• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Jaki bukiet ślubny w 2019?

Jaki bukiet ślubny w 2019?

Bukiet nie jest najważniejszym elementem tego dnia, ale dla panny młodej to bardzo ważny dodatek. I chociaż niegdyś dobór kwiatów do wiązanki nie mógł być przypadkowy, to obecnie zdeterminowany jest głównie trendami ślubnymi. Zobacz najmodniejsze bukiety ślubne w 2019 roku!

Język kwiatów

Niegdyś kwiaty i zioła do wiązanek były dobierane pod względem symboliki i przesądów. Dziś bukiet ślubny jest przede wszystkim dekoracją. Ogólnie przyjęło się, że za pomocą konkretnych roślin można wyrazić uczucia, np. hortensje to zrozumienie, konwalia – szczęście i nieśmiałość, tulipan jest symbolem miłości, fiołki zaś – radości i smutku jednocześnie. Jednak ważny jest też kolor kwiatów, np. żółty symbolizuje zazdrość, biały – czystość i prawdę, niebieskie kwiaty oznaczają wierność drugiej osobie, z kolei zieleń jest barwą nadziei.

Co ciekawe, znaczenie niektórych kwiatów zmienia się wraz z kolorem. Tak jest w przypadku róż, goździków czy hiacyntów. W przypadku róży wygląda to tak: biała róża symbolizuje wierność, różowa – świeżość, czerwona – miłość, a żółta – zazdrość.

Warto zauważyć, że bukiet wcale nie musi być jednokolorowy, a kilka gatunków kwiatów umiejętnie można połączyć w jednej wiązance. Kwiaty można także zestawić z typowo ślubną zielenią ciętą, m.in. mirtem i rozmarynem, które oznaczają miłość i wierność.

Niegdyś w bukietach ślubnych królowały lilie. Obecnie bardzo popularna jest eustoma, która jak lilia i frezja symbolizuje niewinność.

Aby wyczarować na swój ślub niebiańską kompozycję, warto wziąć pod uwagę nie tylko symbolikę i barwę kwiatów, ale także suknię ślubną, typ urody panny młodej i motyw przewodni wesela. Może nawet warto przymknąć oko na cenę?

Przesądy z przymrużeniem oka

Chociaż współcześnie wymaga się od nas odrzucenia historycznych przesądów, to warto o nich wspomnieć, bo są ważnym elementem naszej kultury i tradycji. Wiadomo, że bukiet ślubny symbolizuje obfitość w małżeństwie, dlatego według przesądów w kompozycji nie mogą znajdować się kwiaty z kolcami, które wyrażają cierpienie i zwiastują łzy. Wskazane z kolei są hiacynty, które oznaczają przywiązanie nowożeńców do siebie. Po ślubie nie należy też przechowywać w domu suszonych kwiatów z bukietu ślubnego.

Moda przemawia…

Trendy ślubne dotyczą także kwiatów. Odsłaniamy te najważniejsze w 2019 roku. Z pewnością modne będą rozłożyste i puszyste bukiety o przeróżnych formach.

Powiew lekkości

W nadchodzącym sezonie królować będą kwiaty ułożone w naturalny sposób. Jest to wspaniała opcja, jeśli Twój ślub będzie w stylu np. boho. Taką kompozycję warto uzupełnić liśćmi, np. eukaliptusa lub jaśminu. Zresztą trawy można wymieniać bez końca!

Zdjęcie: Unsplash

Delikatna elegancja kwiatowa

W tym sezonie w bukiecie panny młodej muszą znaleźć się kwiaty podobne do piwonii – dalie. Są wyjątkowo wdzięczne i okazałe, przez co sprawią, że Twój bukiet będzie prawdziwym dziełem sztuki. Warto wiedzieć, że dalie są trwałymi kwiatami, więc decydując się na nie, masz pewność, że przetrwają cały intensywny dzień.

Zdjęcie: Unsplash

Romantyczne kolory

Pastelowa kolorystyka i romantyczna konwencja wracają! Popularne w tym sezonie będą także czerwień oraz głęboki odcień śliwki.

Zdjęcie: Unsplash

Piórka

Pióra również będą zaskakującym dodatkiem tego sezonu. Chociaż odważniejsze kobiety mogą przystroić bukiet nie tylko piórami, ale również perełkami czy kryształami Swarovskiego.

Zdjęcie: Unsplash

Jest taka ponadczasowa rada: bukiety okrągłe pasują do szczupłych pań, natomiast wiązanki „spływające” są idealnym rozwiązaniem dla panien młodych o obfitych kształtach. Ale pamiętajcie, że bukiet nie może przesłaniać kreacji ślubnej – on ma ją uzupełniać!

A może by tak stworzyć bukiet, w którym znajdą się kwiaty o szczególnym dla Was znaczeniu? Na przykład takie jak te pierwsze podarowane kiedyś przez ukochanego? Warto o tym pomyśleć!  🙂

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu