• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Łuk ślubny – oryginalna dekoracja na szczególny dzień

Łuk ślubny – oryginalna dekoracja na szczególny dzień

Wesele w plenerze, na sali weselnej czy w domu wymaga wyjątkowej oprawy. Ty w pięknej stylizacji, radosna, szczęśliwa, obok ciebie jest twój ukochany, a wokół przyjazne twarze gości. Pogoda na szczęście dopisała! Wszystko pięknie przystrojone, kościół, sala, a do tego łuk ślubny zdobi wejście do twojego domu. Czyż nie jest pięknie?

Dekoracje domu na wesele są ważną częścią przygotowań do ślubu. Jeśli wszystko w drodze do kościoła lub urzędu stanu cywilnego wygląda wyjątkowo, czas na ceremonię! Kiedy już złożycie sobie przysięgę, twój narzeczony stanie się mężem, przyjdzie czas na szaloną zabawę. Z pewnością odpowiednie dekoracje sali weselnej kosztują wiele czasu i energii, ale efekt będzie imponujący!

Łuk ślubny – pomysł na piękną dekorację na ślub w plenerze

Często oglądając amerykański film, widzimy parę biorącą ślub w plenerze, którego udziela mistrz ceremonii związany z organizacją humanistyczną. Jest to alternatywa dla wszystkich, którym nie wystarcza ceremonia w urzędzie, chcą czegoś więcej, a ślub kościelny z różnych względów im nie odpowiada. Taki ślub, to ślub humanistyczny. W USC uroczystość może wydawać się niektórym mało romantyczna i niepełna – przysięga podpisanie dokumentów, to tylko chwila i już po ślubie. Czym innym jest ślub humanistyczny. Piękna sceneria, rodzina, przyjaciele i ukochany przy boku – jeśli tak właśnie wyobrażasz sobie ten dzień – wszystko jest możliwe! Przebieg ceremonii może być dokładnie uzgodniony i odbywać się zgodnie z waszymi oczekiwaniami. Do tego piękne dekoracje – pięknie pachnący łuk ślubny nad głowami – łuk z kwiatów, to nie tylko ozdoba, ale też przyjemna roztaczająca się wokół woń, która sprawi, że aura będzie iście wyjątkowa!

W plenerze można też zorganizować nie tylko tradycyjny ślub cywilny, ale też kościelny. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami i formalnościami. Co prawda łatwiej jest w plenerze zorganizować ślub cywilny, ale dla wytrwałych wszystko jest możliwe, nawet załatwienie zezwolenia od samego biskupa! Warto więc iść za głosem serca i spełniać swoje marzenia. Z pewnością przeżyjesz dzięki temu niezapomniane chwile! Do tego plener ma nieograniczone możliwości aranżacyjne. Łuk ślubny, a nawet kilka łuków, z kwiatów, z materiału np. tiulu, a może bardzo popularny łuk z balonów idealnie sprawdzą się w plenerze. Taka dekoracja nie wiąże się również z dużymi kosztami, co jest dodatkowym atutem.

dekoracja kwiatowa na wesele w formie łuku ślubnego
Envato

Zobacz także: Bukiet ślubny z najpiękniejszych kwiatów! Jaki styl wiązanki wybrać?

Łuk z balonów – doskonała atrakcja na wesele! Jak ją zrobić? Zobacz pomysły i inspiracje

Dekoracje ślubne możesz zamówić w specjalistycznej firmie, kwiaciarni, u dekoratora, albo zrobić samodzielnie. Taka praca, to nie praca, a czysta przyjemność! Jeśli do tego wykonasz ozdoby z najlepszymi przyjaciółkami, może to być niezła frajda i odstresowanie przed najważniejszym dniem w życiu. W sprzedaży jest ogromny wybór potrzebnych ci ozdób. Co prawda, łuk ślubny to wyzwanie, ale wpisując w wyszukiwarkę “łuk ślubny cena”, szybko przekonasz się, że własnoręcznie wykonany jest dużo tańszy. To dobry wybór, jeżeli masz ograniczone zasoby finansowe. Zatem do dzieła, to nie jest skomplikowane!

Zacznijmy od łuku z balonów – jest tańszy i łatwiejszy do wykonania. Na początku zbuduj podstawę – najlepiej czteropoziomową. Możesz wykorzystać do tego deski, druciki lub specjalnie wykonany stelaż. Jeżeli balony napełnisz helem, to wystarczy żyłka do ich przymocowania, balony różnej wielkości i w wybranych kolorach będą idealnym dopełnieniem przestrzeni. Hel podniesie balony i w krótkim czasie osiągniesz odpowiedni kształt. Minusem jest to, że cała konstrukcja jest wiotka i dość droga.

Tańszym i bardziej stabilnym rozwiązaniem jest umieszczenie balonów na stelażu. Na początku wybierz odpowiedni wzór, może to być nie tylko łuk, ale też gwiazda, serce, czy co tylko ci się zamarzy. Ułożenie balonów spiralnie, symetrycznie, jedno, lub kilku-rzędowo, zależy od ciebie! Wzory, sposób wykonania, inspiracje – do wyboru, do koloru. Dobrym i pewnie tańszym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie i zamontowanie również dekoracji kwiatowej.

łuk ślubny z balonów jako dekoracja sali weselnej
Unsplash

Zobacz także: Jak powinno wyglądać typowe polskie wesele? To właśnie te tradycje świadczą o jego wyjątkowości!

Łuk z kwiatów idealny do romantycznej ceremonii zaślubin lub do zdjęć gości

Łuk ślubny z kwiatów według własnego pomysłu to wyzwanie, ale możesz zaprosić rodzinę, przyjaciół, no i oczywiście przyszłego męża do wspólnej pracy, wtedy łuk ślubny diy powstanie szybko i w miłej atmosferze! Własnoręcznie wykonana dekoracja to niższy koszt i większa frajda. Zakup idealnie nadających się do tego pergoli to koszt rzędu 80-100 zł, do tego kwiaty, balony, tiul, wstążki. Następnie przygotuj odpowiedni stelaż, podobnie jak w przypadku łuku z balonów. Taki stelaż może pozostać w ogrodzie na długo, służąc do podtrzymania kwiatów, np. róż. Za każdym razem, kiedy na niego spojrzysz, przypomną ci się radosne chwile!

Przygotowując łuk ślubny pamiętaj, żeby wybrać dominujące kwiaty i rośliny, które będą uzupełniały dekorację. Odpowiednio przygotowane główki kwiatów najlepiej przymocować delikatną żyłką lub nitką, albo użyć kleju na gorąco. Świetnie sprawdzą się także wiązanki, dzięki którym rośliny będą się trzymać naturalnie. Wszystko zależy od twojego gustu i inwencji.

Magicznie i romantycznie może być także w sali weselnej. Odświętnie ubrani goście, wokół dekoracje z balonów i kwiatów. Czego chcieć więcej? 🙂 Pamiętaj, że łuk ślubny doskonale prezentuje się również na pamiątkowych zdjęciach. Zamówiony przez ciebie fotograf z pewnością wykona piękne kadry, które pozwolą zachować te cudowne chwile i na zawsze je utrwalić! Ponadto, wszyscy weselnicy pewnie z dużą przyjemnością będą się fotografować na tle tych pięknych dekoracji. Takie zdjęcia w każdej chwili pozwolą wracać wspomnieniami do tego wyjątkowego dnia!

Łuk na bramę weselną – tradycyjna dekoracja rodzinnych domów pary młodej

Kupiłaś lub zrobiłaś swoje własne dekoracje, a łuk ślubny stoi na swoim miejscu. Wszystko wygląda przepięknie! A może by tak przygotować dwa podobne łuki – jeden w twoim domu, a drugi u narzeczonego? Jeśli postawiłaś na ślub w plenerze, wokół roztaczać się będą piękne dekoracje z kwiatów, nad twoją głową zawisną ulubione ich odmiany, możesz być pewna, że będzie niesamowicie! Do tego wokół roztacza się cudowny zapach. Jest romantycznie i idealnie!

W wielu regionach naszego kraju, tradycja wręcz nakazuje przystrojenie domu panny młodej, a coraz częściej i pana młodego. Tradycja, tradycją, ale jak pięknie jest spojrzeć wyjeżdżając do ślubu w tym najważniejszym dniu na te wszystkie dekoracje, girlandy, balony! Ważna jest jednak nie tylko brama wyjściowa, ale także dekoracja domu na wesele, która jest dużym wyzwaniem. Oczywiście łuk ślubny cieszy oko również gości i stanowi pewien symbol, bo przecież łuk na bramę weselną to niejako wrota do nowego życia! Domowa przestrzeń jednak również jest bardzo ważna. Pamiętaj, czym piękniej wokół ciebie, tym radośniej w tobie! 🙂 Udekorowany dom i otoczenie to już finał, ale najpierw czeka cię troszkę przyjemnej pracy!

Oczywiście możesz też zlecić wykonanie dekoracji profesjonalistom, którzy pomogą w wyborze, przywiozą i zainstalują dekoracje, a na koniec wszystko posprzątają. W obliczu innych wydatków jest to usługa relatywnie tania, jednak wiąże się z pewnymi kosztami. Łuk ślubny występuje w wielu odmianach, a co za tym idzie i cenach, np. łuk na bramę weselną z balonów, to koszt około 400 zł (standardowy ma około 7 m). Koszt wypożyczenia łuku z materiału to około 250 zł, ścianki z kwiatów 500 zł, kurtyny świetlnej – 300 zł. Wszystkie ceny są orientacyjne i należy do nich doliczyć montaż i dojazd. Decyzja czy zamówić firmę, czy też wykonać dekorację samodzielnie należy do ciebie.

Podsumowując, wesele to nie tylko sukienka, dodatki, menu, ale też sceneria. O ile milej spędzić ten dzień wśród pięknych dekoracji? Czy to będą kwiaty, girlandy, balony zależy od ciebie. Liczy się twój gust. Łuk ślubny, kurtyna kwiatowa czy może strzelający balon gigant? Wybór jest ogromny, ale jak zawsze mile widziany jest umiar. Nie chcesz przecież zginąć wśród tych dekoracji! To ty jesteś królową i na ciebie powinny być w tym dniu zwrócone wszystkie oczy! Przepięknego ślubu i wesela! 🙂

Łuk ślubny – sprawdź galerię zdjęć!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu