Jakie piosenki grać na weselu?

Jakie piosenki grać na weselu?

Dobór odpowiedniego repertuaru muzycznego to klucz do udanego wesela. Jakie piosenki zespół muzyczny lub DJ powinni zagrać na przyjęciu Waszego życia?

Jakie piosenki grać na weselu?By przyjęcie było udane

Poszukajcie zespołu, który elastycznie buduje bloki muzyczne, czyli ustala kolejność i rodzaj piosenek zagranych na weselu między jedną a drugą przerwą.

Dobry blok muzyczny to od pięciu do ośmiu utworów muzycznych zachęcających do wspólnej zabawy.

Pierwszy utwór powinien być pogodny. Drugi i trzeci – szybsze, czwarty – bardzo żywiołowy, do poskakania (np. Brathanki, Enej). Na zamknięcie należy puścić piosenkę spokojniejszą lub wolną.

Dobór utworów na całe wesele jest bardzo istotny. Przyjęcie należy rozpocząć od utworów eleganckich, obcojęzycznych i radosnych. Pomiędzy godziną 20.00 a 1.00 w nocy powinny być grane piosenki żywiołowe (nawet 8 utworów w bloku). Po 1 w nocy można powrócić do przyjemnych i pogodnych utworów (także disco polo). Po godz. 2.00 w nocy wskazane są „przytulańce”. Jeżeli zespół robi krótkie przerwy (po ok. 9 – 15 minut) wesele jest radosne, żywiołowe, goście weselni chętnie uczestniczą w zabawie.

Piosenki dla gości

Zespół muzyczny musi grać takie piosenki, które zintegrują większość gości. Powinna to być przede wszystkim muzyka taneczna (nie: techno, rap, metal, ostry rock a raczej: „O mnie się nie martw”, „R&R is King” czy „Jesteś szalona”), bo zatańczą do niej 65, 40 czy 20-latek.

Muzyka na wesele, którą lubi Młoda Para

Zawsze warto brać czynny udział przy wyborze repertuaru na wesele – zaproponować najdalej 30 utworów DJ’owi czy muzykom (by mięli możliwość je przygotować i zaaranżować). Możecie nawet sporządzić i przekazać im swoją listę. Należy kierować się intuicją i dobierać utwory pod kątem własnych upodobań oraz zaproszonych gości, co nie oznacza, że musicie całkowicie rezygnować z ulubionej, np. rockowej muzyki. Należy jednak zachować umiar, bo nie wszyscy darzą ją taką sympatią jak Wy. Jeśli utwory, które lubicie to prawdziwe hity parkietu, może być ich na liście więcej. Jeśli jednak słuchacie muzyki, która do tańca się nie nadaje, ograniczcie ją do kilku piosenek – nie chodzi przecież o to, byście zostali sami na parkiecie.

Muzyka, którą lubią goście weselni

Przy granej muzyce muszą chcieć bawić się wszyscy goście. Gusta muzyczne mamy oczywiście różne, ale wesela to imprezy wielopokoleniowe, w czasie których nikt nie powinien czuć się pominięty. Wspomnienia z wesela będą takie, jak przygotowany i realizowany program muzyczny.

Przyjęcie weselne to szczególna impreza. Przedział wieku gości na weselu to najczęściej od 5 do 100 lat. Do tego dochodzą różne gusta i preferencje muzyczne. Dobry zespół muzyczny jest w stanie zaangażować w zabawę większość gości. Powinien on umiejętnie dawkować ekspresję i dynamikę prezentowanej przez siebie muzyki, grając w bloku muzycznym piosenki szybkie i wolniejsze.

Przyjęcie weselne bez Pary Młodej się nie uda

Jeśli Państwo Młodzi nie przepadają za zabawą i często wychodzą z sali tanecznej to nie można oczekiwać, że pozostali goście będą na parkiecie do samego rana.

Lista utworów zakazanych

Jeśli są piosenki, których wolelibyście nie słyszeć, powiedzcie o tym didżejowi czy muzykom. Niektóre zespoły na stronie internetowej zamieszczają swój repertuar. Dzięki temu, możecie wskazać te z pozycji, które Wam nie odpowiadają.

Muzyka weselna do śpiewu

Oprócz muzyki granej do tańca należy zapewnić muzykę do wspólnego śpiewu przy weselnym stole. Nie każdy przecież lubi lub może być aktywny na parkiecie! Zabawne pieśni i toasty weselne oraz koncert ciekawej akustycznej muzyki zapewni doskonałe uzupełnienie oprawy muzycznej wesela. Może stać się również jego niezapomnianą atrakcją.

 

KOMENTARZE: 9

 1. nie jest regułą ile utworów w bloku zmieścimy..wszystko zależy od konkretnej imprezy – bo może być to wesele banketowe, gdzie więcej gramy w tle pod kotleta lub tradycyjne, gdzie przeważa disco polo i żywa muzyka do tańca. grać trzeba pod ludzi – a przerwa? koniecznie z delikatną muzyką w tle – przy gorących daniach

 2. @Konrad – Ile wesel poprowadziłeś? My ponad 400… bywa, że gra się po 4 kawałki, a bywa, że po 8. Wszystko zależy od gości, a konkretnie od ich kondycji. A przerwy max 9min – są w porządku. Muzyk to nie maszyna.

 3. 5 utworów na blok?! Ludzie nie zdążą się nawet rozgrzać i już muszą siadać… Mam wątpliwości co do tych 9 minutowych przerw – chyba lepiej jak zespół gra dłużej (np. 1h15min) i robi przerwę 15 min (na ciepły posiłek, toaletę i na papierosa), niż jak zespół zagra 5 piosenek (około 25 min) i przerwa. Poza tym jeśli goście chcą się upić, to i tak się upiją [częste przerwy temu sprzyjają] 🙂

  Pozdrawiam 🙂

 4. i ja popieram wszystkimi rękoma również, a jak trafia się nam para szczególnie zawzięta to zwyczajnie nie podejmujemy zlecenia.
  Komentarze są bowiem zawsze takie: zespół do d…

 5. Święta racja. Powiem lepiej! Nawet jak nie zagra się takiego i czy innego numeru z „zakazanych” (fajne określenie) to później słychać na zewnątrz jak na papierosku jeden drugiemu mówi, że kapela do duszy, bo zamawiam, a ani mi wciskają że PM nie chce. Później się sypie jak domino. 🙂

 6. pewna para zażyczyła sobie wesele „słowiańskie”. Odpowiednia muzyka, odpowiednia muza w przerwach, żadnych „sto lat”, „gorzko” itd. Po trzech godzinach walki i uwag, że zespół do d… trzeba było przeprowadzić poważną rozmowę z młodymi i nagle okazało się, że wszyscy super się bawią. Wniosek? Zaufać doświadczeniu zespołu pod warunkiem oczywiście, że dysponuje odpowiednio dużym i zróżnicowanych repertuarem.

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).