Jakimi motywami inspirować się w sezonie ślubnym 2023? Wedding planner radzi.

Jakimi motywami inspirować się w sezonie ślubnym 2023? Wedding planner radzi.
Adobe Stock

Wkraczamy w sezon ślubny 2023. Przed młodymi parami 👰🤵 ostateczne ustalenia dotyczące ich dekoracji ślubnych, uzupełnianie stylizacji panny młodej i pana młodego oraz dopełnianie wszystkich detali. To ostatnia chwila na zmiany i ewentualne szaleństwa. Nadchodzący sezon zapowiada się pełen nowości i nieoczywistych połączeń. Floryści, dekoratorzy i scenografowie nie zawiedli. Poznajcie najgorętsze motywy przewodnie tegorocznego sezonu ślubnego.

Aplikacja wesele z klasą

Mocny akcent kolorystyczny

Kolor, kolor i jeszcze raz kolor. Viva magenta króluje od momentu ogłoszenia jej przez Instytut Pantone. A wraz z nią cała paleta mocnych, żywych, fantastycznych barw. I tak przewijają się z nią wszelkie czerwienie, pomarańcze i radosne żółte odcienie. 🏵️🌸 Mocne kolory pojawiają się nie tylko w branży ślubnej. Panny młode decydują się na niesamowite kolorowe dodatki, takie jak biżuteria, buty, czy też paznokcie, rezygnując z królującego do tej pory stylu french i baby boomer. Multi color to nie zawsze musi być pełna dekoracja, możemy natomiast przemycać go w detalach lub pojedynczych kwiatach. Do pasteli dodajmy bankietówki w mocnym kolorze lub kolorowe świeczki i już cała stylizacja nabiera innego charakteru.

Oferty promowane

wedding table decoration with flowers on the table, dinner table decor.

Naturalne klimaty

Natura wkracza na salony. Coraz częściej, zamiast standardowych dekoracji w postaci kompozycji kwiatów pary, decydują się na wystrój wzięty prosto z łąki lub lasu. 🌲 Sama zieleń, gałęzie, drobne ukwiecenie – to jakby wejść co ogrodu, a nie na salę weselną. To samo dzieje się we florystyce osobistej i dodatkach. Wyobraźcie sobie bukiet składający się jedynie z samych zielonych roślin i wianek, w postaci jednego liścia, który niczym opaska do włosów delikatnie leży na głowie panny młodej.

Zielone dekoracje stołów weselnych
Adobe Stock
Kwiatowe dekoracje ślubne
Adobe Stock

Alternatywa dla bukietu ślubnego

A jeśli już mówimy o nietypowych dodatkach dla panny młodej, to wśród nowości pojawiają się niestandardowe bukiety ślubne 💐 lub jego alternatywy. Zamiast klasycznej kompozycji, trzymanej w obu rękach, mamy kwieciste „tatuaże” na rękach czy też warkocz kwiatów pięknie okalający plecy (warunek – suknia ślubna z odsłoniętymi plecami). Zamiast bukietu panna młoda może mieć, jak jej świadkowa, piękny korsarz na ręku i te same kwiaty we włosach. Jest to fantastyczny trend, który mam nadzieję mocno i odważnie będzie królował w kolejnych sezonach.

Korsarz z kwiatów - alternatywny bukiet ślubny
Adobe Stock

Minimalizm

Coraz częściej pojawiają się motywy minimalistyczne, szczególnie w papeterii. Widzimy odejście od mocno ukwieconych motywów na rzecz jednolitego koloru i czcionki. Papeteria jest też bardzo często projektowana równolegle z dekoracjami. Dzięki temu wszystko wygląda spójnie i nie mamy efektu chaosu w całej stylizacji.

Stół prezydialny

Dużą uwagę przywiązujemy również do stołu prezydialnego. Nowożeńcy są niczym para królewska 👑podczas całego przyjęcia, dlatego to przy ich stole gromadzi się najwięcej gości, robione są tam zdjęcia. Warto zadbać o piękny wygląd tego miejsca. Standardowe ścianki za stołem robią miejsce dla bardziej skomplikowanych konstrukcji, np. altanek z kwiatów czy zieleni. Inną propozycją jest zawieszanie nad parą młodą atrakcyjnych kompozycji.

Dekoracje ślubne stół prezydialny
Adobe Stock

Personalizacja

Na koniec warto wspomnieć o maksymalnej personalizacji wesela, gdzie para młoda przemyca motywy przewodnie, takie jak bajki, filmy, motywy gwiezdne, ekologiczne czy wybrane kolory. Wspaniałe są nietypowe połączenia, jak czerwień z różem, niebieski z musztardą lub w drugą stronę – monochromatyczne motywy.

Tegoroczny sezon jest niezwykle bogaty w bardzo oryginalne pomysły i rozwiązania, być może ustępując powoli miejsca tym spokojniejszym propozycjom. To, czego na pewno możemy się spodziewać to energia i niesamowite realizacje.  

Oceń artykuł

Agnieszka Kamieniecka

Agnieszka Kamieniecka

Wedding planner, właścicielka Agencji ślubnej Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner. Od kilku lat zajmuje się kompleksową organizacją ślubów i wesel w całej Polsce. Ekspert branży ślubnej. Organizatorka wielu ślubnych wydarzeń oraz warsztatów dla panien młodych. Kreatorka przepięknych i klimatycznych uroczystości, ma słabość do kameralnych przyjęć oraz imprez tematycznych. Od 2020 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, gdzie obejmuje stanowisko PR Menagera. Prywatnie mama i żona, miłośniczka komiksów, jazdy na rowerze, zumby, mody oraz projektowania wnętrz.

Więcej artykułów autora Agnieszka Kamieniecka

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore