• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Jak zrobić ombre na paznokciach w domu? Sprawdź krótki poradnik!

Jak zrobić ombre na paznokciach w domu?  Sprawdź krótki poradnik!

Pomalowane i piękne paznokcie to wizytówka każdej kobiety dbającej o schludny, modny wygląd. Najbardziej uniwersalnym, klasycznym rozwiązaniem są jednokolorowe paznokcie lub frencz, a w ostatnich latach dochodzi do nich odrobina subtelnej fantazji pod postacią… ombre. Tylko jak zrobić ombre na paznokciach, gdy nie jest się profesjonalistką? 

To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, bo paznokcie ombre są zarazem subtelne, ale i wydają się pracochłonne. Czy takie są? To zależy od tego, czy masz na myśli hybrydy, czy zwykły lakier i jakimi narzędziami do wykonania ombre dysponujesz. Bo tak naprawdę właśnie to, jak malować paznokcie, jest kluczowe! 

Jak zrobić ombre na paznokciach w domu?

Pytanie o to, jak zrobić paznokcie ombre we własnych czterech ścianach, zadaje sobie wiele kobiet. Na szczęście znamy na to odpowiedź. Nie jest ona jednoznaczna, bo wszystko zależy od tego… czy dysponujesz pędzelkiem, czy gąbeczką! Jest jednak coś, co łączy obie te metody – najpierw przygotuj paznokcie: spiłuj, usuń skórki, nadaj im kształt, nałóż bazę. Nie zapomnij też o tym, by co jakiś czas odżywiać je i stosować witaminy na paznokcie. Tak przygotowane dłonie są gotowe do robienia ombre! 

  • Jak zrobić ombre na paznokciach bez gąbeczki? 

Gdy dysponujesz gąbeczką – wszystko jest dość proste. Najpierw pomaluj paznokcie na jaśniejszy z wybranych kolorów. Następnie weź ściętą w kształt trójkąta gąbeczkę do pudru (nie typu beauty blender, tylko płaską!). Zmocz ją, odciśnij i brzeg gąbki pomaluj drugim z wybranych przez ciebie kolorów. Delikatnie przyłóż do płytki paznokciowej mniej więcej w połowie paznokcia. Jeśli robisz ombre zwykłym lakierem, to poczekaj, aż lakier wyschnie, a jeśli hybrydą – powtarzaj, przesuwając gąbeczkę w dół lub górę paznokcia (w zależności od tego, w którą stronę ma kierować się gradacja), utwardź całość w świetle lampy. I już! 

  • Jak zrobić ombre na paznokciach pędzelkiem?

Na szczęście, jeśli nie dysponujesz gąbeczką, możliwe jest też wykonanie ombre pędzelkiem. Połowę paznokcia pomaluj jednym z wybranych kolorów, a pozostałą połowę – drugim! Następnie pędzelek, którym nakładałaś jasny kolor, przyłóż na wysokości łączenia kolorów i delikatnie zacieraj granicę. Na początku może być ci trudno, ale z czasem wypracujesz swoją idealną technikę!

Teraz już wiesz, jak zrobić ombre na paznokciach w domu szybko i komfortowo!  Każda z tych metod ma swoich zwolenników, więc najlepiej spróbuj obu i wybierz ulubioną! 

Zobacz także: Paznokcie lustrzane – jak samodzielnie wykonać mirror nails?

Jak zrobić ombre na paznokciach hybrydowych?

Oczywiście powyższe porady są dość uniwersalne, ale różnicą jest używany lakier. I nie chodzi tutaj o markę! To zresztą dość naturalne, że to, jak zrobić ombre na paznokciach hybrydowych, różni się nawet od tego, jak zrobić ombre na paznokciach żelowych. Ale skupmy się na tych pierwszych, bo to właśnie ombre na hybrydzie jest najbardziej popularne, zwłaszcza gdy chodzi o paznokcie ślubne. Bo właśnie ombre typu baby boomer jest wybierane przez wiele pań młodych! 

W przypadku hybrydy bardzo ważne jest, by delikatnie pracować gąbeczką lub pędzelkiem. Lakier hybrydowy jest dość gęsty, trudno współpracujący, więc często preferowany do użycia jest tutaj pędzelek. Pamiętaj też o nałożeniu cienkiej warstwy lakieru! To, jak zrobić ombre na paznokciach lakierem hybrydowym, zależy też od indywidualnych preferencji osoby, która wykonuje ombre. Niektórym lepiej to wychodzi gąbeczką, a część preferuje pędzelek. 

Jak zrobić ombre na paznokciach zestaw lakierów
Pexels

Jak zrobić ombre na paznokciach zwykłym lakierem?

W przypadku zwykłego lakieru uzbrój się w gąbeczkę i… cierpliwość. Gąbeczka dużo lepiej sprawdzi się niż pędzelek, którym łatwiej stylizuje się gęsty i niewysychający lakier hybrydowy.

Nie zniechęcaj się od razu! Pomyśl, co możesz udoskonalić. Czasem wystarczy przyciąć odpowiednio gąbeczkę. Dla części osób lepszy krój to trójkąt, inne wolą gąbki ścięte prostokątnie. Dla jednych znaczenie będzie mieć szerokość gąbeczki (węższa niż płytki paznokciowej), a innym paniom nie będzie to robić różnicy. Jedno jest pewne! Najważniejsze, co musisz wiedzieć o tym, jak zrobić ombre na paznokciach zwykłym lakierem, to… cierpliwość. Takie ombre trwa. I trwa. I… trwa. Tak że warto wygospodarować dużo czasu.

Zawsze pamiętaj, że zanim zdecydujesz, jak zrobić ombre, paznokcie muszą być już odpowiednio przygotowane i odżywione. Dzięki temu lakier będzie lepiej pracować i utrzymywać się na płytce!

Co jeszcze warto wiedzieć w temacie tego, jak zrobić ombre na paznokciach? Hybryda jest szybsza w wykonaniu i bardziej trwała. Ale zwykłym lakierem też można osiągnąć fantastyczny efekt ombre! 

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu