Coś niebieskiego? – kolor dekoracji sali weselnej

Coś niebieskiego? – kolor dekoracji sali weselnej

Wybór koloru dekoracji jako motywu przewodniego naszego ślubu i wesela jest bardzo ważną decyzją. Daje on niezwykłe możliwości już na samym starcie przygotowań do ślubu. Od koloru uzależniona jest cała oprawa florystyczna i dekoratorska naszego wesela, dlatego warto dobrze się zastanowić, zanim podejmiemy decyzję.

Niebieski kolor dekoracji

Nie nowością jest, że Panna Młoda powinna w dniu ślubu mieć przy sobie „coś niebieskiego”. Jeśli więc ma on pozytywnie wpłynąć na losy przyszłego małżeństwa, może warto wykorzystać go jako motyw przewodni wesela? Niebieski kolor dekoracji pięknie współgra z bielą, z kolorem kremowym, kawowym, beżowym. Można go ożywić, zestawiając z dodatkami w barwie kontrastującej – cytrynowej lub pomarańczowej.
Jeśli szukamy niebieskich kwiatów, to najbardziej popularne w Polsce są frezje, hortensje, wiosenne szafirki, hiacynty, ostróżki, orchidee, chabry, róża Blue Vendela, irysy a także bratki. Bez względu na porę roku każda Panna Młoda znajdzie na swój ślub w kwiaciarni „coś niebieskiego”.

Dekoracje w pastelowych kolorach

Połączenie tonacji subtelnych kolorów to bezpieczna propozycja dla osób ceniących nowoczesność i delikatność dekoracji weselnych. Świeże kolory: odcienie fuksji, pudrowy róż, miętowy, brzoskwiniowy, żółty, niebieski zachwycą gości swoją lekkością. Dużą zaletą tych barw jest możliwość połączenia ich z neutralnymi kolorami.

Intensywny kolor dekoracji przyciągnie uwagę

Jeśli kuszą nas mocniejsze akcenty kolorystyczne, to zdecydujmy się na dwie, trzy intensywne barwy, ale pamiętając, że nie należy ich wprowadzać do wszystkich elementów dekoracji. Warto zastosować zasadę: mocniejsze kolory w kwiatach czy obrusach, a pozostałe dekoracje w kolorze neutralnym.

Trendy 2014

Najmodniejszym kolorem 2014 roku będą odcienie niebieskiego – od turkusu po głębokie granaty. Ten kolor dekoracji pięknie współgra z różem i szarością. Nadal bardzo modną barwą sukni druhen, obrusów czy kwiatów będą fiolety i śliwka. Nie bójmy się też eleganckiej i bogatej czekolady, jasnych odcieni kawy. Nadal warto postawić na intensywny kolory dekoracji: czerwień, ciepły żółty i pomarańcz.

4.8/5 - (22)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore