Jak zdjąć hybrydę – wystarczy kilka prostych kroków!

Jak zdjąć hybrydę – wystarczy kilka prostych kroków!

Piękne paznokcie są podstawą dobrego wyglądu. Korzystanie z dostępnych zwykłych lakierów do paznokci na co dzień jest nieco uciążliwe. Relatywnie szybko powstają nieestetyczne odpryski, dlatego też panie coraz częściej decydują się na trwałe hybrydy. Choć istnieje wiele zalet tego rozwiązania, zdecydowanie najwięcej dylematów dotyczy tego, jak zdjąć hybrydę z paznokci.Istnieje wiele sposób na to, by samodzielnie zdjąć lakier hybrydowy – zobacz jakie to proste!

Oczywiście lakiery hybrydowe są tylko jednym ze sposobów malowania paznokci. Tradycyjne lakiery do paznokci wciąż są bardzo popularne, hybrydy nie każdą z nas przekonują od razu. Bardzo często zdarza się tak, że hybrydy zakładane są po raz pierwszy jako paznokcie ślubne – panny młode chcą mieć pewność, że podczas weselnej zabawy lakier nie odpryśnie i dłonie, tak ważne w dniu ślubu, będą wyglądały przepięknie! Moment ślubu często przekonuje wiele pań do tego by kontynuować nakładanie lakieru hybrydowego. Decydując się na taki krok, można korzystać z usług zaufanego salonu kosmetycznego, jak również wykorzystując popularne poradniki na temat tego, jak malować paznokcie i zdejmować lakier samodzielnie w domu. Druga opcja jest z pewnością tańsza.

Jak zdjąć hybrydę w domu nie niszcząc paznokci?

Wybierając lakier hybrydowy na co dzień, trzeba liczyć się z tym, że osłabia on płytkę paznokcia. Co jakiś czas poleca się stosowanie specjalnych odżywek zawierających witaminy na paznokcie. Dzięki temu możliwa jest szybsza regeneracja i nałożenie kolejnej hybrydy. Sam proces zdejmowania hybrydy również potrafi być morderczy dla paznokci. Z tego względu tak ważne jest poznanie technik, jak zdjąć hybrydę nie tylko w salonie kosmetycznym ale także w domu, jednocześnie nie niszcząc paznokci.

Jeśli zastanawiasz się, jak zdjąć hybrydę w domu bez uszczerbku dla paznokci, przede wszystkim na samym początku zadbaj o odpowiednią pielęgnację płytki i o jakość produktu, następnie obejrzyj kilka tutoriali, które pokazują jak ściągnąć hybrydę, tak by nic złego nie stało się twoim dłoniom. Gdy wiesz już jak zdjąć hybrydę musisz zaopatrzyć się w specjalne akcesoria – folię aluminiową, aceton, pilnik lub też odpowiednie urządzenie, jeśli planujesz zdjąć hybrydę frezarką. Zanim przystąpisz do pracy, pamiętaj, pierwsza podstawowa zasada mówi: nic na siłę! Im bardziej będziesz się mocować z lakierem, tym wyższe ryzyko uszkodzenia delikatnej płytki paznokcia.

Jak zdjąć paznokcie hybrydowe - kobieta ogląda swoje
Pixabay

Zobacz także: Parafina na dłonie – SOS dla suchej i zniszczonej skóry!

Jak zdjąć hybrydę frezarką lub pilnikiem?

Dylemat dotyczący tego, jak zdjąć hybrydę, dotyczy najczęściej udania się do kosmetyczki lub wykonania tej czynności samodzielnie w domu np. frezarką lub pilnikiem, albo z wykorzystaniem acetonu i folii aluminiowej. Jeśli zdecydujesz się na zdjęcie hybrydy frezarką, dobrze będzie przynajmniej raz zobaczyć, jak to powinno wyglądać. Jest to najszybsza forma ściągnięcia hybrydy, ale też dość niebezpieczna dla płytki paznokcia. Jeżeli posiadasz frezarkę, dobrze jest oswoić się z tym urządzeniem i przećwiczyć, jak działa. Bardzo ważny jest też dobór odpowiedniej głowicy i obrotów z jakimi się obraca. Oczywiście musisz pamiętać, żeby nie spiłować razem z lakierem płytki paznokcia. Regeneracja uszkodzonego paznokcia jest czasochłonna. Po każdym zabiegu pamiętaj, aby użyć odżywki i wypolerować paznokcie.

Jeśli nie masz frezarki, możesz zdjąć hybrydę za pomocą pilnika i acetonu. Aby poprawnie przeprowadzić całą procedurę:

  • spiłuj pilnikiem wierzchnią warstwę lakieru (delikatnie, tak aby nie uszkodzić paznokci);
  • nałóż na paznokcie aceton (możesz użyć specjalnych wacików nasączonych acetonem);
  • nałóż folię aluminiową na palce lub specjalne zaciski (tak, by aceton nie odparował, czas – ok. 10-15 min);
  • ściągnij rozpuszczony lakier za pomocą specjalnego kopytka,
  • wypoleruj płytkę paznokci;
  • nałóż specjalną odżywkę.

Wykonując całą procedurę, pamiętaj, by za mocno nie spiłować lakieru i nie uszkodzić płytki paznokcia oraz nie trzymać acetonu zbyt długo. Działa on drażniąco na skórę dłoni.

Paznokcie hybrydowe różowe
Unsplash

Jak zdjąć hybrydę bez acetonu i folii aluminiowej

Jeśli zastanawiasz się, jak zdjąć hybrydę z wykorzystaniem alternatywnych metod – bez acetonu i folii aluminiowej, możesz wykorzystać do tego specjalne naklejki dostępne niemalże w każdej drogerii. Kluczem do sukcesu jest myśl o zdjęciu hybrydy jeszcze przed jej nałożeniem. Wystarczy, że nakleisz specjalne naklejki na paznokcie zanim nałożysz i utwardzisz lakier. Podczas ściągania hybrydy wystarczy lekko podważyć naklejkę i zdjąć ją razem z lakierem. Najważniejsze w tej metodzie jest odpowiednie dopasowanie naklejki do kształtu paznokcia. Inna metodą jest wykorzystanie pilniczków o różnym stopniu gradacji. Najpierw „mocniejszym” pilniczkiem ścieramy wierzchnią warstwę, a następnie wykorzystujemy pilniczek o niższym stopniu gradacji, którym bardzo delikatnie usuwamy pozostałą warstwę. Trzeba jednak bardzo uważać, żeby nie zniszczyć paznokci.

Jeśli jednak perspektywa nakładania i zdejmowania lakieru hybrydowego wciąż nie jest miła dla ciebie, możesz skorzystać również z innych metod zdobienia paznokci. Alternatywą dla lakieru hybrydowego może być, oprócz tradycyjnych lakierów i żelowych propozycji, lakier winylowy. To hit ostatnich czasów, którego sekret tkwi w odpowiednim związaniu się poszczególnych warstw nakładanych na paznokieć. Trwałość lakieru winylowego ocenia się na ok. 10 dni, podczas gdy lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach nawet do 4 tygodni. Niewątpliwie jednak zdjęcie i zakładanie lakieru winylowego jest łatwiejsze – nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych sprzętów. Kiedy już nabierzesz wprawy zarówno w malowaniu paznokci, jak i zdejmowaniu hybrydy nie będziesz już zastanawiała się, jak malować paznokcie i jak zdjąć lakier. Będziesz mogła za to eksperymentować w wykonywaniu różnego rodzaju wzorów np. ombre na paznokciach.

5/5 - (12)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore