Atrakcje na weselu dla dzieci i dorosłych! Spraw, aby Twoje wesele było niezapomniane!

W dzień ślubu para młoda skupia się na tym, co ta chwila dla nich oznacza. Liczą się przede wszystkim uczucia i druga połowa, która już na wieki ma stać się ostoją i wsparciem. Jednak przed nadejściem tego wyjątkowego dnia młodzi starają się zaplanować nie tylko przebieg ślubu, ale przede wszystkim wesele, które będzie niezapomniane dla nich i zaproszonych gości zarówno tych dorosłych, jak i najmłodszych. Jakie atrakcje na weselu dla dzieci i dorosłych cieszą się dużą popularnością? Przeczytaj nasz artykuł i wybierz najlepsze atrakcje! 🥳

Atrakcje na weselu dla dzieci i dorosłych! Spraw, aby Twoje wesele było niezapomniane!
Adobe Stock

Przeczytaj i oceń!

4.8/5 - (44)
Spis treści
Aplikacja dla par młodych Wesele z klasą

Narzeczeni kupują prezenty dla gości weselnych, rozmyślają nad tym, jaki tort weselny będzie im najbardziej smakował i pieczołowicie wybierają dekoracje sali weselnej. Czym jeszcze starają się zaskoczyć przybyłych? Kolejnym obowiązkowym obecnie punktem są atrakcje na wesele, których wybór jest tak szeroki, że czasem ciężko jest się zdecydować. Które z nich są najpopularniejsze i w jakie naprawdę warto postawić? 🤔

🔥 Teraz na topie

Pomysły na atrakcje na weselu dla dzieci

Atrakcje na weselu dla dzieci to dla wielu kwestia, która może spędzać sen z powiek. Jeśli już zdecydujemy się, aby dzieci były na naszym weselu powinniśmy się liczyć z tym, że musimy im zapewnić jak najlepszą rozrywkę. Przekonaj się, że wesele może być nie tylko fantastyczną zabawą dla Was, ale również dla Waszych najmłodszych gości weselnych. 😊

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze atrakcji na weselu dla dzieci?

Zapraszając dzieci na wesele trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, które mogą zdecydowanie wpłynąć na wybór atrakcji:

 • Pierwszą z nich jest budżet. Jeśli nie jesteście gotowi na ponoszenie dodatkowych kosztów, koniecznie wybierzcie salę weselną, która w swojej ofercie posiada kącik dla dzieci lub plac zabaw. 😉 Możecie również pomyśleć nad atrakcjami typu “zrób to sam” lub zaangażować wodzireja, aby w swoim programie uwzględnił również zabawy dla dzieci na weselu.
 • Weźcie pod uwagę ilość dzieci. Wiedząc, że na Waszym przyjęciu może pojawić się liczna grupa pociech, zdecydowanie warto pomyśleć o animatorce, która zapewni nie tylko dobrą zabawę, ale również opiekę. 👧 Animator jest też idealnym rozwiązaniem, jeśli zależy Wam na zróżnicowanych i urozmaiconych zabawach. Każde dziecko z pewnością spędzi dobrze czas.
 • Dobierzcie zabawy pod wiek dzieci. To normalne, że jeśli na Waszym weselu będzie spory przekrój wiekowy pośród najmłodszych gości powinniście odpowiednio dobrać atrakcje. 🥳 Często zdarza się, że na weselu pojawia się grupa maluchów, którym odpowiednio należy zorganizować zabawę, ale również starsze dzieci, czy nastolatkowie, którzy już samodzielnie potrafią zagospodarować sobie czas.
 • Miejsce wesela i pora roku. Jeśli Wasze wesele odbywa się w plenerze szczególnie w cieplejszym sezonie, koniecznie zastanówcie się nad rozrywką dla najmłodszych na świeżym powietrzu. ☀️ Tutaj w grę mogą wchodzić nie tylko zabawy z animatorem, ale np. dmuchańce, czy puszczanie baniek mydlanych.

Atrakcje na weselu dla dzieci – animator dla dzieci, dlaczego jest ważny?

Atrakcje na weselu dla dzieci. Animator bawi się z dziećmi.
Adobe Stock

Jeśli wiecie, że na naszym weselu będziecie gościć większą ilość niż kilkoro dzieci, zdecydowanie powinniście pomyśleć o wynajęciu animatora. Nie jest to najtańsza opcja, ale możecie mieć pewność, że wszystkie pociechy będą miały odpowiednią opiekę. 👶 Najważniejszym jest to, że animatorzy nie działają schematycznie. Dobierają rodzaj zabawy względem ilości dzieci, wieku, a nawet ich płci. Dobrze jest zatem poinformować rodziców, że na weselu będzie osoba odpowiedzialna za opiekę nad ich dziećmi. Animator integruje do zabawy dzieci w wieku 3 lat. Dzieci poniżej tego wieku mogą brać udział w animacjach jedynie pod okiem swoich rodziców lub opiekunów. Najważniejsze, aby atrakcje na wesele dla dzieci były przemyślane.

Jakie zatem atrakcje może zapewnić animator?

 • warsztaty plastyczne,
 • zabawy integracyjne,
 • zabawa z płachtą animacyjną,
 • gry plenerowe,
 • warsztaty balonowe podczas, których dzieci poznają sztukę skręcania balonów,
 • face painting, czyli malowanie twarzy,
 • warsztaty z żonglerki,
 • hula-hop.

Zdecydowanie warto zatem przemyśleć zatrudnienie animatora i zapewnić naszym najmłodszym gościom weselnym wspaniałą rozrywkę. 🥳

Atrakcje na weselu dla dzieci – bańki mydlane, czyli powrót do wspomnień z dzieciństwa

Atrakcje na weselu dla dzieci. Kolorowe bańki mydlane.
Adobe Stock

Wspaniała atrakcja nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci na weselu. Tak naprawdę, któż z nas ich nie kocha? Bańki to fantastyczne kształty, piękne kolory i do tego świetna zabawa. A tak niewiele potrzeba, aby ją zorganizować. Wiadro z płynem oraz specjalne urządzenia pozwolą na rozpoczęcie niezwykle kreatywnej rozrywki. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że bańki mydlane mogą być świetnym pomysłem do wykorzystania podczas sesji zdjęciowej. 📸Jeśli pogoda pozwoli można puszczać je na zewnątrz, ale w razie gdyby aura nie dopisała spokojnie można bawić się również wewnątrz budynku. Atrakcje na weselu dla dzieci powinny być urozmaicone, a bańki mydlane to z całą pewnością jedna z lepszych zabaw dla dzieci.

Atrakcje na weselu dla dzieci – candy bar. Pora na słodką przekąskę

Atrakcje na weselu dla dzieci. Słodki stół pełen przysmaków.
Adobe Stock

To z całą pewnością będzie oblegane miejsce nie tylko przez dzieci, ale również i dorosłych. Pyszne ciasteczka, babeczki, precelki, paluszki, jak i wiele innych przysmaków z całą pewnością umilą czas podczas weselnej zabawy, jak również zaprezentują parę młodą jako świetnych gospodarzy. 🍭🍦🍡 Decydując się na słodki kącik warto pomyśleć też o jego wystroju. Kolorowe kubeczki, talerzyki, czy serwetki na pewno ucieszą oko niejednego gościa. Na zakończenie zabawy możemy też wręczyć najmłodszym gościom słodkie upominki.

Dobrym pomysłem, w który warto zainwestować jest czekoladowa fontanna, 🍫 w której goście mogą zamoczyć ulubiony owoc. Warto pamiętać również o patyczkach, które pozwolą na skomponowanie ulubionych szaszłyków. To będzie na pewno niezapomniany candy bar i nie tylko najmłodsi goście będą zadowoleni. Spraw, aby atrakcje na weselu dla dzieci były zaskakujące i postaw na oryginalny candy bar!

Atrakcje na weselu dla dzieci – kącik dla dzieci, czyli twórcza przestrzeń

Atrakcje na weselu dla dzieci. Dziecko maluje farbami obrazek.
Adobe Stock

Jest to jedna z alternatyw, kiedy nie chcemy zatrudniać animatora i wiemy, że dzieci będą umiały same zagospodarować swój własny czas. Atrakcje weselne dla dzieci wcale nie muszą być kosztowne! 💸 Taki kącik jest miejscem, który możecie zaopatrzyć w gry planszowe, kolorowanki, łamigłówki, czy kalambury. Warto również wziąć pod uwagę, aby wyposażyć kącik w wiele różnych artykułów plastycznych takich jak: kolorowe flamastry, kredki, farby, plasteliny, modeliny i oczywiście wiele ryz papieru. Jest to na pewno jedna z możliwości, która może zająć Waszych najmłodszych gości na jakiś czas, jak również pomysł na zorganizowanie konkursu plastycznego z nagrodami. Zapraszając więc dzieci na wesele możecie wziąć pod uwagę i takie rozwiązanie. 😉

💡 Zobacz także: Kącik dla dzieci na weselu, czyli jak zorganizować idealne miejsce zabaw.

Atrakcje na weselu dla dzieci – aparaty fotograficzne dla dzieci

Atrakcje na weselu dla dzieci. Mała dziewczynka trzyma aparat fotograficzny.
Adobe Stock

Rozdanie dzieciom jednorazowych aparatów fotograficznych jest nie tylko pomysłem na świetną zabawę, ale również szansą na wspaniałą pamiątkę. 📸 Ta forma rozrywki może zająć Waszych najmłodszych gości na dłuższy czas oraz dać im możliwość, aby poczuli się ważni i potrzebni. Jest to bardzo kreatywny pomysł na zabawę, a i Wam pozwoli, aby cieszyć się pamiątkowymi zdjęciami z zupełnie innej perspektywy. Postaw na twórcze atrakcje dla dzieci. Wesele może być do tego okazją!

Atrakcje na weselu dla dzieci – fotobudka, czyli najpopularniejsza z weselnych atrakcji

Atrakcje na weselu dla dzieci. Dziewczyna i chłopczyk pozują do zdjęcia.
Adobe Stock

Przyszła pora na jedną z obecnie najpopularniejszych atrakcji weselnych. Fotobudka to hit ostatnich lat. Źródło zabawy nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. 🥳 O ile jednak dorośli pokuszą się o wykonanie kilku zdjęć, tak dzieci na weselu mogą spędzić w fotobudce naprawdę długie godziny. Sama możliwość przebieranek i wyboru gadżetów jest źródłem niezapomnianych przeżyć. 😊 Samymi zdjęciami zaś najmłodsi weselnicy mogą pochwalić się w szkole. Jeśli na Waszym weselu dzieci będzie więcej warto pomyśleć o dwóch stacjach w sali weselnej: jednej dla dorosłych, a drugiej dla dzieci, w której mogą również spędzić czas z animatorem. Atrakcje dla dzieci na wesele to opcja na świetną zabawę!

Atrakcje na weselu dla dzieci – ważne zadania dla dzieci

Atrakcje na weselu dla dzieci. Mała dziewczyna niosąca obrączki.
Adobe Stock

Ważne, aby oprócz zabawy powierzyć im również ważne zadania nie tylko podczas samego wesela, ale także uroczystości ślubnej. Spraw, aby dziecko na weselu poczuło się ważne. Co zatem mogą robić nasi mali pomocnicy? 😊

 • Noszenie obrączek

To jeden z najsłodszych widoków podczas zaślubin. Dodatkowo powierzenie im tak ważnej funkcji będzie dla nich wyjątkowym wyróżnieniem. Miniatury młodej pary niosące obrączki – ten widok z całą pewnością wzruszy wszystkie osoby.

 • Orszak ślubny

Dziewczynki ubrane w sukienki nawiązujące do sukien druhen mogą prowadzić orszak weselny do wybranego miejsca ceremonii, a także nieść welon panny młodej. Będzie to również niezapomniane przeżycie dla małych pomocników. 

 • Sypanie kwiatków

Dzieci na weselu sypiące kwiaty podczas wejścia do miejsca ceremonii będą niezwykle piękną ozdobą. Sypanie kwiatów może być też źródłem dużej przyjemności dla dzieci w szczególności dla dziewczynek.

 • Dzieci na zdjęciach

Nie od dziś wiadomo, że dzieci wnoszą do naszego świata dorosłych masę radości, pogody ducha i luzu. Warto wykorzystać te wartości angażując dzieci do naszych weselnych zdjęć. Dla nich może to być fantastyczną zabawą, a dla pary młodej wyjątkowa pamiątka. Będzie to na pewno pomysł na ciekawe zdjęcia ślubne.

Atrakcje na weselu dla dzieci – miejsca zabaw dla najmłodszych

Atrakcje na weselu dla dzieci. Uśmiechnięta dziewczyna zjeżdża na dmuchanej zjeżdzalni.
Adobe Stock

Przy wyborze sali weselnej i wiedzy, że na naszym weselu będą gościć najmłodsi warto pomyśleć, jakie atrakcje dla dzieci są zawarte w ofercie. Bardzo często możemy spotkać się z placem zabaw, salą zabaw, dmuchaną zjeżdżalnią, czy boiskami sportowymi. ⛹️ Te dwie ostatnie opcje są szczególnie wartościowe w przypadku, kiedy planujemy wesele w plenerze. Na pewno pozwolą one, aby spędzić czas w nieco bardziej urozmaicony sposób. Warto zatem dobrze sprawdzić sale weselne przed ostatecznym wyborem.

Atrakcje na weselu dla dzieci – piniata

Atrakcje na weselu dla dzieci. Kolorowa piniata w kształcie cukierka.
Adobe Stock

To słynna szczególnie w krajach latynoamerykańskich zabawa polegająca na strącaniu wiszącej kuli wypełnionej owocami. Uczestnicy mając zakryte oczy muszą uderzyć w piniatę i zebrać, jak najwięcej fantów. 🍬 Piniata może przybierać bardzo różne formy, kształty i kolory. Zwyczaj ten w ostatnich czasach stał się bardzo popularny również i w Polsce. Wykorzystywany szczególnie podczas urodzin może stać się również ciekawą opcją w trakcie weselnej zabawy.

Atrakcje na weselu dla dzieci – teatrzyk dla dzieci na weselu

Atrakcje na weselu dla dzieci. Dziewczynka z koroną na głowie bawi się w teatr.
Adobe Stock

Bardzo oryginalnym, ale i drogim pomysłem jest wynajęcie aktorów na wesele, którzy zaprezentują spektakl dla naszych najmłodszych gości. Taki pokaz na pewno powinien zawierać elementy bajkowe, ale jest również idealną okazją, aby pojawił się w nim mim, iluzjonista, śpiewacy i inni artyści specjalizujący się w teatrze dziecięcym. 🎭Można również pomyśleć o teatrzyku kukiełkowym, w którym mogą uczestniczyć same dzieci. Każde dziecko, nie tylko małe, na pewno będzie zadowolone z takiego pomysłu. 🤹‍♂️

💡 Zobacz także: Atrakcje na wesele – 76 pomysłów, które sprawią, że Wasze przyjęcie będzie niezapomniane!

Atrakcje na weselu dla dzieci – balony z helem

Atrakcje na weselu dla dzieci. Mała dziewczynka z kolorowymi balonami.
Adobe Stock

Modelowanie balonów, to na pewno jedna z atrakcji, ale gdyby tak pomyśleć o balonach z helem, które radośnie unoszą się nad głowami dzieci? Dzieci mogą sami wybrać sobie balon, z którym radośnie udają się do domu po waszym przyjęciu. Balony będą z całą pewnością atrakcją, która wywoła uśmiech na twarzy. 🎈

Atrakcje na weselu dla dzieci – upominki dla dzieci na weselu

Atrakcje na weselu dla dzieci. Mała dziewczynka trzyma żółty prezent.
Adobe Stock

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają prezenty. Może warto pomyśleć zatem o jakimś wyjątkowym upominku, który umili im zabawę? Bardzo często specjalne prezenty dla dorosłych sprawdzą się również w przypadku dzieci. Mowa tutaj o ciasteczkach i czekoladkach, lizakach, aniołkach, magnesach, czy bańkach mydlanych. Z całą pewnością sprawicie tym sporą radość Waszym najmłodszym gościom. I nie muszą to być wcale wyszukane podarunki. 🎁

Atrakcje dla dzieci na weselu są bardzo ważne. Są one przepustką, aby dzieci na weselu bawiły się dobrze i wiązały miłe wspomnienia z naszym ważnym wydarzeniem. Jest to też świetna okazja, aby para młoda zaprezentowała się z jak najlepszej strony. A Ty? Czy już wiesz, jakie atrakcje wybierzesz dla swoich najmłodszych gości? 😊

Pomysły na atrakcje na weselu dla dorosłych

Jakie dodatkowe atrakcje zaproponować gościom, którzy przybyli na uroczystość? Oczywiście każdy DJ czy zespół ma przygotowane zabawy weselne, jednak warto pomyśleć o dodatkowych niespodziankach. Oto lista najpopularniejszych atrakcji na wesele:

Pokaz zdjęć

To jedna z najtańszych atrakcji dla gości weselnych, ponieważ nie kosztuje was nic, poza poświęconym czasem. 😉 Sale weselne posiadają projektor i odpowiedni ekran, dzięki czemu prezentację z wybranych zdjęć będzie można pokazać wszystkim gościom. Zabawne fotografie, krótkie filmiki z dzieciństwa, ciekawe napisy i opowieści – to atrakcja, która zainteresuje nie tylko najbliższą rodzinę, ale także przyjaciół i znajomych.

Foodtruck

Atrakcje na weselu dla dzieci. Uśmiechnięci ludzie przed foodtruckiem.
Adobe Stock

To, jak na wesele, dość nietypowa atrakcja, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i zdecydowanie jest intrygującym rozwiązaniem. Przede wszystkim to ciekawa alternatywa dla stołów tematycznych lub sala, którą wybraliśmy, nie ma ich w swojej ofercie. Każdy chętnie zje ulubionego burgera, frytki belgijskie czy przysmaki pochodzące z różnych innych stron świata. 🍟🍔

Karykaturzysta

Pojawienie się karykaturzysty spodoba się nie tylko dorosłym, ale przede wszystkim dzieciom. Dodatkowo jego obecność na weselu można połączyć z prezentami dla gości weselnych, którzy swoje portrety zabiorą do domu jako pamiątkę. 😉

Lampiony szczęścia

Atrakcje na weselu dla dzieci. Ludzie puszczający lampiony na plaży.
Adobe Stock

Lampiony szczęścia to piękna i spektakularna atrakcja, jednak trzeba mieć na nią specjalne pozwolenie. Komplikacje związane są z niebezpieczeństwem, jakie niosą ze sobą odpalone w lampionach jednorazowe lighty. Jest to więc oryginalna atrakcja, jednak należy pamiętać o wszelkich środkach ostrożności. 😉

Barman i pokazy sztuki barmańskiej

Barman to atrakcja, z której skorzystają wszyscy. Nie tylko osoby, które będą miały ochotę na kolorowego drinka alkoholowego, ale także takie, które alkoholu w ogóle nie piją. Oczywiście również dzieci znajdą tam coś dla siebie. Dodatkową atrakcją mogą być pokazy sztuki barmańskiej, które niezmiennie robią na gościach duże wrażenie. 🍸

Zimne ognie

Atrakcje na weselu dla dzieci. Ludzie trzymający zimne ognie.
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Telefon życzeń na wesele – poznaj księgę gości audio.

Zimne ognie to dobra alternatywa dla osób, które zastanawiały się nad sztucznymi ogniami. Są znacznie bardziej ekologiczne i zdecydowanie tańsze. Dodatkowo znakomicie wyglądają na zdjęciach! 📸

Pokaz tańca

To fantastyczna opcja, szczególnie, jeśli to para młoda może zaprezentować swoje taneczne zdolności. Pokaz tańca na weselu może również zamienić się w mini kurs dla zainteresowanych gości, którzy chcieliby nauczyć się np. podstaw mamby lub samby. 🕺💃

Teatr ognia/Fireshow

Atrakcje na weselu dla dzieci. Pokaz ognia.
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Atrakcje weselne – zajrzyj do największej bazy kontaktów!

To kolejna spektakularna atrakcja dla gości, która robi takie samo, a nawet nieco większe wrażenie niż zimne ognie czy pokaz barmański. Kto lubi igrać z ogniem, ten zdecydowanie powinien pomyśleć o fireshow. 🔥 Należy pamiętać również o tym, że ta atrakcja nie należy do najtańszych. Jej cena może sięgać nawet do 1300 złotych.

Stoły tematyczne

Jeśli chcemy nieco bardziej urozmaicić menu weselne, można zastanowić się nad zamówieniem tematycznego stołu z jedzeniem. Wśród najpopularniejszych są: stół wiejski, stół słodkości z czekoladową fontanną, stół z owocami morza czy stół sushi.  🥗🍤

Oceń artykuł!

4.8/5 - (44)

Podsumowanie tego artykułu

Wiktoria Marcinkiewicz

Wiktoria Marcinkiewicz

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT w Krakowie. Niepoprawnie zakochana w teatrze i kinematografii. Miłośniczka dobrego contentu i marketingu. W wolnych chwilach zaczytuje się w książkach Joanny Bator i udaje się na długie spacery ze swoim wiernym psim przyjacielem.

Więcej artykułów autora Wiktoria Marcinkiewicz
Portal ślubny Wesele z klasą al. Wojciecha Korfantego 138 40-156 Katowice, śląskie

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore