• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Już niedługo 3. rocznica ślubu! Co kupić i jakie życzenia złożyć?

Już niedługo 3. rocznica ślubu! Co kupić i jakie życzenia złożyć?

Czy to możliwe, że od waszego ślubu minęły już 3 lata? Otóż tak! Czas leci niezwykle szybko, a ślub i wesele zaczynają być już tylko niezwykłym wspomnieniem. 3. rocznica ślubu to oczywiście znakomity okazja do tego, aby świętować, dawać prezenty i składać życzenia. 

Rocznice ślubu to bardzo ważne dni w życiu każdego małżeństwa i warto o nich pamiętać. W końcu ślub, który odbył się 5, 10 czy 25 lat temu był wydarzeniem, które nie tylko związało dwie osoby na całe życie, ale też skutecznie zmieniło ich codzienność. Jak świętować takie okazje? Trafiony prezent na rocznicę ślubu z pewnością będzie dobrym pomysłem. Pamiętajcie jednak, że liczą się również gesty i słowa.

3 rocznica ślubu, jak każda inna, to chwila, w której warto zatrzymać się na sekundę i pomyśleć o swoim ukochanym czy ukochanej. Jaki prezent kupić? Można oczywiście nawiązać do nazwy 3 rocznicy ślubu i cały dzień zaplanować tak, aby z tym właśnie określeniem był związany. Jakie znaczenie ma nazwa 3 rocznicy ślubu? Jakie życzenia złożyć z tej okazji? Sprawdźcie sami!

3. rocznica ślubu – nazwa i znaczenie

Nazwy rocznic ślubu wymyślono w 1922 roku. Zrobiła to słynna pisarka, która określiła nazewnictwo dla 8 najważniejszych według niej rocznic. Z czasem jubilerzy wymyślili kolejne nazwy i tak 8. rocznica ślubu nazywana jest dębową. 

A co z 3. rocznicą ślubu? Jak postanowiono ochrzcić tę chwilę? Okazuje się, że według Związku Jubilerów Amerykańskich wspólnie spędzone trzy lata można określić mianem skórzanych. Z każdym rokiem nazwa rocznicy staje się poważniejsza i prezentowana jest przez materiał, który ma coraz większą wytrzymałość, tak jak trwające małżeństwo. Jeśli chodzi o znaczenie nazewnictwa 3. rocznicy ślubu, żadne źródła nie wskazują na to, aby miała ona jakieś konkretne nawiązania. 

3 rocznica ślubu
Unsplash

Zobacz także: 10 rocznica ślubu – jaką nosi nazwę? Sprawdź, jaki prezent podarować na okrągłą rocznicę!

Prezent na 3. rocznicę ślubu

W przypadku 3. rocznicy ślubu mamy bardzo duży wybór podarunków, które bez problemu można dopasować do nazwy rocznicy. Zarówno kobiety jak i mężczyźni uwielbiają skórzane dodatki, dlatego znalezienie odpowiedniego upominku nie powinno być kłopotem, czy to mówimy o prezencie dla męża, czy chodzi nam o prezent na rocznicę ślubu dla rodziców. Co będzie trafionym prezentem? Oto nasza lista:

Skórzana torebka lub aktówka

Z torebki zdecydowanie zadowolona będzie każda kobieta. Mężczyzna również chętnie pojawi się ze skórzaną aktówką, do której będzie mógł schować wszystkie najpotrzebnijesze przedmioty. 

Zegarek ze skórzanym paskiem

Zegarek to kolejny prezent, z powodu którego cieszą się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wybierzcie tarczę, która najlepiej będzie pasowała do obdarowywanego i dobierzcie do tego piękny skórzany pasek.

Skórzane dodatki do garderoby

Tutaj można wręcz przebierać w pomysłach, skórzane rękawiczki, skórzany pasek do spodni, a nawet skórzana bielizna! Szczególnie ten ostatni element może wygladać wyjątkowo ekscytująco!

Skórzany portfel

Skórzany portfel na lata to szczególnie udany podarunek dla mężczyzny, ponieważ kobiety lubią znacznie częściej wymieniać tego typu dodatki. Na rynku można znaleźć wiele pięknych modeli, które z pewnością spodobają się mężom czy tatom. 

Skórzane etui

Z biegiem lat telefony stały się coraz droższe, a co za tym idzie coraz bardziej wartościowe. Podobnie jest z każdym innym sprzętem, na przykład tabletem. Jeśli zatem wasza druga połówka często korzysta z telefonu, tabletu lub komputera i często podróżuje, z pewnością skórzane etui będzie nie tylko trendy, ale także stanie się niezwykle użytecznym prezentem. 

Para całuje się w 3 rocznicę ślubu
Unsplash

3. rocznica ślubu – wierszyk i cytaty

Rocznica ślubu to oczywiście również życzenia. Jakie można złożyć na 3. rocznicę ślubu? Sprawdźcie nasze propozycje! Te życzenia na rocznicę ślubu z pewnością spodobają się każdemu!

Dziś rocznica ślubu skórzana, 

a para małżonków wciąż zakochana.

Bądźcie zawsze sobie tak mili,

abyście w zgodzie po wsze czasy żyli. 

***

To Wasza trzecia ślubu rocznica,

niech zatem szczęścia skarbnica

w dniu Waszego ślubu otwarta,

potwierdza, co mówi umowa zawarta. 

***

Złote obrączki i róże płonące

Rozmowy, które są jak małe słońca

Złote obrączki – nasz cały majątek

Ruchome święto dwóch serc

Magiczny krąg… 

***

Małżeństwo to piękno bycia we dwoje. 

Małżeństwo to poszukiwanie drogi do celu.

Małżeństwo to skarb, którym jest Nasza miłość.

Małżeństwo to My  – na zawsze razem. 

***

Nie obiecuję Ci wiele, 

bo tyle to prawie nic,

najwyżej wiosenną zieleń, 

najwyżej pogodne dni,

najwyżej uśmiech na twarzy,

i dłoń w potrzebie.

Nie obiecuję Ci wiele, 

bo tylko po prostu siebie.

Bolesław Leśmian 

***

Dotąd Dwoje, lecz jeszcze nie Jedno

Odtąd Jedno, chociaż nadal Dwoje…

Jan Paweł II 

***

Bardzo niebezpiecznie jest spotkać kobietę, która nas całkowicie rozumie. Kończy się to zawsze małżeństwem. 

Oscar Wilde

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu