• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Koki ślubne, czyli stylizacja włosów, która nigdy nie wychodzi z mody!

Redakcja
Koki ślubne, czyli stylizacja włosów, która nigdy nie wychodzi z mody!

Przed tobą ślub, a wraz z nim dziesiątki, jeśli nie setki decyzji do podjęcia. Jedną z nich jest ta dotycząca ślubnej fryzury. Być może już wiesz, że twoje włosy tego wyjątkowego dnia będą upięte. Wiesz, że warkocze, asymetryczne fale czy rozpuszczone włosy nie są dla ciebie. Zatem koki ślubne to dla ciebie znakomite rozwiązanie!

Fryzury ślubne są tak liczne, że można dostać oczopląsu, a z kokami nie jest inaczej. Dlatego przydałoby ci się takie kompendium wiedzy, które usystematyzuje dla ciebie wszelkie upięcia weselne w formie koku. Oto i ono!

Koki ślubne wysoko i nisko upięte – które są modniejsze?

Były czasy, że kok do sukni ślubnej typu księżniczka był zawsze, i to zawsze gładziutko zaczesany i wysoko upięty na samym czubku głowy. Czy te czasy minęły? Nie do końca! Panny młode wciąż przecież wybierają suknie princesski i do nich takie uczesanie pasuje idealnie. Dodatkowe koki ślubne wysoko upięte to strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o fryzury wyszczuplające twarz. Większość okrągłych kształtów twarzy, a także puszystych pań docenia tego typu uczesania. Bardzo gładkie uczesanie powoduje więc wysmuklenie twarzy, a wysoko upięty kok gwarantuje, że nie będzie efektu „spłaszczonej” głowy. Jest to więc klasyczne rozwiązanie, a to nigdy nie wychodzi z mody!

Kolejny pomysł to kok ślubny nisko upięty, zwykle tuż nad karkiem lub wręcz na nim poniekąd „leżący”. Tutaj rodzajów koczków masz mnóstwo, i zdecydowanym hitem roku 2019 są właśnie niskie koki. Co ważne, zarówno kok upięty wysoko, jak i nisko może być ciasno związany, ale też luźniejszy, w lekkim pozornym nieładzie. Na pewno jednak to właśnie koki ślubne nisko upięte dają więcej możliwości. Przede wszystkim dlatego, że nie trzeba przy nich walczyć z siłą grawitacji.

Kok ślubny
Pexels

Zobacz także: Szukasz fryzjera na wesele? Sprawdź nasz katalog najlepszych fryzjerów i zobacz, co potrafią!

Koki ślubne z welonem – jak to połączyć?

Co oczywiste, w zależności od tego, jaką masz suknię ślubną (boho, księżniczka, skromna, zwiewna, koronkowa syrenka?), jaki jest motyw przewodni wesela oraz w czym ty czujesz dobrze, wybierasz upięcie i ozdoby włosów.

Jeśli chodzi o fryzury ślubne, długie włosy zawsze otwierają przed tobą wiele możliwości. Nie inaczej jest z połączeniem koka z welonem. Często długowłose panny młode czują się „łyse” z samym kokiem, zwłaszcza gdy na co dzień noszą rozpuszczone włosy. Dlatego welon wspaniale zastępuje pasma włosów!

Gdy decydujesz się na welon, to stajesz przed bardzo ważnym pytaniem – jak go upiąć. Generalnie w przypadku koka ślubnego zrobionego wysoko, welon nakłada się od spodu lub od wnętrza koszka, jeśli jest taka możliwość. Welon nałożony nad koczkiem nie prezentowałby się dobrze.
Z kolei w przypadku niskich upięć, koki ślubne z welonem można połączyć zarówno od góry, jak i od dołu. Wszystko zależy od wysokości upięcia, ale też od tego, jak wypukły jest sam kok.

Jeśli chodzi o rodzaj welonu, to koki ślubne pięknie prezentują się zarówno z długimi, jak i krótkimi welonami. Przy długich, kilkumetrowych welonach bezpieczniej jednak jest wpiąć go od góry, dzięki czemu jego ciężar nieco się rozłoży.

Jednak niezależnie od tego, jak połączysz welon z kokiem, najważniejsze jest, żeby efekt końcowy cię zadowalał! Być może to, co wydaje ci się idealnym rozwiązaniem, w rzeczywistości nie będzie prezentować się tak pięknie, jak myślałaś. Lub odwrotnie – kok ślubny z welonem wpiętym od góry okaże się idealnym rozwiązaniem dla ciebie, choć nigdy o takim nie marzyłaś. Porozmawiaj o tym z paniami z salonu ślubnego oraz z fryzjerem. To eksperci, którzy na pewno ci pomogą!

Kok ślubny
Unsplash

Zobacz także:Welon ślubny – jaki wybrać na ślub kościelny, a jaki na ślub cywilny?

Galeria zdjęć – najmodniejsze koki ślubne w 2019 roku

Zwykle najlepiej jest przekonać się na własne oczy, jak kok, który nam się marzy, prezentuje się w rzeczywistości. Poniżej znajdziesz więc galerię zdjęć koków ślubnych, które są hitami 2019 roku!

View this post on Instagram

Texture for daaaaaaays 🌟

A post shared by Ash and Co. (@ashandcobridalhair) on

View this post on Instagram

Summer lovin’ ❤️

A post shared by Ash and Co. (@ashandcobridalhair) on

View this post on Instagram

Sweetie ❤️💕 #weddingbun #bridalhairstyling #hairtime

A post shared by Hairstyle by Xenia (@hairstyling.in.brasov) on

View this post on Instagram

Gone with the wind fabulous 🔥🔥

A post shared by Ash and Co. (@ashandcobridalhair) on

View this post on Instagram

Люблю я ракушечки 🤷🏼‍♀️🥰 ⠀ Чем же так хороша эта причёска? ⠀ 🐚 Можно собрать очень быстро ⠀ 🐚 Классно смотрится на любой текстуре: прямые волосы, завитые в волну или классические локоны, пляжная укладка ⠀ 🐚 Подойдёт как юным девушкам, так и солидным дамам (зависит от формы и оформления 😉) ⠀ 🐚 Можно сделать даже из коротких волос по плечи ⠀ 🐚 Смотрится уместно как на деловом мероприятии, так и на свадьбе ⠀ На фото мой показ текстурной ракушки из прямых волос в рамках индивидуального занятия по текстурным прическам в европейском стиле 😌 ⠀ Украшение @dreamelephant_wed 🌿 ⠀ #прическанасвадьбу #прически_kate #frenchtwist #weddingbun #weddinghairs #weddinghairinspo #bridalhairstyleideas #текстурныйпучок #текстурнаяракушка #прическанавыпускной #прическиспб #свадебныйстилистспб #свадебнаяприческа #свадебныеприческиспб #свадебнаяприческаспб #обучениеприческамспб

A post shared by СВАДЕБНЫЙ СТИЛИСТ ВИЗАЖИСТ СПБ (@muah_by_kate) on

View this post on Instagram

I just love a big ass bun!! I can’t help myself 😒

A post shared by Ash and Co. (@ashandcobridalhair) on

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu