Jakie są obecnie ceny sukien ślubnych? Sprawdź najbardziej opłacalne opcje!

Jakie są obecnie ceny sukien ślubnych? Sprawdź najbardziej opłacalne opcje!

Wiele kobiet jeszcze przed zaręczynami przegląda suknie ślubne i zastanawia się nad tym, jak będzie wyglądała ich wymarzona kreacja. Czy będzie miała koronkę, czy może falbany? Niestety jest jedno ale, które pojawia się w każdej głowie. Suknie ślubne i ich ceny mogą naprawdę zaskoczyć!

Wybór sukni ślubnej przysparza więcej kłopotu, niż można przypuszczać, szczególnie, jeśli ma się limity cenowe, a to, co naprawdę się podoba, jest poza naszym zasięgiem. Na szczęście na rynku jak grzyby po deszczu rosną kolejne salony sukien ślubnych, w których można spotkać piękne suknie w naprawdę rozsądnych cenach. Pojawiają się również ogłoszenia od prywatnych krawcowych, które zajmują się szyciem tego typu kreacji.

Przyszłe panny młode mają również inne wyjście. Jeśli nie zależy im na tym, aby suknia była nowa, mogą skorzystać z wypożyczalni lub poszukać swojego typu na aukcjach. Co się najbardziej opłaca? Jakie ceny sukni ślubnych można spotkać obecnie w najnowszych katalogach?

Suknie ślubne – ceny w salonach sukien

Ile kosztuje suknia ślubna? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle trudna, ponieważ cena nowej sukni z salonu zależy od kilku czynników. Warto jednak pamiętać, że wliczone są w nią wszelkie poprawki krawieckie. Po pierwsze marka lub projektant. Jeśli są bardzo znani i cenieni, na suknię trzeba przeznaczyć przynajmniej 5000 złotych, choć i 15 000 może być czasem za mało.

Po drugie materiały, z jakich wykonana jest kreacja. Jeśli są to drogie jedwabie, suknia z pewnością nie będzie kosztowała 1000 złotych. To, jaki będzie miała wzór i ilość dodatków, również ma wpływ na cenę. Suknia ślubna księżniczka z pewnością będzie kosztowała więcej niż krótka suknia ślubna.

Ceny sukien ślubnych, które zwracają na siebie uwagę, zazwyczaj zaczynają się od 2000 złotych. Czasem już za 1500 czy 1800 można spotkać model, który będzie się podobał pannom młodym marzącym o skromnym ślubie. Oczywiście sama suknia ślubna to nie wszystko, dlatego warto również pomyśleć o cenie dodatków. Ile chcemy przeznaczyć na welon ślubny czy buty ślubne.

Wpływ na cenę sukni ślubnej może mieć również miasto, w którym chcemy ją nabyć. Czasem różnice między dużym miastem a mniejszym miasteczkiem mogą wynosić nawet 1000 złotych.

Suknie ślubne - ceny w salonie
Unsplash

Zobacz także: Krótka suknia ślubna? Dla jakiej figury to idealny wybór?

Ile kosztuje uszycie sukni ślubnej?

Te panny młode, które nie potrafią znaleźć nic w salonach lub te, które na zdjęcia od lat przechowują swój ideał sukni ślubnej, często sięgają po pomoc profesjonalnych krawcowych. Szycie sukni ślubnej na miarę może być o tyle ryzykowne, że gotowa kreacja ostatecznie może nie spełnić naszych oczekiwań. Dlatego warto przed pójściem do krawcowej poprzymierzać różne fasony i sprawdzić, jakie są typy sylwetki i jaki same prezentujemy.

W cenę sukni szytej na miarę należy wliczyć robociznę i oczywiście koszt materiałów. Warto wybrać krawcową, która zna dobre hurtownie z tkaninami, dzięki czemu wybór materiałów będzie znacznie łatwiejszy i szerszy. W zależności od stopnia trudności, suknia szyta na miarę może kosztować od 700 złotych wzwyż. Jest to jednak znakomite rozwiązanie, jeśli akurat spodobał się nam krój pochodzący od Diora, którego cena liczona jest w dolarach.

Ile kosztuje kupienie używanej sukni ślubnej?

Po wspaniałym ślubie i weselu wiele panien młodych decyduje się rozstać z suknią ślubną i ostatecznie sprzedaje ją na różnych aukcjach internetowych. Dzięki temu nie tylko świeżo upieczona mężatka odzyskuje część kosztów, ale również przyszła panna młoda ma szansę na przykład kupić kreację od znanego projektanta, o której zawsze marzyła, za niższą cenę. Często suknie z aukcji to również jedna z najtańszych opcji, ponieważ niektóre ogłoszenia proponują zakup sukni już od 150 złotych. Szukając używanej sukni ślubnej, warto przygotować na jej zakup co najmniej 1000 złotych. W tej cenie można znaleźć naprawdę piękne suknie ślubne, które nie tylko nie są zniszczone, ale wyglądają zupełnie jak nowe!

Panna młoda w suknie ślubnej - ceny w wypożyczalni
Unsplash

Zobacz także: Kolorowe suknie ślubne dla odważnej panny młodej! Trendy 2019!

Suknie ślubne – ceny w wypożyczalniach

Wypożyczenie sukni z komisu to-  obok kupienia używane sukni – najtańsza opcja. W wypożyczalniach można znaleźć kreacje od 200 lub 300 złotych. Są również takie, które kosztować będą więcej niż 1000 złotych. Suknie ślubne można również wypożyczyć w salonach sukien, jednak tam zazwyczaj płaci się połowę realnej wartości sukni. Jeśli zatem kosztuje 7000 tysięcy, panna młoda musi za nią zapłacić 3500 złotych. Podobnie jest z innymi dodatkami, na przykład, gdy potrzebne nam jest bolerko ślubne. Jeżeli wymaga tego podpisana wcześniej umowa,  po weselu w niektórych przypadkach suknię należy oddać do czyszczenia, które dodatkowo może kosztować od 100 do 200 złotych.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore