża ślubna pełna jest usług i atrakcji weselnych, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zastanowić się jednak, jak zaoszczędzić podczas przygotowań do ślubu i wesela.

Nie chodzi o to, by żałować sobie pieniędzy na spełnianie marzeń. Raczej o to, by mądrze zaplanować ślubne wydatki, ograniczyć budżet i wykorzystać kilka przydatnych pomysłów. A więc, do dzieła!

Jak zaoszczędzić podczas przygotowań do ślubu i wesela

Jak zaoszczędzić podczas przygotowań do ślubu i wesela?

 

Określcie budżet ślubny

Zaplanujcie i rozpiszcie wszelkie wydatki, zastanówcie się, ile pieniędzy potrzebujecie na określone sprawy. Podczas przygotowań i przedślubnych zakupów, starajcie się trzymać ustalonego budżetu i na bieżąco kontrolować wydatki.

 

Ustalcie priorytety

Gdy budżet ślubny zacznie wymykać się spod kontroli, jeszcze raz zerknijcie na swój plan wydatków. Może niektóre z pomysłów nie podobają Wam się już tak samo, jak na początku? Ustalcie, jakie są Wasze priorytety, a z czego bylibyście w stanie zrezygnować.

 

Obudźcie w sobie kreatywność

Dekoracje ślubne DIY są niezwykle na czasie! Przygotowując samodzielnie wiele rzeczy możecie sporo zaoszczędzić! A może sami przygotujecie gadżety do fotobudki? Kolorowe okulary, wąsy i czerwone usta na drewnianych patyczkach – to nie może być trudne! Może przygotujecie własnoręcznie zaproszenia lub upominki dla gości? Postawcie na kreatywność!

Jest wiele sposobów na to, jak zaoszczędzić podczas przygotowań do ślubu i wesela. Zastanówcie się, które z nich sprawdzą się w Waszym przypadku!

fot. Pexels

Autor: Adrianna Fliszewska

KOMENTARZE: 1

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).