Koniec ze smutnym wyglądem… Pora na idealny makijaż dla opadającej powieki!

Koniec ze smutnym wyglądem… Pora na idealny makijaż dla opadającej powieki!

Niektóre kobiety po prostu mają taki kształt oka, u innych powieka zaczyna opadać w dół wraz z wiekiem. Prawdą jest więc, że większość z nas któregoś dnia będzie chciała wykonać makijaż dla opadającej powieki, który optycznie zmniejszy ten problem, otworzy oko. Warto wiedzieć, jak go wykonać poprawnie, żeby osiągnąć zamierzony efekt. 

Aplikacja wesele z klasą

Oczywiście odpowiedź na pytanie, jak malować oczy z opadającymi powiekami, nie jest jednoznaczna. Zależy od tego, jaki masz kolor oczu, na jaką okazję się malujesz (czy to subtelny makijaż na co dzień, czy też intensywny makijaż wieczorowy), ale narzędzia i techniki są takie same. To właśnie odpowiedni sposób wykonania makijażu sprawia, że oko optycznie się powiększa, a powieka niemalże „wędruje” w górę! 

Oferty promowane

Makijaż oka z opadającą powieką – podstawowe zasady

Po pierwsze, nie zrażaj się. Typowe tutoriale, filmiki szkoleniowe i instrukcje często wydają się łatwe do wykonania, ale gdy robimy makijaż dla opadającej powieki pierwszy raz, łatwo o frustrację. W końcu wszystko robisz zgodnie z zaleceniami, a efekt jest żaden, bo cały makijaż „ginie” pod opadającą powieką. Próbuj, ćwicz, testuj – nie poddawaj się! Opadająca powieka jest problematyczna i każda wygląda nieco inaczej, więc trzeba wprawy, by makijaż wyglądał imponująco.

Pamiętaj też o dobrej bazie pod cienie, i to nie tylko, gdy wykonujesz makijaż na wesele czy inne wielkie wyjście. W przypadku codziennego makijażu to też ważne. Baza zapobiega zbieraniu się cienia w miejscu, w którym powieka opada (w złamaniu powieki). 

Kolejny krok to odpowiednie cienie do powiek, a konkretnie – ich kolorystyka. Na poduszeczkę (opadającą powiekę) nałóż ciemny matowy cień, ruchoma powieka ma pozostać w jasnej kolorystyce, najlepiej rozświetlona odrobiną błysku. To gra światłocieniem, która sprawdza się perfekcyjnie. 

Na koniec podkręć zalotką rzęsy i porządnie je wytuszuj. To powiększy optycznie oko, otworzy je i „uniesie” opadający kącik zewnętrzny oka.

Makijaż dla niebieskiego oka
Pexels

Zobacz także: Szukasz makijażystki, która wykona perfekcyjny makijaż ślubny? Sprawdź oferty, które znajdziesz w naszym katalogu firm weselnych!

Jak wykonać makijaż na opadające powieki krok po kroku?

Makijaż dla opadającej powieki jest dość trudny. Warto więc na początku próbować wykonać go dokładnie tak, jak radzimy, nie pomijając żadnego kroku. Dopiero po kilku próbach ocenisz, co możesz lepiej dopasować do siebie, swojej opadającej powieki. Poznaj nasz przepisz na makijaż na opadające powieki krok po kroku! 

  1. Nałóż na całą górną powiekę bazę pod cienie
  2. Cielisty matowy cień nałóż na całą powiekę 
  3. Brązowy matowy cień (najlepiej sprawdza się ten kolor, jeśli chodzi o makijaż oka z opadającą powieką; pasuje też do większości kolorów, sprawdzi się na różne okazje i będzie świetny też jako makijaż do granatowej sukienki) nanieś na górną nieruchomą część powieki, czyli poduszeczkę, oraz od zewnętrznej strony powieki. Odcień dobierz do swojej karnacji i koloru oczu. 
  4. W zależności od okazji – cień mocno rozblenduj, ale nie dalej niż do połowy górnej powieki ruchomej! 
  5. Jeśli to makijaż na wieczór – użyj jeszcze jednego, ciemniejszego odcienia brązu w zewnętrznym kąciku oka dla pogłębienia różnicy. 
  6. Nałóż na powiekę jasny cień odbijający światło, ale najlepiej bez drobinek. 
  7. Nałóż na dolną powiekę jasny cień od wewnętrznego kącika aż do połowy dolnej powieki. Na pozostałą część dolnej powieki nanieś ten sam brąz, co w przypadku górnej powieki.
  8. Podkręć na zalotce rzęsy i mocno wytuszuj dla efektu otwartych i wypoczętych oczu. 
Makijaż dla opadającej powieki
Pexels

Makijaż dzienny dla opadającej powieki – pomysły 

O ile w przypadku makijażu wieczorowego dla opadającej powieki możesz testować nie tylko brązy, ale też szarości, grafit, złoto i czerń, o tyle jeśli chodzi o makijaż dzienny trudno o szaleństwo kolorystyczne. 

Makijaż dla opadającej powieki jest sam w sobie wieloetapowy i dość… ciężki. A makijaż dzienny dla opadającej powieki chcemy, żeby był jasny, świeży, a nie mocno wyróżniający się. Dlatego najlepiej jest postawić na delikatne brązy i beże w tonacjach zbliżonych do koloru twojej cery. 

Jeśli koniecznie chcesz postawić na kolory, np. dla podkreślenia tęczówki, to niech są w odpowiednich tonacjach i delikatne. Jeśli chodzi o makijaż dzienny dla opadającej powieki oprócz brązów, dobrze sprawdzą się subtelne brzoskwinie, pastelowe róże i delikatne szarości. Nie szalej z zieleniami i niebieskościami, które będą niepotrzebnie zwracać uwagę na to, co chcesz ukryć.

4.9/5 - (26)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore