• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Jak zorganizować bajkowy ślub? Pałace i dworki to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Jak zorganizować bajkowy ślub? Pałace i dworki to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Która panna młoda nie marzy o bajkowym ślubie i weselu? Właśnie dlatego przygotowania do tego jednego, najważniejszego dnia trwają miesiącami, a każdy szczegół musi być dopracowany. Niezapomniane wspomnienia z romantycznych chwil już na zawsze pozostaną w sercach pary młodej i zaproszonych gości, a przecież o to przede wszystkim chodzi, o uczucia.

Aby nie stresować się przygotowaniami i uroczystością, warto znacznie wcześniej zrobić dokładny research i wybrać takie miejsce na ślub i wesele, które w 100 procentach spełni nasze oczekiwania. Jeśli planujemy uroczystość w stylu bajkowym, najlepiej skierować swoje kroki do sal weselnych, które umiejscowione są w starych pałacach i dworkach. Na co koniecznie zwrócić uwagę i o co zapytać właścicieli?

Wesele w pałacu – dziecięce marzenie na wyciągnięcie ręki!

W dniu ślubu spełnia się wiele dziecięcych marzeń. Po pierwsze, u naszego boku staje osoba, która kocha nas i chroni. Po drugie, można się przejechać wymarzonym samochodem, po trzecie, poczuć jak gwiazda filmowa i założyć balową suknię lub szyty na miarę garnitur. Jest jeszcze jeden bardzo ważny punkt – miejsce, w którym odbędzie się weselna zabawa. Jak spełnić marzenie o wyśnionym pałacu?

Na szczęście odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Na polskim rynku można znaleźć wiele pięknych sal weselnych, które znajdują się w zabytkowych pałacykach. Miejsca te w swojej ofercie mają nie tylko propozycje zorganizowania wymarzonego wesela, ale także możliwość noclegu, odwiedzin w SPA, a nawet opcję zorganizowania wieczoru panieńskiego. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Oczywiście na piękne otoczenie i niezwykłe parki i ogrody, które okalają zabytkowe zabudowania i są znakomitą scenerią do zrobienia krótkiej sesji zdjęciowej w dniu ślubu.

O fachową opinię o weselu w pałacu poprosiliśmy właścicieli sali weselnej, która znajduje się w XIX-wiecznym budynku. Czy organizacja wesela w zabytkowym miejscu niesie ze sobą dodatkowe koszty lub przymus wypełnienia jakichś formalności? O co przede wszystkim zapytać właścicieli takiego miejsca?

„Radzimy, aby wybierając salę weselną w pałacu, zwrócić uwagę na dostępne miejsca noclegowe, wielkość sali oraz elastyczność oferty a przede wszystkim personelu, który pomoże w przygotowaniu tego wyjątkowego dla pary młodej dnia. Ważnym elementem  jest również otoczenie miejsca, które doda niepowtarzalnego uroku całemu przyjęciu i uatrakcyjni fotografie.” – doradza pracownik Talaria Resort & SPA

Oczywiście oprócz tego warto również zwrócić uwagę na takie szczegóły jak: koszty dodatkowe, bezpieczeństwo, wielkość parkietu, miejsce dla zespołu, oświetlenie czy klimatyzację.

Talaria

Wesele
w pałacu oczami panien młodych

Temat wesela w pałacu bardzo często pojawia się na różnego rodzaju forach dla panien młodych. Czy warto organizować zabawę akurat w takim miejscu? Jakie dekoracje wybrać i czy każdy styl pasuje do każdej sali weselnej?

Okazuje się, że trudno znaleźć jakieś negatywne komentarze. Czar historycznych i zabytkowych miejsc sprawia, że śluby i wesela stają się niezapomnianym przeżyciem.

“Jak to dobrze, że takie perełki odzyskują blask. Brałabym jako miejscówkę na ślub przez wzgląd na historyczną i artystyczną wartość takiego miejsca.” – pisze jedna z nich.

Kolejna panna młoda w swoim komentarzu dodaje, że do stylu glamour nic nie pasuje tak bardzo jak pałac i jego niezwykłe wnętrza.

“Jeżeli styl glamour to do czegoś to zobowiązuje – pałac. Ja miałam styl glam i był pałac – robił niesamowite wrażenie!” – zapewnia.

Oczywiście wybór sali weselnej to wyjątkowo subiektywna kwestia, dlatego przede wszystkim należy kierować się własnymi odczuciami i możliwościami finansowymi.

Artykuł powstał we współpracy z Talaria Resort & SPA w Trojanowie, położoną pomiędzy Warszawą a Lublinem.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu