• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Kochani, będziemy mieli dziecko!

Kochani, będziemy mieli dziecko!

Szczęśliwe wieści tuż przed ślubem mogą wywołać szybsze bicie serca u rodziców, babć czy wujków zapraszanych na wesele. Dlatego warto szybko dopowiedzieć: „Kochani, będziemy mieli dziecko” to projekt, w którym bierzemy udział, by pomóc dzieciom.

Robert i Anna Lewandowscy też to zrobili

Ślub i wesele to cudowna chwila. Coraz więcej par decyduje się podzielić swoim szczęściem z innymi i przystępuje do akcji charytatywnych. Anna i Robert Lewandowscy są ambasadorami akcji „Kochani, będziemy mieli dziecko” zorganizowanej przez Stowarzyszenie WIOSNA. Zachęcają Pary planujące ślub do wzięcia udziału w projekcie, który zakłada przeprowadzenie wśród zaproszonych gości zbiórki pieniężnej. Młodzi proszą, by goście zamiast kwiatów wręczanych zwyczajowo z tej okazji, przekazali pieniądze Stowarzyszeniu. Po co? Cel jest dobroczynny – zebrane środki są przekazywane na rzecz dzieci – podopiecznych Akademii Przyszłości.

– Jeśli mam porównać kwiaty, które zwiędną po kilku dniach, z pomocą dla potrzebujących dzieci, to zdecydowanie jestem za tym, żeby zainwestować w małego człowieka – mówi Mariusz, który poślubi w czerwcu Izę. – Wiem, że nasze wsparcie przełoży się na sukcesy konkretnych maluchów, które dzisiaj jeszcze nie wierzą w siebie.

Odmieńcie na lepsze życie dzieci

Wkraczając na nową drogę życia Młode Pary mogą pozytywnie wpłynąć na zmianę życia podopiecznych z Akademii Przyszłości. Dzieci pochodzą z ubogich rodzin i nie radzą sobie z nauką. Akademii udało się pomóc już blisko 6 tysiącom podopiecznych. W jaki sposób? Między innymi wzmacniając ich poczucie wartości i przekonując, że mogą i potrafią wygrywać. W ramach Akademii Przyszłości dziecko spotyka się z konkretnym tutorem – wolontariuszem, który pomaga mu w nauce, pokazuje mu możliwości i wspiera go. Uczy dziecko zwyciężać – najpierw w szkole, potem w życiu. Tutor to pedagog, korepetytor i przyjaciel dziecka.

8-letnia Daria, dzięki spotkaniom z wolontariuszem uwierzyła w siebie. Najpierw mówiła: „Nie mam marzeń”, dziś chce zostać weterynarzem i twierdzi śmiało: „Wiem, jak to osiągnąć”.

– To jest taka namacalna pomoc – mówi Iwona, która wraz z mężem włączyła się w projekt „Kochani, będziemy mieli dziecko”. – Dzień naszego ślubu stał się początkiem wielkich zmian – nie tylko w naszym życiu, ale też w życiu dziecka, któremu pomogliśmy. Taki gest to pomnażanie naszej miłości, czyli kwintesencja małżeństwa.

Pary, które zgłoszą się do projektu „Kochani, będziemy mieli dziecko”, otrzymają od Stowarzyszenia WIOSNA elegancką skarbonkę i wizytówki, które będą mogły dołączyć do zaproszeń ślubnych.

– Wizytówki w prosty i atrakcyjny sposób informują gości o idei projektu – wyjaśnia Iwona.

Owoc Waszego małżeństwa

Po przekazaniu środków zebranych z okazji ślubu i wesela, Nowożeńcy będą informowani o zmianach, które, dzięki ich zaangażowaniu i dobroczynności, zaszły w życiu dzieci – małych studentów z Akademii Przyszłości.

Jeśli Wy także chcecie pomóc dzieciom, zgłoście się do projektu na: http://bedziemymielidziecko.pl/zglos-sie .

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu