List miłosny jako prezent ślubny dla przyszłego męża i przyszłej żony. Jak go napisać?

Wielkimi krokami zbliża się ten wielki dzień, podczas którego powiecie sakramentalne “Tak”. Choć sam w sobie jest wyjątkowy, możecie sprawić, aby był jeszcze bardziej niezwykły. Po złożeniu przysięgi podarujcie ukochanej lub ukochanemu list miłosny, który napiszecie jeszcze z perspektywy, kiedy byliście kawalerem lub panną. List miłosny do mężczyzny lub kobiety waszego życia to pamiątka na całe życie.

List miłosny jako prezent ślubny dla przyszłego męża i przyszłej żony. Jak go napisać?
Adobe Stock
Aplikacja wesele z klasą

Nie masz pomysłu, jak sprawić przyszłej żonie lub mężowi niesamowitą radość? Napisz list miłosny! 💌 Pomysł wydaje się być naprawdę oryginalny, jednak część z Was z pewnością zadała sobie właśnie pytanie, jak napisać list miłosny o uczuciach do ukochanego lub ukochanej i co w nim zawrzeć. 🤔 Przecież nie jest wcale tak łatwo opisać swoje uczucia. Powiedzieć wprost o tym, co uwielbia się w drugiej osobie i że nie można bez niej żyć. Jeśli jednak zdecydujesz się na taką formę podarunku, z pewnością nie pożałujesz. 

Oferty promowane

W twórczości wspomóc Cię mogą wiersze o miłości i cytaty o miłości. Pamiętaj jednak, aby były odpowiednio dopasowane do Waszego związku. Jak pisać listy miłosne? Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę pisząc piękny list do przyszłego męża lub żony? Zebraliśmy kilka pomocnych podpowiedzi! 😊

List miłosny – co musi zawierać

Wzruszający list miłosny do dziewczyny lub chłopaka, choć ma przede wszystkim mówić o uczuciach, musi zawierać kilka podstawowych elementów, o których nie można zapomnieć. ✍️ Zasady pisania listów każdy uczeń poznaje już w szkole podstawowej, jednak nie jest to forma, którą w życiu dorosłym wykorzystuje się bardzo często. Dlatego właśnie zanim zaczniesz tworzyć, przypomnij sobie o zasadach pisania listów. 

Jak napisać list miłosny do mężczyzny lub kobiety Twojego życia? Musisz pamiętać o niezbędnych częściach składowych. Oto one:

  • w prawym górnym rogu powinna pojawić się data napisania listu;
  • na środku nagłówek, na przykład “Moja Ukochana”, “Mój Ukochany”;
  • treść listu zacznijcie od akapitu, pamiętajcie również o tym, aby wszystkie zwroty grzecznościowe (Cię, Ciebie, Nas, Was) napisać dużą literą;
  • pod listem koniecznie musi znaleźć się podpis;
  • można również dodać tak zwane post scriptum (P.S.), w którym dopiszesz coś bardzo ważnego, co wcześniej mogło wypaść z głowy (np. kocham Cię). 
List miłosny obok minimalistycznej kopert i serduszek
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Szukasz zaproszeń ślubnych dopasowanych do motywu wesela? Sprawdź nasz katalog firm weselnych!

List miłosny do chłopaka i do dziewczyny

Czym jest miłość? 🥰 Na takie pytanie z pewnością trzeba znaleźć odpowiedź, zanim zacznie się pisać list miłosny o uczuciach do chłopaka lub do dziewczyny, z którymi planuje się spędzić resztę życia. Możesz również szukać odpowiedzi na nie w trakcie tworzenia listu, może to być także Twoje zdanie wyjściowe. 📜 Czym jest dla Ciebie miłość do twojego narzeczonego lub narzeczonej? List wyrażający uczucia powinien być przede wszystkim szczery i prawdziwy, dlatego pisz o tym, co rzeczywiście kryje się w Twoim sercu. ❤️ Twój list do narzeczonego lub narzeczonej można przechować dla kolejnych pokoleń, jako świadectwo Twojej miłości. 

List miłosny w kopercie z serduszkiem.
Adobe Stock

W liście miłosnym nie bój się mówić również o tym, co trudne. Miłość ma różne oblicza i zapewne Wasz związek również przechodził wzloty i upadki. 👩‍❤️‍👨 Z tego też względu nawiąż do sytuacji, która co prawda była trudna, jednak tylko Was wzmocniła. Napisz także o tym, co najbardziej lubisz w drugiej osobie, o jej zaletach, o tym co Cię pociąga w ukochanym/ukochanej. Nie bój się również pisać o Twojej seksualności, o dotyku i o pocałunkach. 💋 Takie kwestie są także niezwykle ważne w życiu każdej pary i wzbogacą list od serca do ukochanej lub ukochanego. 

Możesz nawiązać również do różnych śmiesznych sytuacji, które wydarzyły się w Waszym związku i napisać, co najbardziej rozczula Cię w zachowaniu ukochanej lub ukochanego. 😍 Nie zapomnij także o codzienności. Napisz w liście, jak bardzo doceniasz małe gesty, które partner lub partnerka wykonują w stosunku do Ciebie. List żony do przyszłego męża lub męża do przyszłej żony powinien być przede wszystkim szczerym wyrazem waszych uczuć. 

Jak może wyglądać przykładowy list miłosny?

Jeśli nadal zastanawiasz się, o czym jeszcze można napisać, sprawdź quiz dla par, w którym znajdziesz wiele pytań, dzięki którym łatwiej będzie stworzyć Ci niepowtarzalną treść. 👩‍❤️‍👨 To nadal nie pomaga? Romantyczny list miłosny do ukochanego lub ukochanej dalej spędza Ci sen z powiek? Zobacz, od jakich uniwersalnych zdań możesz rozpocząć list do niego lub do niej:

List miłosny, na którym leży pióro i róża.
Adobe Stock

Kochanie, kiedy pierwszy raz Cię ujrzałem/ujrzałam…;

Moje serce bije szybciej, gdy….;

Choć czasem się kłócimy, to nigdy….;

Kocham w Tobie,

Moja miłość do ciebie jest tak wielka jak…;

Czasem czuję się przytłoczona/przytłoczony, ale….;

Nic mnie tak nie cieszy, jak…;

Najbardziej zależy mi na tym, byś/byśmy…;

Kiedy myślę o naszej wspólnej przyszłości…;

Pierwsza i ostatnia rzecz, o której myślę każdego dnia…;

Chciałbym/chciałabym, abyśmy za 10 lat….

Te stwierdzenia z pewnością pomogą Ci rozpocząć list do ukochanej osoby, a to właśnie początek jest zwykle najtrudniejszy.

Wiesz już, jak napisać list miłosny do chłopaka lub dziewczyny, ale pamiętaj o tym, że tekst powinien być jak najbardziej prywatny i osobisty, dlatego właśnie najważniejsze jest, aby był napisany własnymi słowami. 📜 Jeśli zastanawiasz się również nad tym, jak napisać przemówienie na ślub, pamiętajcie, że część zaprezentowanych powyżej zdań nadaje się również do niego. Listy miłosne to dla zakochanych drobiazg często przechowywany przez wiele lat, dlatego warto się przyłożyć do znalezienia najbardziej odpowiednich słów. 

O czym należy jeszcze pamiętać pisząc list miłosny?

Co jeszcze jest istotne? Pisząc listy miłosne do niego lub do niej, zadbaj o to, aby wcześniej zakupić odpowiednią papeterię, dzięki której list stanie się prawdziwą pamiątką. 💌 Choć to słowa i miłosne teksty dla chłopaka lub dziewczyny są najważniejsze, również wygląd listu i koperty pokaże, jak bardzo zależy Ci na drugiej osobie. Jeszcze jedno – taki list to także świetny prezent na rocznice ślubu! Zwłaszcza, jeśli szukasz pomysłu na nietypowy, oryginalny podarunek DIY.

List miłosny w kopercie związanej jutową wstążką.
Adobe Stock

Romantyczny list miłosny do ukochanego lub ukochanej nie będzie wymagał od Ciebie również żadnych nakładów finansowych, dlatego ten pomysł możesz śmiało wykorzystać, jeśli akurat nie możesz sobie pozwolić na żaden drogi upominek. 😊 Pisząc list miłosny do męża lub próbując stworzyć naprawdę wzruszający list miłosny do żony, odwołaj się do Waszych wspólnych doświadczeń z dotychczasowych lat, które spędziliście, jako małżeństwo. 👰 🤵

Wiesz już, jak napisać list miłosny do dziewczyny i chłopaka i jakie elementy koniecznie należy w nim umieścić. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki Ci pomogą i zaskoczycie ukochaną osobę wyznaniem, które na długo zapadnie w jej pamięci.

Podsumowanie tego artykułu

4.4/5 - (51)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore