Kwiaty w bukiecie ślubnym a pora roku

Kwiaty w bukiecie ślubnym a pora roku

Bukiet jest ważnym elementem stylizacji panny młodej. Wybór kwiatów nie jest łatwy. Jednym z czynników, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru ślubnej wiązanki, jest pora roku, w jakiej odbędzie się ślub.

kwiaty ślubne a pora roku

Kwiaty ślubne a pora roku

W zależności od pory roku, w której odbędzie się ślub, niektóre kwiaty są mniej lub bardziej dostępne, co oznacza, że nie tylko trudniej jest je dostać, ale także ich cena będzie znacznie wyższa niż w sezonie. Jakie kwiaty ślubne wybrać do bukietu wiosną, a jakie zimą?

Wiosna

W wiosennych bukietach królują żonkile i fioletowe irysy. Pod koniec marca pojawiają się także tulipany, o przepięknych kształtach oraz kolorach. Wiosenne panny młode mogą także pozwolić sobie na wiązankę z narcyzów, frezji, konwalii bądź jaskrów.

Lato

Lato to pora, w której najwięcej kwiatów jest łatwo dostępnych i panny młode mogą realizować swoje wizje prawie bez ograniczeń. Jeśli chcecie, by Wasza ślubna stylizacja nabrała dziewczęcego uroku, wybierz wiązankę z pięknych, kolorowych, polnych kwiatów i traw. Latem popularne są także kolorowe hortensje, róże, piwonie i eustomy.

Jesień

Pomarańczowy, żółty, czerwony, bordowy… Jesienny bukiet ślubny najpiękniej prezentuje się właśnie w tych barwach. Jeśli marzycie o żółtym bukiecie, możecie wykorzystać słoneczniki, dostępne wczesną jesienią. O tej porze roku królują także astry, kalie oraz gerbery. Do ozdoby można wykorzystać np. jarzębinę.

Zima

Zimą warto pokusić się o bukiet z sukulentów, który będzie nietypowym, niebanalnym wyborem. Ciekawym pomysłem są także wiązanki wykonane ze świątecznego ostrokrzewu.

fot. Pexels

Autor: Adrianna Fliszewska

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).