Kolorowy dym na wesele. Zaczaruj swoją sesję ślubną! 💜💛🧡

Kolorowy dym na wesele. Zaczaruj swoją sesję ślubną! 💜💛🧡
Anna Więcławska Fotografia

Sesja ślubna to jeden z najważniejszym momentów dla pary młodej. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, gdyż zdjęcia ze ślubu i wesela to pamiątka na całe życie, do której powraca się latami i wielopokoleniowo. Nowożeńcy, wspólnie z fotografem, wybierają najlepszą scenerię, planują scenariusz sesji oraz opracowują pomysły, aby efekt był jak najlepszy. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się kolorowy dym na wesele, dzięki któremu Wasze zdjęcia nabiorą aury tajemniczości i wyjątkowego klimatu. Co warto o nim wiedzieć i na jakie produkty najlepiej postawić? 💜💙💚

Aplikacja wesele z klasą

Jeśli chcecie stworzyć na Waszej sesji narzeczeńskiej czy ślubnej niezwykły klimat to kolorowy dym jest zdecydowanie dla Was. 😉 Urozmaici on Waszą sesję i sprawi, że Wasze zdjęcia nabiorą wyjątkowego charakteru. Wyobraźcie sobie Was podczas sesji plenerowej w lesie, parku, na plaży czy nad jeziorem, a wokół Was unosi się różnokolorowy dym tworzący oryginalną oprawę. Można poczuć się wtedy, jak w zaczarowanej krainie. Kolorowe dymy zdecydowanie robią wrażenie, jednak istnieją aspekty, na które warto zwrócić uwagę podczas korzystania i których warto być świadomym.

Oferty promowane

💡 Zobacz także: Zajrzyj do naszych inspiracji i zachwyć się wyjątkowymi zdjęciami z kolorowym dymem!

Kolorowy dym na wesele – co warto wiedzieć?

Kolorowy dym jest naprawdę fantastyczną opcją do wykorzystania podczas Waszej sesji ślubnej czy narzeczeńskiej, musicie jednak być świadomi pewnych istotnych aspektów, zanim zdecydujecie się na wykorzystanie tego materiału. 🙂

Kolorowy dym na wesele - para młoda w chmurze kolorowego dymu
Artystyczna Fotografia Ślubna

Otwarta przestrzeń

Pierwszą i najważniejszą informacją jest, że kolorowego dymu nie można używać w zamkniętych pomieszczeniach. 🙅‍♀️ Jest przeznaczony tylko do korzystania w plenerze. Najlepiej na otwartej przestrzeni typu las, park, plaża nad jeziorem. Pamiętajcie, że korzystacie z tej atrakcji na Waszą odpowiedzialność. Są to materiały pirotechniczne i trzeba zachować względem nich największą ostrożność, mimo że takie kolorowe race nie powinny stwarzać większego zagrożenia. Pamiętajcie również, że mogą je zakupić tylko osoby pełnoletnie.

💡 Zobacz także: Szukasz fotografa na wesele? Zajrzyj do naszego katalogu i wybieraj spośród setek ofert.

Charakterystyczny zapach

Musicie mieć na uwadze, że takie race dymne mają swój charakterystyczny siarkowy zapach. 😉 Nie przestraszcie się więc przy odpalaniu, że dzieje się coś niedobrego. Jest to podobna woń, jakby odpalać fajerwerki, ale właśnie dlatego najlepiej korzystać z nich na otwartej przestrzeni, aby nie narażać innych osób na przykre doznania węchowe i aby wiatr mógł szybko rozrzedzić zapach.

Warunki atmosferyczne

Kolorowy dym to świetny gadżet wykorzystywany przy sesjach ślubnych jest on jednak bardzo kapryśny i podatny na zmiany atmosferyczne. Musicie wiedzieć, że optymalne warunki to lekki wiatr i oczywiście aura bez deszczu. 🌬Całkowity brak wiatru może spowodować, że dym będzie unosił się tylko do góry. Co sprawi, że zniknie cały efekt otaczania Was chmurą pełną kolorów. Zbyt mocny powiew może jednak całkowicie rozproszyć dym w niepożądanych dla Was kierunkach. Podsumowując, jeżeli umówicie się na sesję zdjęciową w plenerze, sprawdźcie wcześniej pogodę, aby nie przydarzyła Wam rozczarowująca niespodzianka.

Kolorowy dym na wesele - para młoda i goście puszczający kolorowy dym
Anna Więcławska Fotografia

Ubrania

Czy kolorowy dym brudzi ubrania? To chyba jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie przyszli małżonkowie. Producenci zapewniają, że race nie brudzą ubrań natomiast zawsze warto dokonać wcześniejszej próby na przykład podczas sesji narzeczeńskiej. 😉 Poćwiczycie też wtedy, jak trzymać race dymne, w jakich pozach się ustawić. Musicie wiedzieć, że praca z kolorowym dymem jest też wyzwaniem dla fotografa. Nie każdy potrafi uchwycić najlepszy moment. Dlatego wypróbowanie flar podczas wcześniejszej sesji jest zdecydowanie dobrym pomysłem.

💡 Zobacz także: Zajrzyj do naszego katalogu i wybierz suknię ślubną, która Cię zachwyci.

Kolorowy dym na wesele – jaki produkt wybrać

Jeśli zdecydujecie się użyć kolorowego dymu na wesele, powinniście wcześniej dowiedzieć się, na jakie produkty postawić. Oto kilka propozycji.

kolorowy dym na wesele - piękna panna młoda podczas sesji zdjęciowej na polanie z czerwonym dymem
M&A Studio Film oraz fotografia ślubna

Kulki dymne

Zdecydowanie dają najsłabszy efekt i mogą stanowić jedynie delikatne tło podczas Waszej sesji. 😉 Plusem jest jednak to, że nie trzeba ich trzymać w dłoni. Wystarczy położyć je w wybranym punkcie, odpalić lont, a po chwili zacznie się z niego wydobywać chmurka dymu. Przy użyciu kul dymnych musicie mieć świadomość, że mają one najkrótszy czas działania.

Świece dymne

Zdecydowanie mocniejsze niż kule dymne. 🙂 Można ich używać w dwojaki sposób. Przy grubszych i stabilniejszych wersjach możecie położyć je na ziemi lub zdecydować się na bardziej poręczne świecie, które idealnie nadają się do trzymania w dłoni. Świec dymnych również możecie użyć jako tło w swoich fotografiach.

Kolorowy dym na wesele - panna młoda i pan młody podczas sesji na łące
Jakub Powroźnik Fotografia

Race dymne

Race lub fontanny dymne są najczęściej wykorzystywane do sesji ślubnych. Są niezwykle poręczne, dlatego można je spokojnie trzymać w dłoni. Warto jednak zauważyć, że produkują one zdecydowanie najwięcej dymu o bardzo wyrazistej barwie. 💜 Zdadzą również egzamin przy nocnych sesjach zdjęciowych z wykorzystaniem pokazu świateł.

Weźcie również pod uwagę, że produkty różnią się od siebie gęstością dymu (o co warto zapytać sprzedawcę), czasem uwalniania oraz ceną. Te trzy aspekty zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, zanim zdecydujecie się na zakup.

💡 Zobacz także: Szukasz wyjątkowych atrakcji weselnych? Zajrzyj do naszego katalogu i daj się oczarować!

Kolorowy dym na wesele – gdzie kupić?

Zdecydowanie w każdym sklepie oferującym zakup materiałów pirotechnicznych oraz oczywiście on-line. Polecamy jednak zakupić produkt mając bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, aby dopytać na przykład o gęstość dymu, czas trwania czy siłę kolorów.

Najpopularniejszymi są gadżety, których czas trwania wynosi 30, 45 lub 60 sekund. Koszt 12 sztuk rac to ok. 60 zł, z kolei komplet 72 sztuki kul kosztuje ok. 25 zł. 💰

Kolorowy dym na wesele - para młoda podczas sesji nad morzem z różowym dymem
Dream Day Angelika eM

Kolorowy dym – o czym jeszcze warto pamiętać?

Przy wykorzystaniu kolorowego dymu do sesji zdjęciowej warto jeszcze zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Kolorowy dym na wesele - para młoda podczas sesji z białym dymem.
Piotr Pawlik Fotografia

Fotograf

Wykorzystanie kolorowego dymu zdecydowanie urozmaici Waszą sesję zdjęciową, jednak pamiętajcie, aby wcześniej poinformować o tym fotografa. 📸 Być może posiada w swoich zasobach takie atrakcje, a może będziecie musieli zaopatrzyć się w race sami. Co jednak najważniejsze fotograf musi być przygotowany do pracy z taką materią, bo wymaga do on niego specjalnej aranżacji sesji oraz do pracy z dość trudną materią.

Rodzaj produktu

Zdecydowanie weźcie pod uwagę rodzaj produktu pod względem efektu, jaki chcecie otrzymać. Mowa tutaj o czasie trwania, gęstości dymu, nasyceniu kolorów, jasności, cenie. 💰 Wszystko to musicie bardzo dokładnie przemyśleć. Tak, jak już wspomnieliśmy wcześniej weźcie również pod uwagę warunki atmosferyczne.

Kolorowy dym na wesele - para młoda podczas sesji zdjęciowej w szklarni
Fotografia Ślubna Nphotography

Bezpieczeństwo

Świece, race, kule wszystkie są produktami pirotechnicznymi, dlatego musicie zachować maksimum bezpieczeństwa. Mogą je zakupić tylko osoby pełnoletnie. Pod żadnym pozorem nie puszczajcie dymu z zamkniętym pomieszczeniu. Jeśli decydujecie się na sesję podczas wesela albo pokaz kolorowego dymu dla gości, zadbajcie, aby w pobliżu nie było żadnych dzieci, które mogłyby zrobić sobie niezamierzoną krzywdę.

Podsumowanie tego artykułu

4.7/5 - (29)

Wiktoria Marcinkiewicz

Wiktoria Marcinkiewicz

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT w Krakowie. Niepoprawnie zakochana w teatrze i kinematografii. Miłośniczka dobrego contentu i marketingu. W wolnych chwilach zaczytuje się w książkach Joanny Bator i udaje się na długie spacery ze swoim wiernym psim przyjacielem.

Więcej artykułów autora Wiktoria Marcinkiewicz

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore