Kwiaty w bukiecie ślubnym a pora roku

Kwiaty w bukiecie ślubnym a pora roku

Bukiet jest ważnym elementem stylizacji panny młodej. Wybór kwiatów nie jest łatwy. Jednym z czynników, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru ślubnej wiązanki, jest pora roku, w jakiej odbędzie się ślub.

 

Kwiaty ślubne a pora roku

W zależności od pory roku, w której odbędzie się ślub, niektóre kwiaty są mniej lub bardziej dostępne, co oznacza, że nie tylko trudniej jest je dostać, ale także ich cena będzie znacznie wyższa niż w sezonie. Jakie kwiaty ślubne wybrać do bukietu wiosną, a jakie zimą?

Wiosna

W wiosennych bukietach królują żonkile i fioletowe irysy. Pod koniec marca pojawiają się także tulipany, o przepięknych kształtach oraz kolorach. Wiosenne panny młode mogą także pozwolić sobie na wiązankę z narcyzów, frezji, konwalii bądź jaskrów.

Lato

Lato to pora, w której najwięcej kwiatów jest łatwo dostępnych i panny młode mogą realizować swoje wizje prawie bez ograniczeń. Jeśli chcecie, by Wasza ślubna stylizacja nabrała dziewczęcego uroku, wybierz wiązankę z pięknych, kolorowych, polnych kwiatów i traw. Latem popularne są także kolorowe hortensje, róże, piwonie i eustomy.

Jesień

Pomarańczowy, żółty, czerwony, bordowy… Jesienny bukiet ślubny najpiękniej prezentuje się właśnie w tych barwach. Jeśli marzycie o żółtym bukiecie, możecie wykorzystać słoneczniki, dostępne wczesną jesienią. O tej porze roku królują także astry, kalie oraz gerbery. Do ozdoby można wykorzystać np. jarzębinę.

Zima

Zimą warto pokusić się o bukiet z sukulentów, który będzie nietypowym, niebanalnym wyborem. Ciekawym pomysłem są także wiązanki wykonane ze świątecznego ostrokrzewu.

fot. Pexels

4.9/5 - (30)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore