• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Kochani, będziemy mieli dziecko!

Redakcja
Kochani, będziemy mieli dziecko!

Szczęśliwe wieści tuż przed ślubem mogą wywołać szybsze bicie serca u rodziców, babć czy wujków zapraszanych na wesele. Dlatego warto szybko dopowiedzieć: „Kochani, będziemy mieli dziecko” to projekt, w którym bierzemy udział, by pomóc dzieciom.

Robert i Anna Lewandowscy też to zrobili

Ślub i wesele to cudowna chwila. Coraz więcej par decyduje się podzielić swoim szczęściem z innymi i przystępuje do akcji charytatywnych. Anna i Robert Lewandowscy są ambasadorami akcji „Kochani, będziemy mieli dziecko” zorganizowanej przez Stowarzyszenie WIOSNA. Zachęcają Pary planujące ślub do wzięcia udziału w projekcie, który zakłada przeprowadzenie wśród zaproszonych gości zbiórki pieniężnej. Młodzi proszą, by goście zamiast kwiatów wręczanych zwyczajowo z tej okazji, przekazali pieniądze Stowarzyszeniu. Po co? Cel jest dobroczynny – zebrane środki są przekazywane na rzecz dzieci – podopiecznych Akademii Przyszłości.

– Jeśli mam porównać kwiaty, które zwiędną po kilku dniach, z pomocą dla potrzebujących dzieci, to zdecydowanie jestem za tym, żeby zainwestować w małego człowieka – mówi Mariusz, który poślubi w czerwcu Izę. – Wiem, że nasze wsparcie przełoży się na sukcesy konkretnych maluchów, które dzisiaj jeszcze nie wierzą w siebie.

Odmieńcie na lepsze życie dzieci

Wkraczając na nową drogę życia Młode Pary mogą pozytywnie wpłynąć na zmianę życia podopiecznych z Akademii Przyszłości. Dzieci pochodzą z ubogich rodzin i nie radzą sobie z nauką. Akademii udało się pomóc już blisko 6 tysiącom podopiecznych. W jaki sposób? Między innymi wzmacniając ich poczucie wartości i przekonując, że mogą i potrafią wygrywać. W ramach Akademii Przyszłości dziecko spotyka się z konkretnym tutorem – wolontariuszem, który pomaga mu w nauce, pokazuje mu możliwości i wspiera go. Uczy dziecko zwyciężać – najpierw w szkole, potem w życiu. Tutor to pedagog, korepetytor i przyjaciel dziecka.

8-letnia Daria, dzięki spotkaniom z wolontariuszem uwierzyła w siebie. Najpierw mówiła: „Nie mam marzeń”, dziś chce zostać weterynarzem i twierdzi śmiało: „Wiem, jak to osiągnąć”.

– To jest taka namacalna pomoc – mówi Iwona, która wraz z mężem włączyła się w projekt „Kochani, będziemy mieli dziecko”. – Dzień naszego ślubu stał się początkiem wielkich zmian – nie tylko w naszym życiu, ale też w życiu dziecka, któremu pomogliśmy. Taki gest to pomnażanie naszej miłości, czyli kwintesencja małżeństwa.

Pary, które zgłoszą się do projektu „Kochani, będziemy mieli dziecko”, otrzymają od Stowarzyszenia WIOSNA elegancką skarbonkę i wizytówki, które będą mogły dołączyć do zaproszeń ślubnych.

– Wizytówki w prosty i atrakcyjny sposób informują gości o idei projektu – wyjaśnia Iwona.

Owoc Waszego małżeństwa

Po przekazaniu środków zebranych z okazji ślubu i wesela, Nowożeńcy będą informowani o zmianach, które, dzięki ich zaangażowaniu i dobroczynności, zaszły w życiu dzieci – małych studentów z Akademii Przyszłości.

Jeśli Wy także chcecie pomóc dzieciom, zgłoście się do projektu na: http://bedziemymielidziecko.pl/zglos-sie .

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

O tym się mówi

Deserki na wesele, które cieszą się największą popularnością. Które wybrać?
Deserki na wesele, które cieszą się największą popularnością. Które wybrać?
Chcesz zaskoczyć swoich gości? Podaruj im cake pops!
Chcesz zaskoczyć swoich gości? Podaruj im cake pops!
Jak pozbyć się trądziku? Sposoby na niechciane krosty i pryszcze
Jak pozbyć się trądziku? Sposoby na niechciane krosty i pryszcze

Trendy weselne

Nasz Instagram

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu