Jak zorganizować bajkowy ślub? Pałace i dworki to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Jak zorganizować bajkowy ślub? Pałace i dworki to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Która panna młoda nie marzy o bajkowym ślubie i weselu? Właśnie dlatego przygotowania do tego jednego, najważniejszego dnia trwają miesiącami, a każdy szczegół musi być dopracowany. Niezapomniane wspomnienia z romantycznych chwil już na zawsze pozostaną w sercach pary młodej i zaproszonych gości, a przecież o to przede wszystkim chodzi, o uczucia.

Aplikacja wesele z klasą

Aby nie stresować się przygotowaniami i uroczystością, warto znacznie wcześniej zrobić dokładny research i wybrać takie miejsce na ślub i wesele, które w 100 procentach spełni nasze oczekiwania. Jeśli planujemy uroczystość w stylu bajkowym, najlepiej skierować swoje kroki do sal weselnych, które umiejscowione są w starych pałacach i dworkach. Na co koniecznie zwrócić uwagę i o co zapytać właścicieli?

Oferty promowane

Wesele w pałacu – dziecięce marzenie na wyciągnięcie ręki!

W dniu ślubu spełnia się wiele dziecięcych marzeń. Po pierwsze, u naszego boku staje osoba, która kocha nas i chroni. Po drugie, można się przejechać wymarzonym samochodem, po trzecie, poczuć jak gwiazda filmowa i założyć balową suknię lub szyty na miarę garnitur. Jest jeszcze jeden bardzo ważny punkt – miejsce, w którym odbędzie się weselna zabawa. Jak spełnić marzenie o wyśnionym pałacu?

Na szczęście odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Na polskim rynku można znaleźć wiele pięknych sal weselnych, które znajdują się w zabytkowych pałacykach. Miejsca te w swojej ofercie mają nie tylko propozycje zorganizowania wymarzonego wesela, ale także możliwość noclegu, odwiedzin w SPA, a nawet opcję zorganizowania wieczoru panieńskiego. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Oczywiście na piękne otoczenie i niezwykłe parki i ogrody, które okalają zabytkowe zabudowania i są znakomitą scenerią do zrobienia krótkiej sesji zdjęciowej w dniu ślubu.

O fachową opinię o weselu w pałacu poprosiliśmy właścicieli sali weselnej, która znajduje się w XIX-wiecznym budynku. Czy organizacja wesela w zabytkowym miejscu niesie ze sobą dodatkowe koszty lub przymus wypełnienia jakichś formalności? O co przede wszystkim zapytać właścicieli takiego miejsca?

„Radzimy, aby wybierając salę weselną w pałacu, zwrócić uwagę na dostępne miejsca noclegowe, wielkość sali oraz elastyczność oferty a przede wszystkim personelu, który pomoże w przygotowaniu tego wyjątkowego dla pary młodej dnia. Ważnym elementem  jest również otoczenie miejsca, które doda niepowtarzalnego uroku całemu przyjęciu i uatrakcyjni fotografie.” – doradza pracownik Talaria Resort & SPA

Oczywiście oprócz tego warto również zwrócić uwagę na takie szczegóły jak: koszty dodatkowe, bezpieczeństwo, wielkość parkietu, miejsce dla zespołu, oświetlenie czy klimatyzację.

Talaria

Wesele
w pałacu oczami panien młodych

Temat wesela w pałacu bardzo często pojawia się na różnego rodzaju forach dla panien młodych. Czy warto organizować zabawę akurat w takim miejscu? Jakie dekoracje wybrać i czy każdy styl pasuje do każdej sali weselnej?

Okazuje się, że trudno znaleźć jakieś negatywne komentarze. Czar historycznych i zabytkowych miejsc sprawia, że śluby i wesela stają się niezapomnianym przeżyciem.

“Jak to dobrze, że takie perełki odzyskują blask. Brałabym jako miejscówkę na ślub przez wzgląd na historyczną i artystyczną wartość takiego miejsca.” – pisze jedna z nich.

Kolejna panna młoda w swoim komentarzu dodaje, że do stylu glamour nic nie pasuje tak bardzo jak pałac i jego niezwykłe wnętrza.

“Jeżeli styl glamour to do czegoś to zobowiązuje – pałac. Ja miałam styl glam i był pałac – robił niesamowite wrażenie!” – zapewnia.

Oczywiście wybór sali weselnej to wyjątkowo subiektywna kwestia, dlatego przede wszystkim należy kierować się własnymi odczuciami i możliwościami finansowymi.

Artykuł powstał we współpracy z Talaria Resort & SPA w Trojanowie, położoną pomiędzy Warszawą a Lublinem.

4.9/5 - (38)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore