Kobiece trendy w modzie weselnej

Kobiece trendy w modzie weselnej

Moda weselna rządzi się swoimi prawami. Tu nie wystarczy sprawdzić, „co się teraz nosi”. Kanon mody ślubnej wyraźnie ogranicza pewne zachowania zarówno u panny młodej, jak i jej gości.

Moda ślubna – suknia panny młodej

To ona ma pierwszeństwo i rządzi modową stylizacją nowożeńców. Pan młody w żadnym wypadku nie ma prawa kupić garnituru, fraka, surduta czy smokingu, zanim jego narzeczona nie wybierze sukni na ten wyjątkowy wieczór. To jej kolor i krój podyktują fason męskiej kreacji ślubnej. Do białej sukni można wybrać praktycznie każdy kolor garnituru, ale już écru narzuca ograniczenia. Tu sprawdzą się odcienie chłodnego brązu lub grafitu. Jeśli suknia ma kolorowe wstawki, podobne akcenty powinny pojawić się w stylizacji pana młodego. Nie muszą być duże – wystarczy krawat, spinki do mankietów czy chusteczka w butonierce.

Moda ślubna – czego nie powinna panna młoda

Mogłoby się wydawać, że panna młoda może ubrać się w cokolwiek i tak będzie dobrze. Niestety ją też obowiązują pewne ograniczenia. Przede wszystkim zwykłe sukienki musi zostawić swoim gościom. Ona sama powinna wystąpić w sukni ślubnej – eleganckiej, szykownej, okazałej, ale niezbyt wyzywającej. Nie powinna mieć na sobie za dużo biżuterii, makijaż powinien być dyskretny, raczej eksponować naturalne piękno, niż być swobodną wizją artystyczną makijażystki.

Coraz częściej w roli sukienek ślubnych występują eleganckie i szyte na miarę sukienki wieczorowe. Warto sprawdzić również i taką opcję.

Perfumy panny młodej także nie powinny być zbyt ciężkie i przytłaczające. Tego dnia będzie musiała przytulić wiele osób i lepiej by rozsiewała wokół siebie lekki, dyskretny powiew świeżości.

Moda ślubna – jak ubrać się na wesele

O ile panna młoda może założyć nawet czarną suknię, jeśli ma takie życzenie (moda na czerń pojawiła się w ślubnych stylizacjach kilka sezonów temu i ciągle jest na topie), to żadna inna kobieta nie może sobie na to pozwolić. Zasada jest prosta – goście-kobiety nie ubierają się na biało ani na czarno. Za to mogą wybierać spośród całej gamy innych barw, więc w żadnym wypadku nie powinny czuć się poszkodowane. Tradycyjną małą-czarną bez problemu uda się zastąpić sukienką wieczorową lub koktajlową w innym kolorze.

Stylizacja weselna ma prawo być okazała, ale niepisana tradycja głosi, że żadna kobieta nie może wyglądać ładniej niż panna młoda. Dlatego, o ile to możliwe, warto podpytać pannę młodą, w jakiej kreacji wystąpi. Sukienki wieczorowe wybierane na tę okazję powinny odbiegać od stylizacji panny młodej. Na szczęście moda jest dość liberalna i na pewno uda się znaleźć sukienkę wieczorową inną niż wszystkie, a przy tym gustowną i elegancką. 

Moda ślubna – motyw przewodni

Coraz częściej wykorzystuje się pomysł urządzenia wesela z motywem przewodnim. Może on być zaczerpnięty z książki, filmu, gry komputerowej albo być odbiciem zainteresowań nowożeńców. W takiej sytuacji na zaproszeniach najczęściej jest napisane, jakie stroje obowiązują i do dobrego tonu należy dostosowanie się do tej prośby. Mogą to być nowoczesne, minimalistyczne kreacje albo stroje z epoki przełomu wieków. W każdym wypadku warto zadać sobie trochę trudu, nawet jeśli odpowiednia sukienka nie wisi w szafie. To noc państwa młodych i oni mają prawo decydować.

4.6/5 - (26)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore