Jak zorganizować piękną sesję zdjęciową? Wedding planner podpowiada!

Jak zorganizować piękną sesję zdjęciową? Wedding planner podpowiada!

Wspomnienia to jedyny wehikuł czasu, jakim dysponujemy

Łukasz Świderski

Szczególnie jeśli do tych wspomnień chce się wracać na okrągło. A która młoda para nie wraca chętnie do dnia ślubu?

Swoim parom zawsze powtarzam, aby nacieszyli się każdą chwilą tego dnia, bo mija z zawrotną prędkością. Nie zawsze uda Wam się zapamiętać wszystko co się działo, bo będziecie mieć w sobie pełno niesamowitych emocji. Dlatego też warto wynająć na ten dzień doskonałego fotografa, który uwieczni wszystkie bezcenne momenty i zrobi Wam najpiękniejszą sesję zdjęciową. Warto również rozważyć sesję zdjęciową przed ślubem, czyli sesję narzeczeńską 💍, która również może się okazać wspaniałą pamiątką dla Waszej dwójki.

Adobe Stock

Dzisiaj Kochani kilka słów o tym, jak się przygotować do sesji ślubnej.

Jeśli planujecie krótką sesję zdjęciową w dniu ślubu, to z całą pewnością jesteście przygotowani pod względem stylizacji. Jednak to nie Wasze kreacje są na pierwszym miejscu! Najważniejszym jest, abyście zdali sobie sprawę z tego, że jesteście już małżeństwem! To już się dzieje, wchodzicie w nowy etap życia z najbliższą Wam osobą 💞. Niech na tej sesji nie zabraknie przede wszystkim Waszych uśmiechów i czułości. Jeśli Wasz fotograf to artysta, który ma głowę pełną pomysłów na zdjęcia inne, niecodziennie i nieoczywiste pozwólcie mu na to! Może akurat odkryje w Was coś, czego się nie spodziewaliście 😉?

Adobe Stock

Przejdźmy teraz do sesji poślubnej w innym dniu oraz sesji narzeczeńskiej. Przede wszystkim musicie omówić ze swoim fotografem koncepcję sesji, ustalić czas i miejsce. Czy będzie to sesja o wschodzie słońca, czy może wybierzecie romantyczny zachód? Zastanówcie się również w jakiej scenerii chcecie mieć wykonaną sesję? Wasza ulubiona kawiarnia ☕? Centrum miasta? A może zaczarowany las 🌳? Pamiętajcie również o tym, aby przygotować się na zmienne warunki atmosferyczne, czyli bądźcie gotowi na każdą ewentualność.

Kolejna kwestia to strój 👗.

Cenna uwaga dla panien młodych 👰: do sesji poślubnej wcale nie musisz pozować w swojej sukni ślubnej. I mówię całkiem poważnie. Wielu fotografów oczywiście obowiązkowo sfotografuje Was w Waszych ślubnych kreacjach, ale zachęcają też do małego szaleństwa w postaci zdjęć w innych, nawet codziennych ubraniach. Może to być również specjalnie przygotowana stylizacja. Pozwólcie sobie na odrobinę nonszalancji. Pamiętajcie także o odpowiednim makijażu i fryzurze, które będą doskonale prezentować się na zdjęciach 📷.

Piękna sesja zdjęciowa to nie tylko Wy. To również Wasze otoczenie. Stół wyłożony kwiatami na środku ulicy, stylowe meble w oryginalnej aranżacji, specjalnie wykonana na ten dzień ścianka? Czemu nie! Ogranicza Was tylko wyobraźnia ❤.

Adobe Stock

Ważne jest również odpowiednie przygotowanie do sesji. Przede wszystkim wypocznijcie 😴, nie imprezujcie do białego rana i wyśpijcie się. Sińce pod oczami, zawroty głowy i opadające powieki nie będą dobrze wyglądały na zdjęciach, a i Wy podejdziecie do całego przedsięwzięcia byle jak, byle tylko jak najszybciej wrócić do domu. A pamiętajcie, że do udanej sesji potrzebne jest również Wasze zaangażowanie. To Wasza chwila, Wasze emocje i uczucia, a rolą fotografa jest uchwycenie ich na pięknych fotografiach 📷.

Najważniejsze jest to, abyście potraktowali te kilka godzin jak randkę 💞. Nie myślcie o tym, że ktoś na Was patrzy, nie myślcie o obiektywie. Skupicie się na sobie, patrzcie sobie głęboko w oczy lub w jednym kierunku i myślcie, ile wspaniałych chwil jeszcze przed Wami.

4.8/5 - (49)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore