Jak znaleźć partnera na wesele, aby świetnie się bawić i spędzić niezapomniany czas?

Dostałaś zaproszenie na ślub i wesele. W pierwszej chwili ogarnia cię radość, że spotkasz się z rodziną, przyjaciółmi, czasem z tymi, których dawno nie widziałaś. Będzie okazja do zabawy, wspomnień i rozmów do białego rana. Niestety po chwili pojawia się dylemat – z kim pójść na wesele? Dziś bycie singlem jest bardzo popularne. Niezależna, robiącą karierę singielka, która świetnie radzi sobie w życiu nie jest zaskoczeniem. Bywają jednak takie momenty, że potrzebna jest osoba towarzysząca. Pytasz więc samą siebie: jak znaleźć partnera na wesele? 🤔

Jak znaleźć partnera na wesele, aby świetnie się bawić i spędzić niezapomniany czas?
Adobe Stock
Aplikacja wesele z klasą

Nieważne, czy jest to tradycyjne polskie wesele na dużą liczbę osób, czy może wesele w górach, w gronie najbliższych i klimacie pięknej zimowej sceneriiCzeka cię szukanie prezentu, zakup sukienki, dodatków, a przecież życie toczy się swoim torem. Praca, dom, obowiązki, a do tego jeszcze chcesz znaleźć odpowiednią osobę towarzyszącą! Jeżeli w danym momencie na horyzoncie nie pojawia się żaden potencjalny partner weselny, to sprawa się odrobinę komplikuje. Nie chcesz pół nocy spędzić przy stole czekając aż ktoś poprosi Cię do tańca. Zastanawiasz się więc, jak temu zaradzić? Na pewno warto rozejrzeć się za odpowiednim towarzystwem. Jest na to kilka sposobów! 😉

Oferty promowane

Nie mam z kim iść na wesele – co teraz?

A zatem nastał ten czas. Dostałaś zaproszenie na wymarzone wesele. Zapewne zdajesz sobie sprawę, ile rzeczy będzie do załatwienia. Jednak w tym całym szumie i emocjach nagle przypominasz sobie, że nie masz osoby towarzyszącej. Dni mijają, a strach przed tym, że nie znajdziesz partnera staje się coraz większy. Oczywiście ten artykuł jest po to, aby pokazać Ci, co możesz zrobić, aby znaleźć tego wymarzonego kandydata, jednak w między czasie chcemy uświadomić Ci, że pójście samej na wesele wcale nie oznacza tragedii 😊

Jak znaleźć partnera na wesele - dziewczyna maluje się przed lustrem
Adobe Stock

Pamiętaj, że pójście samej na wesele to absolutnie żadnej wstyd. Życie toczy się w różny sposób i nie zawsze układa się tak, jakbyśmy tego chcieli. Najważniejsze jednak jest to, abyś to Ty dobrze się bawiła i nie zaprzątała sobie głowy, że nie masz osoby towarzyszącej. Na weselu z całą pewnością będzie wiele znajomych osób, z którymi będziesz mogła porozmawiać, zatańczyć i spędzić miło czas. 😉

Czasami pójście na wesele z osobą towarzyszącą wcale nie oznacza lepszej zabawy. Co więcej, jeśli pojawisz się bez partnera możesz mieć fantastyczną okazję, aby poznać nowych ludzi. A może w gronie weselników pojawi się ktoś, kto również czeka na swoją drugą połówkę? 🥰 Nic się nie dzieje bez przyczyny. Daj szansę losowi!

💡 Zobacz także: Szukasz idealnej sukienki na wesele? Sprawdź nasz katalog produktów!

Gdzie szukać partnera na wesele?

No dobrze. Wiesz już na pewno, że zdecydowanie chcesz iść na wesele z osobą towarzyszącą, jednak żadnego kandydata nie ma horyzoncie. Co zatem robić? W obecnych czasach masz naprawdę wiele narzędzi, aby znaleźć tego idealnego partnera. Już nie musisz ograniczać się do szukania „po rodzinie” czy znajomych. Chociaż oczywiście jest to jedna z opcji. W Internecie możliwości są naprawdę nieograniczone. Gdzie zatem szukać partnera na wesele? 🤔

Jak znaleźć partnera na wesele - kobieta i mężczyzna na przyjęciu ze sztucznymi ogniami.
Adobe Stock

Media społecznościowe

Szukanie kandydata w mediach społecznościowych wydaje się być w obecnych czasach pierwszym wyborem. Wystarczy dodać na swojej facebookowej tablicy wpis: „szukam partnera na wesele”, a powinny się posypać propozycje od kolegów. 👱 Ma to jednak swoje dobre i złe strony. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że może zgłosić się ktoś z Twoich znajomych, którego będziesz znała, więc część zapoznawcza będzie już zaliczona. Natomiast musisz również wziąć pod uwagę, że wszyscy Twoi wirtualni znajomi (a pewni liczymy ich w setkach) dowiedzą się, że nie masz weselnego partnera. Wiadomo, że nie jest to oczywiście żaden wstyd, ale zastanów się, czy na pewno o to Ci chodzi i czy na tym właśnie Ci zależy. Tak więc szukanie w mediach społecznościowych to jedno z pierwszych rozwiązań.

Znajomi i rodzina

Pytanie swoich znajomych to sposób stary, jak świat i to dosłownie. Jeśli nie chcesz ogłaszać wszem i wobec, że nie masz towarzystwa na wesele oraz że szukasz faceta, postaraj rozpytać się wśród przyjaciół. 😉 Może ktoś z nich zna, jakiegoś miłego towarzysza do pary, z którym mogłabyś spędzić ten ważny w życiu dzień. A może przypomną Ci, że masz starego znajomego, którego możesz poprosić o przysługę? Pytanie rodziny, szczególnie starszych pokoleń, może się skończyć dość różnie, bo przecież babcie będą Ci polecały „tego kolegę mojej sąsiadki, który zawsze na Ciebie zerka” 😉 Ale możesz zapytać na przykład kuzynostwa w Twoim lub podobnym wieku, czy nie znają kogoś do pary. Czasami wystarczy, że się zastanowisz i trafisz na kogoś wyjątkowego, o którym mogłaś dawno zapomnieć. Tak więc rodzina i przyjaciele to drugie rozwiązanie.

Aplikacja randkowa

Ok. Możesz pomyśleć, że to dość ryzykowne posunięcie, ale tam z całą pewnością znajdziesz tam kogoś do pary, kto będzie mógł Ci towarzyszyć podczas uroczystości. Jedno jest pewne: nie musisz się obawiać, że tam nikogo nie uda Ci się znaleźć. Pytanie tylko czy trafi się ktoś, kto będzie chciał chodzić po weselach, ale dopóki nie sprawdzisz to się nie przekonasz. Jeśli masz konto w takiej aplikacji to dokładnie wiesz, jak to działa. Jeśli jednak nie, wystarczy założyć profil, dodać krótki opis i do dzieła! 📲 W takim opisie możesz jasno dać do zrozumienia, że szukasz tylko partnera na wesele, a nie chłopaka. Wtedy liczba potencjalnych kandydatów będzie bardziej wyselekcjonowana.

Ważne jest jednak, abyś taką aplikację założyła znacznie wcześniej. Znalezienie partnera może wcale nie być takie proste. Ważne jest, abyś wcześniej miała szansę z nim porozmawiać i przekonała się, czy masz szansę na wyborowe towarzystwo i dobrą zabawę. Poznaj potencjalnego kandydata, umów się na spotkanie i przekonaj się, czy to jest to. Czasem naprawdę lepiej iść samej na wesele niż z nietrafionym kandydatem.

Profesjonalista

Tak. Takie opcje też istnieją. Partner do wynajęcia to bardzo popularna forma. W Internecie jest wiele profesjonalnych stron, na których możesz znaleźć partnera na wesele. 💻 Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz „szukam partnera na wesele” i znajdziesz naprawdę setki ogłoszeń i stron. Oczywiście musisz liczyć się z tym, że taka usługa jest płatna. Wynosi ona od 200 do nawet 2000 złotych! Czasem również Twoje oczekiwania mogą zdarzyć się ze światem realnym, a ogłoszenie napisane pięknie i barwnie będzie miało się nijak do rzeczywistości. Dlatego, podobnie, jak w przypadku aplikacji randkowej, nie płać nikomu z góry! Umów się z taką osobą, porozmawiaj. Nie chcesz chyba mieć zrujnowanego wesela przez jeden niewłaściwy wybór.

Dowiedz się po prostu więcej o tej osobie. Możesz też zapytać o opinię rodzinę czy swoich znajomych. Sprawdź, jak będziesz się czuła w jego towarzystwie. I pamiętaj, że niekoniecznie cudowny, barwny opis to gwarancja dobrej zabawy.

Jakie cechy powinien mieć partner na wesele?

Załóżmy, że już udało Ci się znaleźć swoją osobę towarzyszącą. Wiesz już z kim iść i masz już swojego wymarzonego partnera na wesele. Ale czy jednak wzięłaś pod uwagę wszystkie najważniejsze aspekty, jakie powinny charakteryzować idealnego kandydata? 🤔 Przyjrzyjmy im się bliżej!

Jak znaleźć partnera na wesele - uśmiechnięci ludzie z lampką szampana
Adobe Stock

Kultura osobista

Towarzystwo tak wyjątkowej partnerki, jak Ty zobowiązuje. O tym powinien wiedzieć każdy kandydat. Oczywiście, że to, jak będzie się zachowywał ma ogromne znaczenie. Zwróć uwagę czy zwraca się do Ciebie z szacunkiem, przepuszcza przez drzwi, odsuwa krzesło. 😉 No i przede wszystkim zorientuj się, jaki ma stosunek do alkoholu. Nie twierdzimy, że ma od niego stronić, ale zdecydowanie nie powinien z nim przesadzać.

Poczucie humoru

To również bardzo ważna cecha podczas takiej imprezy, jak wesele. Jeśli zależy Ci na tym, aby dobrze się bawić i uczestniczyć we wszystkich weselnych zabawach, koniecznie upewnij się, że Twój partner nadaje na tych samych falach. 😊 Jak znaleźć partnera na wesele z poczuciem humoru? Sprawdź go w luźnej rozmowie! Jeśli okaże się, że facet z ogłoszenia kompletnie nie czuje klimatu i będzie siedział przez cały wieczór w ciszy – zdecydowanie odpuść.

Umiejętności taneczne

To bardzo ważna cecha! Wesele to przede wszystkim tańce, dlatego szukając odpowiedniej osoby, zastanów się czy potrafi i chce tańczyć. 💃 🕺 Nie musi od razu posiadać umiejętności zawodowego tancerza, ale poczucie rytmu i podstawowe kroki taneczne są mile widziane. Jeżeli do wesela zostało jeszcze trochę czasu, a w okolicy jest jakaś szkoła tańca, to może warto razem zapisać się na krótki kurs. Jest szansa, że właśnie w ten sposób znajdziesz partnera na wesele. Wyniknie z tego podwójna korzyść, ty się podszkolisz i będziesz miała pewność, że twój partner na weselu nie będzie Ci deptał po palcach 🙂

Elokwencja

Twoja osoba towarzysząca musi umieć i wiedzieć, jak rozmawiać. 😉 Wesele to przecież nie tylko tańce i zabawa, ale również momenty, kiedy będziecie siedzieć wspólnie przy stole obok Twojej rodziny i znajomych. Ciężko sobie wyobrazić sytuację, że Twój partner będzie milczał przez cały czas albo mówił sprośne żarty i śmiał się rubasznie. Brzmi, jak scena z horroru. Dlatego tak ważnym jest, abyś wcześniej spotkała chłopaka, z którym pójdziesz na ślub i porozmawiała z nim trochę.

Poczucie stylu

Jak znaleźć partnera na wesele, który świetnie się ubiera? To może nie jest najważniejsze, ale warto zwrócić na to uwagę. Partnerka powinna czuć się elegancko przy swoim partnerze. 😊 Wiemy, że moda w obecnych czasach jest naprawdę różna i nieprzewidywalna, ale bierzmy pod uwagę, że to wesele i jednak trzeba wyglądać odpowiednio. Możesz również wcześniej delikatnie podpytać Twojego partnera, co ma zamiar ubrać albo jaki założyć krawat.

Jak zaprosić na wesele osobę towarzyszącą?

Wszystko zależy od tego, kogo zaprosisz na wesele. Jeśli osoba towarzysząca to ktoś, kogo dobrze znasz, możesz zadzwonić albo wysłać wiadomość lub wręczyć tradycyjne zaproszenie. 💌 Jeśli jednak będzie to osoba z ogłoszenia lub aplikacji, kontakt osobisty jest tutaj niezbędny. Po pierwsze będzie to znakomita okazja, aby ponownie porozmawiać. Upewnisz się też, czy osoba jest tak zwanym „pewniakiem” i czy nie wykręci jakiegoś numeru na krótko przed weselem.

Zakochana para z kieliszkiem wina na tarasie
Adobe Stock

Bezpośrednia komunikacja jest zdecydowanie lepsza i przede wszystkim da Ci szansę, aby upewnić się czy postawiłaś na właściwą osobę. Tak więc sprawę z zaproszeniem załatw zdecydowanie wcześniej niż na ostatni moment, abyś miała poczucie bezpieczeństwa i pewności.

Jak zachować się na weselu z osobą towarzyszącą?

Już wiesz, jak znaleźć partnera na wesele, ale jak się przy nim zachować? Przede wszystkim naturalnie! To, że idziesz z osobą towarzyszącą, która nie jest Twoim partnerem w życiu osobistym, nic nie oznacza! Nie stresuj się niczym ani nie denerwuj. Macie się przede wszystkim dobrze bawić i to jest najważniejsze. Kup przepiękną sukienkę, buty na wesele, zrób sobie wystrzałową fryzurę i biegnij na wspaniałą zabawę! Pamiętaj, aby niczego nie udawać przed swoim towarzyszem. 😉 Oczywiście też powinnaś zadbać o savoir-vivre, ale nie stresuj się nadmiernie. Zachowaj równowagę pomiędzy dobrym zachowaniem, a chęcią szalonej zabawy. Odpowiadając zatem na pytanie, jak znaleźć partnera na wesele, kieruj się przede wszystkim intuicją i tym, co czujesz. Nie daj się zwieźć obietnicami i ładnymi zdjęciami. Pamiętaj również, że nie warto oceniać po okładce, a czasem prawdziwego skarbu trzeba poszukać odrobinę dłużej 🙂

Podsumowanie tego artykułu

4.7/5 - (27)

Wiktoria Marcinkiewicz

Wiktoria Marcinkiewicz

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT w Krakowie. Niepoprawnie zakochana w teatrze i kinematografii. Miłośniczka dobrego contentu i marketingu. W wolnych chwilach zaczytuje się w książkach Joanny Bator i udaje się na długie spacery ze swoim wiernym psim przyjacielem.

Więcej artykułów autora Wiktoria Marcinkiewicz

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore