• MODA
 • URODA
 • ŚLUB I WESELE
 • STYL ŻYCIA
 • EKSPERT Z KLASĄ
 • SZUKAJ

Jak zorganizować wesele w stylu boho? Tego nie może na nim zabraknąć!

Jak zorganizować wesele w stylu boho? Tego nie może na nim zabraknąć!

W ostatnich latach popularne stało się organizowanie wesela według konkretnego stylu, motywu, a nawet koloru. Tym trzem czynnikom podporządkowuje się nie tylko dekoracje sali weselnej czy kościoła, ale także wszystkie dodatki, włącznie ze stylizacjami pary młodej.

Jednym z najpopularniejszych stylów jest styl boho, który wyróżnia się lekkością i kolorystyką nawiązującą do kolorów ziemi i natury. Panny młode z chęcią decydują się na lekkie fryzury ślubne, zwiewne suknie i delikatny makijaż ślubny. Do stylu boho dopasowują również zaproszenia czy plan stołów weselnych. Wszystkie elementy utrzymywane są w jednej tematyce, dzięki czemu tworzą niezapomniany i magiczny świat. Co najbardziej wyróżnia stylistykę boho? Jakich akcentów nie może zabraknąć w naszych dekoracjach? Sprawdźcie nasze podpowiedzi!

Co wyróżnia styl boho?

Co najbardziej wyróżnia styl boho? Przede wszystkim luz i wygoda. Styl ten w stu procentach czerpie z artystycznej bohemy, dlatego daleko mu do perfekcjonizmu i ideału. Wydaje się wam, że coś jest niedokończone, obdrapane lub stare – to właśnie czysta bohema, która daje szansę na drugie życie różnym starym dodatkom. Styl boho łączy ze sobą różne faktury i materiały. Frędzle, piórka, koronki i kolorowe kwiaty. Właśnie dlatego boho zaproszenia ślubne czy zawieszki na wódkę weselną z łatwością można wykonać własnoręcznie, korzystając z wymienionych elementów. Co jeszcze wyróżnia styl boho? Oto lista najpopularniejszych motywów:

 • koronki,
 • gipiury,
 • pióra,
 • frędzle,
 • szerokie formy (powłóczyste rękawy, materiały z naturalnych składników),
 • nieład,
 • fale,
 • patchwork
 • wzory: kwiatowe, etniczne, folkowe, geometryczne,

Wśród kolorów królujących w stylu boho możemy znaleźć standardową biel i zieleń, jednak artystyczna bohema kojarzona jest również z wyrazistymi barwami, takimi jak: złoto, miedź, szmaragd, kobalt czy szafir.

Styl boho na wesele ubiór panny młodej
Envato

Zobacz także: Jak zorganizować wesele rustykalne? Najważniejsze porady i wskazówki

Styl boho – wesele inne niż wszystkie

Panny młode bardzo chętnie wybierają styl boho i motywy z nim związane przy organizowaniu i planowaniu wesela. Nastrojowe dodatki i dekoracje sprawiają, że sale weselne i kościoły zamieniają się w niezwykle magiczne miejsca.

Oczywiście styl boho nie będzie pasował do wystroju każdej sali, dlatego przy wyborze miejsca na wesele należy zwrócić uwagę na zdobienia hotelu czy pensjonatu. Jeśli zauważymy piękne kryształowe żyrandole, marmurowe schody i meble w stylu ludwikowskim, warto zadać sobie pytanie: czy szukamy innego miejsca i pozostajemy przy stylu boho, czy decydujemy się np. na wesele w stylu glamour.

Na styl boho decydują się przede wszystkim te pary, które nie chcą sztywnego, wystawnego przyjęcia i zdecydowanie wolą zerwać z tradycyjnym podejściem do tego dnia. To idealny motyw dla wszystkich zakochanych par, które chcą zorganizować ślub w plenerze.

Zobacz także: Dekoracje ślubne – w naszym katalogu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz!

Styl boho – weselne dekoracje

Wesele w stylu boho to wesele pełne kwiatów, ciekawych dekoracji, takich jak łapacze snów czy stare, skórzane walizki. Niezwykle ważne są detale, które znajdują się na przykład na stołach weselnych lub przy wejściu do ośrodka. Odpowiednio dobrana dekoracja sali weselnej sprawi, że goście poczują się jak członkowie artystycznej bohemy.

Wśród najczęściej wykorzystywanych materiałów do dekoracji znajdują się te, które powstają w naturalnym procesie, między innymi: len czy juta oraz materiały nieco bardziej eleganckie, takie jak jedwab czy bawełniana satyna.

Niezwykle popularnym motywem w stylu boho jest wykorzystanie gry świateł. Lampiony, nadpalone świece, lampki w różnych ciekawych kształtach owinięte wokół dekoracji.

Styl boho na wesele - bukiet ślubny
Unsplash

Zobacz także: Sukienki dla druhen na wesele – jaki krój wybrać?

Styl boho na wesele – jakie sukienki wybrać?

Organizując wesele i ślub w stylu boho, para młoda musi również dopasować swoje stylizacje. W takim wypadku panna młoda powinna zapomnieć o sukniach ślubnych stylizowanych na styl księżniczki. Do ślubu w plenerze czy dekoracji boho pasują kreacje, które są zwiewne, lekkie i  delikatnie spływające po sylwetce. Rzadko która suknia ślubna w stylu boho wykonana jest z czysto białego materiału. W tym wypadku preferowane kolory to: odcienie ecru, śmietanka, odcienie kości słoniowej i beżu. Zdobienia sukni wykonane są z piór, frędzli i różnego rodzaju koronek układających się we florystyczne wzory.

Jeśli chodzi dodatki do sukni ślubnej w stylu boho, warto postawić na motywy kwiatowe. Biżuteria ślubna nie powinna być ciężka i bardzo błyszcząca. Oczywiście obowiązkowym zwieńczeniem stylizacji są wianki ślubne.

Pan młody również może zaszaleć, szczególnie przy wyborze garnituru. Do stylu boho idealnie będą pasowały odcienie granatu i bordowego. Jeśli jednak pan młode preferuje klasyczną czerń, jego stylizację można dopasować dodatkami. Ciekawą muszą, paskiem i butonierką przypiętą do klapy marynarki.

https://www.instagram.com/p/BwUHzXPJlIi/
https://www.instagram.com/p/BwY2NyDgu9I/
https://www.instagram.com/p/BwYxqJgn_zk/
https://www.instagram.com/p/BuHr7O-nwUn/
https://www.instagram.com/p/BwY1UUMHw0x/
https://www.instagram.com/p/BwYv78GJZf1/
https://www.instagram.com/p/BwYteVhjz13/
https://www.instagram.com/p/BwYp7itg3eM/
https://www.instagram.com/p/Bq-TcPkF0ok/
https://www.instagram.com/p/Bn8C9rglcAQ/
https://www.instagram.com/p/BmQMtnugxdH/
https://www.instagram.com/p/Bvqi7til26k/
https://www.instagram.com/p/Bnk1RtkH-3T/
https://www.instagram.com/p/BwYYqzllrk-/
https://www.instagram.com/p/BwSM6_vDtgs/
https://www.instagram.com/p/Bv9iO9-AKN7/
https://www.instagram.com/p/BvXElYIjf0b/
https://www.instagram.com/p/BwWfGWWlqhT/
https://www.instagram.com/p/BwXEzVnnVIF/
https://www.instagram.com/p/BsdRJs6HrHo/
https://www.instagram.com/p/Bvjc2HElM41/
https://www.instagram.com/p/Bv4beGoh_o2/
https://www.instagram.com/p/BwYvoymJZ2Q/
https://www.instagram.com/p/BwYkBMaHPdA/
https://www.instagram.com/p/BwXzNQOhaqE/
https://www.instagram.com/p/BwXnJEqBqwG/
https://www.instagram.com/p/BwXbiwADtNU/
https://www.instagram.com/p/BwXH-g-ADN8/
https://www.instagram.com/p/BwXIPcGAAE8/
https://www.instagram.com/p/BwXHXZcjvX_/
https://www.instagram.com/p/BwWYN_nF-G3/
https://www.instagram.com/p/BwUYiUOnwwe/
https://www.instagram.com/p/BwUYr0ihXLa/
https://www.instagram.com/p/BwUS-F3lFiV/
https://www.instagram.com/p/BwYrlZNhKOC/
https://www.instagram.com/p/BwSo0VZHA3-/

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu