Jakie atrakcje warto zobaczyć w Paryżu? Te miejsca są idealne na romantyczne zaręczyny i podróż poślubną!

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Paryżu? Te miejsca są idealne na romantyczne zaręczyny i podróż poślubną!

O podróży do Paryża marzy wiele osób, które chcą poznać to miasto i zobaczyć jego największe zabytki. Nic dziwnego, wokół stolicy Francji powstało wiele niezwykłych historii. Mówi się, że jest to idealne miasto do zakochania się i poproszenia swojej ukochanej o rękę. Co turystom oferuje Paryż? Atrakcje, które zapierają dech w piersiach , to jego główna domena!

Aplikacja wesele z klasą

Przed wyjazdem do stolicy Francji wiele osób zastanawia się nad tym, co warto zobaczyć w Paryżu i czy zwiedzenie wszystkich najważniejszych atrakcji i zabytków jest bardzo kosztowne. Na szczęście ceny paryskich atrakcji nie są mocno wywindowane, dlatego właśnie bez problemu podczas trzydniowej wycieczki będziecie w stanie zobaczyć wszystkie wymarzone punkty. Jeśli zatem odpowiedzieliście już sobie na pytanie, co zabrać na wakacje, walizki są spakowane, czas dokładnie określić plan działania. Paryż i jego atrakcje turystyczne z pewnością was nie rozczarują! 

Oferty promowane

Paryż – atrakcje turystyczne dla dwojga

Duże europejskie miasta to idealne miejsca na wycieczkę we dwoje. Czy to na podróż poślubną, czy wypad na weekend, podczas którego ma wydarzyć się coś niezwykłego. Nic zatem dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym, co warto zobaczyć w Rzymie czy co warto zobaczyć w Barcelonie. Tym razem postanowiliśmy jednak podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę, wyjeżdżając do Paryża. Te atrakcje z pewnością warto zobaczyć choć raz!

Notre Dame

Większość osób słyszało o Katedrze Notre Dame i o niebezpiecznym pożarze, który strawił część dachu zabytku. Na szczęście obecnie na nowo można odwiedzać tę niezwykłą budowlę, która swoim rozmachem zaskakuje i zapiera dech w piersiach. Budowę katedry rozpoczęto w XII wieku i trwała ona niemalże 200 lat. Z pewnością wielu turystom katedra kojarzy się z Dzwonnikiem z Norte Dame i powieścią Victora Hugo. Zwiedzanie katedry było bezpłatne, jednak ze względu na skutki pożaru turyści obecnie nie są wpuszczani do wnętrza zabytku.

Wieża Eiffla na Polu Marsowym

Nie wszyscy mieszkańcy Paryża byli zachwyceni, kiedy powstawała Wieża Eiffla. Obecnie konstrukcja jest jedną z największych atrakcji stolicy Francji. Położona nad Sekwaną niedaleko Pól Marsowych jest jedną z najwyższych budowli na świecie. Wieża powstała w 1889 roku na paryską wystawę i do dzisiaj zdobi miasto. Aby dostać się na sam szczyt, należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ kolejki do wieży są dość długie. Za wjazd na samą górę należy zapłacić od 7 do 17 euro za osobę dorosłą, młodzież od 12 do 24 roku zapłaci od 5 do 14,5 euro, natomiast za dzieci opłata wynosi od 3 do 8 euro. 

Luwr

Luwr robi olbrzymie wrażenie nie tylko wewnątrz, ale także z zewnątrz. W środku znaleźć można dzieła sztuki największych artystów z całego świata, a dokładnie aż 350 tysięcy różnych eksponatów. W Luwrze można zobaczyć między innymi słynną Mona Lisę pędzla Leonarda Da Vinci. Wstęp do Luwru kosztuje 15 euro, dla osób do 18 roku życia jest bezpłatny, dla osób od 18 do 25 roku życia pochodzących z Europy również wejście jest bezpłatne. 

Muzeum Luwr
Unsplash

Pola Elizejskie

Romantyczne miejsca w Polsce skłaniają do spacerów, ale spacer w Paryżu to również obowiązkowy punkt programu! Szczególnie, jeśli macie okazję w spokoju przejść się Polami Elizejskimi. Rozciągające się tam widoki z pewnością wprowadzą was w niezwykle romantyczny nastrój. Najbardziej popularna aleja stolicy ciągnie się przez 2 kilometry, a wzdłuż niej usytuowanych jest wiele klimatycznych knajpek czy teatrów. Jak już wcześniej wspominaliśmy, z Pól Elizejskich można z łatwością podziwiać różnego rodzaju zabytki.

Łuk Triumfalny

Paryż i atrkcje, które znajdują się w tym mieście są wprost onieśmielające. Na placu Charlesa de Gaulle znajdziecie olbrzymi i zachwycający Łuk Triumfalny, który za darmo można podziwiać z bliska lub spacerując po Polach Elizejskich. Łuk został wybudowany w 1836 roku, aby uczcić walczących za Francję żołnierzy, którzy brali udział w wojnach napoleońskich i rewolucji francuskiej.  

Łuk Triumfalny
Unsplash

Cmentarz Pere-Lachaise

Cmentarz to może nie najlepsze miejsce na spędzanie wspólnie romantycznego popołudnia, jednak Pere-Lachaise robi takie wrażenie, że warto tam zajrzeć. To jedna z najbardziej znanych nekropolii na całym świecie, na której pomniki przypominają małe dzieła sztuki. Znaleźć tam można grób Fryderyka Chopina czy Jima Morissona. Wejście na cmentarz jest darmowe.  

La Defense

Jeśli już was znudzą zabudowania, które pamiętają czasy Napoleona, możecie wybrać się do dzielnicy La Defense, która jest na wskroś nowoczesna. To fragment paryskiej aglomeracji, który jest jedną z najbardziej znanych części biznesowych. Niezwykle wysokie i nowoczesne budynki o fantazyjnych kształtach przyciągają miliony turystów. W dzielnicy taj znaleźć można również Wielki Łuk la Defense. 

Moulin Rouge

Dzielnica, w której znajduje się słynne Moulin Rouge, w minionych wiekach odwiedzana była głównie przez mężczyzn, którzy poszukiwali rozrywki i towarzystwa. Położony w rozrywkowej części Montmartru “Czerwony Młyn” przyciąga miliony turystów. Moulin Rouge działa do dnia dzisiejszego i wciąż jest jednym z najbardziej znanych kabaretów na całym świecie. W środku XIX wiecznego budynku otwarto również ekskluzywną restaurację. W zależności od oferty ceny biletów wahają się do 92 do 420 euro.

Ogród Luksemburski

W Pałacu Luksemburskim znajduje się siedziba francuskiego senatu, a wokoło rozciąga się niezwykły ogród, który zajmuje aż 23 hektary. Można tam znaleźć 8 zewnętrznych basenów, po których pływają różne modele łódek. Na terenie ogrodu znajduje się również teatr marionetek i szkoła jazdy konnej. Wstęp do ogrody jest bezpłatny. 

Paryż – atrakcje dla dzieci

W Paryżu jest również wiele miejsc, w które można zabrać dzieci. Od parków rozrywki aż po miasteczko naukowe, w którym mogą przeprowadzać eksperymenty i dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na tematy naukowe. Jeśli zatem do Paryża wybieracie się wraz z waszymi pociechami, zobaczcie, gdzie skierować swoje kroki: 

  • Disneyland
  • Karuzela w Ogrodach Luksemburskich
  • Cite des Enfants
  • Aquarium de Paris
  • Wodny Park Aquaboulevard
  • Jardin d’Acclimatation

4.8/5 - (31)

Anna Respondek-Dądela

Anna Respondek-Dądela

Absolwentka teatrologii i zarządzania mediami. Pasjonatka czytania książek, szczególnie thrillerów psychologicznych i zawiłych kryminałów. Nie potrafi żyć bez dobrego jedzenia i muzyki. Pisanie to jej druga pasja. Tematy związane z organizacją ślubu i weselą są jej szczególnie bliskie, ponieważ od niedawna jest już szczęśliwą mężatką.

Więcej artykułów autora Anna Respondek-Dądela

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore