Jakie piosenki grać na weselu?

Jakie piosenki grać na weselu?

Dobór odpowiedniego repertuaru muzycznego to klucz do udanego wesela. Jakie piosenki zespół muzyczny lub DJ powinni zagrać na przyjęciu Waszego życia?

By przyjęcie było udane

Poszukajcie zespołu, który elastycznie buduje bloki muzyczne, czyli ustala kolejność i rodzaj piosenek zagranych na weselu między jedną a drugą przerwą.

Dobry blok muzyczny to od pięciu do ośmiu utworów muzycznych zachęcających do wspólnej zabawy.

Pierwszy utwór powinien być pogodny. Drugi i trzeci – szybsze, czwarty – bardzo żywiołowy, do poskakania (np. Brathanki, Enej). Na zamknięcie należy puścić piosenkę spokojniejszą lub wolną.

Dobór utworów na całe wesele jest bardzo istotny. Przyjęcie należy rozpocząć od utworów eleganckich, obcojęzycznych i radosnych. Pomiędzy godziną 20.00 a 1.00 w nocy powinny być grane piosenki żywiołowe (nawet 8 utworów w bloku). Po 1 w nocy można powrócić do przyjemnych i pogodnych utworów (także disco polo). Po godz. 2.00 w nocy wskazane są „przytulańce”. Jeżeli zespół robi krótkie przerwy (po ok. 9 – 15 minut) wesele jest radosne, żywiołowe, goście weselni chętnie uczestniczą w zabawie.

Piosenki dla gości

Zespół muzyczny musi grać takie piosenki, które zintegrują większość gości. Powinna to być przede wszystkim muzyka taneczna (nie: techno, rap, metal, ostry rock a raczej: „O mnie się nie martw”, „R&R is King” czy „Jesteś szalona”), bo zatańczą do niej 65, 40 czy 20-latek.

Muzyka na wesele, którą lubi Młoda Para

Zawsze warto brać czynny udział przy wyborze repertuaru na wesele – zaproponować najdalej 30 utworów DJ’owi czy muzykom (by mięli możliwość je przygotować i zaaranżować). Możecie nawet sporządzić i przekazać im swoją listę. Należy kierować się intuicją i dobierać utwory pod kątem własnych upodobań oraz zaproszonych gości, co nie oznacza, że musicie całkowicie rezygnować z ulubionej, np. rockowej muzyki. Należy jednak zachować umiar, bo nie wszyscy darzą ją taką sympatią jak Wy. Jeśli utwory, które lubicie to prawdziwe hity parkietu, może być ich na liście więcej. Jeśli jednak słuchacie muzyki, która do tańca się nie nadaje, ograniczcie ją do kilku piosenek – nie chodzi przecież o to, byście zostali sami na parkiecie.

Muzyka, którą lubią goście weselni

Przy granej muzyce muszą chcieć bawić się wszyscy goście. Gusta muzyczne mamy oczywiście różne, ale wesela to imprezy wielopokoleniowe, w czasie których nikt nie powinien czuć się pominięty. Wspomnienia z wesela będą takie, jak przygotowany i realizowany program muzyczny.

Przyjęcie weselne to szczególna impreza. Przedział wieku gości na weselu to najczęściej od 5 do 100 lat. Do tego dochodzą różne gusta i preferencje muzyczne. Dobry zespół muzyczny jest w stanie zaangażować w zabawę większość gości. Powinien on umiejętnie dawkować ekspresję i dynamikę prezentowanej przez siebie muzyki, grając w bloku muzycznym piosenki szybkie i wolniejsze.

Przyjęcie weselne bez Pary Młodej się nie uda

Jeśli Państwo Młodzi nie przepadają za zabawą i często wychodzą z sali tanecznej to nie można oczekiwać, że pozostali goście będą na parkiecie do samego rana.

Lista utworów zakazanych

Jeśli są piosenki, których wolelibyście nie słyszeć, powiedzcie o tym didżejowi czy muzykom. Niektóre zespoły na stronie internetowej zamieszczają swój repertuar. Dzięki temu, możecie wskazać te z pozycji, które Wam nie odpowiadają.

Muzyka weselna do śpiewu

Oprócz muzyki granej do tańca należy zapewnić muzykę do wspólnego śpiewu przy weselnym stole. Nie każdy przecież lubi lub może być aktywny na parkiecie! Zabawne pieśni i toasty weselne oraz koncert ciekawej akustycznej muzyki zapewni doskonałe uzupełnienie oprawy muzycznej wesela. Może stać się również jego niezapomnianą atrakcją.

4.7/5 - (44)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore