• MODA
 • URODA
 • ŚLUB I WESELE
 • STYL ŻYCIA
 • EKSPERT Z KLASĄ
 • SZUKAJ

Magiczny pierwszy taniec – najpopularniejsze style, które wybierają pary młode

Magiczny pierwszy taniec – najpopularniejsze style, które wybierają pary młode

Jednych stresuje, inni czekają na niego z niecierpliwością. Pierwszy taniec małżeński to dla wielu par niemalże mistyczna chwila, pełna wzruszeń, uniesień (również tych emocjonalnych) i spektakularnych obrotów! 

Zazwyczaj każda para narzeczonych rozmowy o tej chwili rozpoczyna od wybrania piosenki na pierwszy taniec. Jedni wiedzą już na samym początku, do czego zatańczą,, ponieważ od zawsze mają utwór, który jest tym “ich jedynym i wyjątkowym”. Inni dopiero tworzą historię i postanawiają, że wybrana piosenka już na zawsze będzie przypominała im o weselu. 

Oczywiście muzyka jest niezwykle ważna, ale równie istotny jest sam przekaz, kroki i ruchy, które się wykonuje. Pamiętajcie, że pierwszy taniec z pewnością zostanie nagrany i upamiętniony w waszym reportażu ślubnym. Nie możecie mieć zatem zestresowanych min i pod nosem liczyć kroków. Z pewnością nie w ten sposób będziecie chcieli wspominać tę chwilę.  

Jaki zatem styl pierwszego tańca najczęściej wybierają pary młode? Czy większość woli klasyczne klimaty, takie jak walc wiedeński lub walc angielski, czy może coraz częściej decydują się na ryzyko? 

Pierwszy taniec – walc angielski czy wiedeński?

Wiele par młodych decyduje się na wolny i romantyczny taniec, który najczęściej łączy w sobie elementy walca angielskiego i walca wiedeńskiego. Bardzo charakterystyczne dla tego typu stylu tańca są wirowe obroty, które upiększają widowisko. W walcu wiedeńskim i walcu angielskim pojawiają się również przejścia i oczywiście spektakularne unoszenia. Nic dziwnego zatem, że narzeczeni decydują się na układy, które zawierają wszystkie te charakterystyczne ruchy. 

Kiedy warto zdecydować się na wolniejszy taniec? To dobra opcja dla tych par, które nie do końca lubią tańczyć i w szybszym układzie mogłyby się pogubić. Podstawowe kroki walca angielskiego i walca wiedeńskiego są bardzo proste, dlatego każdy powinien sobie z nimi poradzić. Jeśli skomplikowany układ miałby was zestresować, to już lepiej zupełnie zrezygnować z tej tradycji. Pierwszy taniec ma sprawiać przyjemność i być chwilą intymności pośród wielu par, które nawet na chwilę nie spuszczą was z oka.  

Pierwszy taniec młodej pary
Unsplash

Zobacz także: Szkoła tańca, która przygotuje cię do pierwszego tańca? Sprawdź nasz katalog!

Walc wiedeński i angielski na pierwszy taniec – muzyka

Jeśli zastanawiacie się nad tym, jakie piosenki będą pasowały do walca wiedeńskiego lub walca angielskiego, prezentujemy wam kilka propozycji. Nie zapomnijcie, że także polskie piosenki o miłości idealnie nadają się do tego typu tańca!

 1. Whitney Houston “I have nothing”,
 2. Goo Goo Dolls “Iris”,
 3. Natalia Kukulska “Zakochani”,
 4. Righteous Brothers “Unchained Melody”,
 5. Waldemar Kazanecki “Noce i dnie”,
 6. Zbigniew Wodecki “Oczarowanie”.

Pierwszy taniec – bachata, cza-cza, tango i salsa!

Gorące rytmy to również idealny wybór na pierwszy taniec. W szczególności dla tych par, które znacznie lepiej czują się w rytmach latynoamerykańskich. Dlatego jeśli zastanawialiście się nad tym, czy wypada albo czy pierwszy taniec nie powinien być spokojniejszy, zapomnijcie o takich rozważaniach. 

Okazuje się bowiem, że coraz więcej par decyduje się na cza-czę, salę, gorące tango i nietypową bachatę. Każdy z tych tańców charakteryzuje się swoimi specyficznymi ruchami, które dla amatorów mogą wydawać się trudne do opanowania. Jednak jeśli bardzo wam na tym zależy, wystarczy, że nauczycie się kilku podstawowych kroków i połączycie je z ruchami, które doskonale znacie. W ten łatwy sposób uzyskacie naprawdę spektakularny efekt!

Tango jako pierwszy taniec na wesele
Pexels

Zobacz także: Piosenki weselne, które wszyscy kochają – 143 największe hity!

Bachata, cza-cza, tango i salsa na pierwszy taniec – utwory?

Jeśli wciąż poszukujecie utworu, który będzie pasował do tych typów tańca, sprawdźcie nasze propozycje!

 1. Adele “Someone like You”,
 2. Jose Feliciano  “Mar Y Cielo”,
 3. Nueva Era  “I need a girl” ,
 4. Frank Sinatra, Dean Martin & Sammy Davis “Sway”,
 5. Charlie Puth ft. Meghan Trainor “Marvin Gaye”,
 6. DNCE “Cake By The Ocean”,
 7. Gotan Project “Santa Maria (Del Buen Ayre)”,
 8. Carlos Gardel “Por Una Cabeza”,
 9. Percy Faith Orchestra “Sombras (Merveilleux)”,
 10. Enrique Iglesias “Bailando”,
 11. Bill Medley, Jennifer Warnes – “(I’ve Had) The Time Of My Life”. 

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu