Jak zorganizować piękną sesję zdjęciową? Wedding planner podpowiada!

Jak zorganizować piękną sesję zdjęciową? Wedding planner podpowiada!

Wspomnienia to jedyny wehikuł czasu, jakim dysponujemy

Aplikacja wesele z klasą

Łukasz Świderski

Oferty promowane

Szczególnie jeśli do tych wspomnień chce się wracać na okrągło. A która młoda para nie wraca chętnie do dnia ślubu?

Swoim parom zawsze powtarzam, aby nacieszyli się każdą chwilą tego dnia, bo mija z zawrotną prędkością. Nie zawsze uda Wam się zapamiętać wszystko co się działo, bo będziecie mieć w sobie pełno niesamowitych emocji. Dlatego też warto wynająć na ten dzień doskonałego fotografa, który uwieczni wszystkie bezcenne momenty i zrobi Wam najpiękniejszą sesję zdjęciową. Warto również rozważyć sesję zdjęciową przed ślubem, czyli sesję narzeczeńską 💍, która również może się okazać wspaniałą pamiątką dla Waszej dwójki.

Adobe Stock

Dzisiaj Kochani kilka słów o tym, jak się przygotować do sesji ślubnej.

Jeśli planujecie krótką sesję zdjęciową w dniu ślubu, to z całą pewnością jesteście przygotowani pod względem stylizacji. Jednak to nie Wasze kreacje są na pierwszym miejscu! Najważniejszym jest, abyście zdali sobie sprawę z tego, że jesteście już małżeństwem! To już się dzieje, wchodzicie w nowy etap życia z najbliższą Wam osobą 💞. Niech na tej sesji nie zabraknie przede wszystkim Waszych uśmiechów i czułości. Jeśli Wasz fotograf to artysta, który ma głowę pełną pomysłów na zdjęcia inne, niecodziennie i nieoczywiste pozwólcie mu na to! Może akurat odkryje w Was coś, czego się nie spodziewaliście 😉?

Adobe Stock

Przejdźmy teraz do sesji poślubnej w innym dniu oraz sesji narzeczeńskiej. Przede wszystkim musicie omówić ze swoim fotografem koncepcję sesji, ustalić czas i miejsce. Czy będzie to sesja o wschodzie słońca, czy może wybierzecie romantyczny zachód? Zastanówcie się również w jakiej scenerii chcecie mieć wykonaną sesję? Wasza ulubiona kawiarnia ☕? Centrum miasta? A może zaczarowany las 🌳? Pamiętajcie również o tym, aby przygotować się na zmienne warunki atmosferyczne, czyli bądźcie gotowi na każdą ewentualność.

Kolejna kwestia to strój 👗.

Cenna uwaga dla panien młodych 👰: do sesji poślubnej wcale nie musisz pozować w swojej sukni ślubnej. I mówię całkiem poważnie. Wielu fotografów oczywiście obowiązkowo sfotografuje Was w Waszych ślubnych kreacjach, ale zachęcają też do małego szaleństwa w postaci zdjęć w innych, nawet codziennych ubraniach. Może to być również specjalnie przygotowana stylizacja. Pozwólcie sobie na odrobinę nonszalancji. Pamiętajcie także o odpowiednim makijażu i fryzurze, które będą doskonale prezentować się na zdjęciach 📷.

Piękna sesja zdjęciowa to nie tylko Wy. To również Wasze otoczenie. Stół wyłożony kwiatami na środku ulicy, stylowe meble w oryginalnej aranżacji, specjalnie wykonana na ten dzień ścianka? Czemu nie! Ogranicza Was tylko wyobraźnia ❤.

Adobe Stock

Ważne jest również odpowiednie przygotowanie do sesji. Przede wszystkim wypocznijcie 😴, nie imprezujcie do białego rana i wyśpijcie się. Sińce pod oczami, zawroty głowy i opadające powieki nie będą dobrze wyglądały na zdjęciach, a i Wy podejdziecie do całego przedsięwzięcia byle jak, byle tylko jak najszybciej wrócić do domu. A pamiętajcie, że do udanej sesji potrzebne jest również Wasze zaangażowanie. To Wasza chwila, Wasze emocje i uczucia, a rolą fotografa jest uchwycenie ich na pięknych fotografiach 📷.

Najważniejsze jest to, abyście potraktowali te kilka godzin jak randkę 💞. Nie myślcie o tym, że ktoś na Was patrzy, nie myślcie o obiektywie. Skupicie się na sobie, patrzcie sobie głęboko w oczy lub w jednym kierunku i myślcie, ile wspaniałych chwil jeszcze przed Wami.

4.8/5 - (49)

Agnieszka Kamieniecka

Agnieszka Kamieniecka

Wedding planner, właścicielka Agencji ślubnej Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner. Od kilku lat zajmuje się kompleksową organizacją ślubów i wesel w całej Polsce. Ekspert branży ślubnej. Organizatorka wielu ślubnych wydarzeń oraz warsztatów dla panien młodych. Kreatorka przepięknych i klimatycznych uroczystości, ma słabość do kameralnych przyjęć oraz imprez tematycznych. Od 2020 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, gdzie obejmuje stanowisko PR Menagera. Prywatnie mama i żona, miłośniczka komiksów, jazdy na rowerze, zumby, mody oraz projektowania wnętrz.

Więcej artykułów autora Agnieszka Kamieniecka

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore