Makijaż na ślub – 8 praktycznych rad

Makijaż na ślub – 8 praktycznych rad

W dniu ślubu uwagę przykuwa przede wszystkim Para Młoda, ale jest to tak naprawdę święto wszystkich gości. Zazwyczaj na ślub zjeżdża się cała rodzina, nawet ta daleka. Dlatego drogie Panie, warto zadbać o swój wygląd.

Makijaż na ślub - 7 praktycznych radPiękna kreacja to nie wszystko. Jeśli chcemy wyglądać olśniewająco, to warto więcej uwagi i czasu poświęcić pielęgnacji twarzy oraz makijażowi, który z pewnością doda nam klasy i elegancji, jeśli będzie dobrze wykonany.

A oto garść przydatnych rad:

1. Jeżeli nie potrafisz się malować, udaj się do wizażysty albo poproś o pomoc przyjaciółkę.

2. Profesjonalni wizażyści odradzają stosowanie fioletowych cieni do powiek. Wprawdzie pięknie podkreślają one zielony odcień oczu, ale niestety optycznie zmieniają kolor białka oka – z białego na żółtawy. Z daleka pewnie nie będzie to widoczne, ale w przypadku dużych zbliżeń – już tak.

3. Jeżeli decydujesz, się na profesjonalny makijaż na ślub, to warto się zastanowić, jaki końcowy efekt chcesz uzyskać. Zdaj się na doświadczenie wizażystki, która „okiem” fachowca dopasuje kolory. Jeśli na co dzień malujesz się bardzo delikatnie albo w ogóle tego nie robisz, to poinformuj o tym wizażystkę, po to, żeby makijaż na ślub Cię później nie „przytłoczył” i żebyś nie czuła się z nim jak z maską. Profesjonalna makijażystka pomaluje Cię tak, aby makijaż pięknie się prezentował i pasował do Twojego stylu.

4. Warto mieć w kosmetyczce takie produkty jak puder prasowany, cienie do powiek, tusz do rzęs, szminka/ błyszczyk, chusteczki higieniczne, ewentualnie patyczki, nawet wtedy, gdy pomalowała Cię wizażystka. Jeśli takich „niezbędnych” kosmetyków mamy więcej, można je zostawić w większej kosmetyczce w pokoju hotelowym, w samochodzie, albo powierzyć świadkowej. Jeśli maluje Cię wizażystka, poproś o odrobinę błyszczyku do ust, którego użyjesz do późniejszych poprawek. Tylko tym sposobem możesz mieć pewność, że odcień będzie identyczny jak ten, którym zostałaś pomalowana.

5. Pamiętaj o zasadzie równowagi: jeśli akcent położony jest na oczy, na usta nałóż cielisty błyszczyk lub szminkę. Jeśli stawiasz na mocną oprawę ust, to oczy powinny być delikatniej podkreślone, tak aby całość nie przytłaczała i była odpowiednia do sytuacji.

6. Warto co pewien czas sprawdzać stan makijażu: czy nie osypał się tusz, czy nie rozmazała szminka, czy twarz zbytnio się nie „świeci”. Nadmiar sebum pochłoną chusteczki do tego przeznaczone, które dostępne są w każdej drogerii. Dzięki nim pozbędziesz się efektu świecącej się cery, a makijaż pozostanie nienaruszony. Zalecane jest też delikatne przypudrowanie twarzy.

7. Makijaż na ślub powinien pasować do stroju. W przypadku, gdy wiesz, że będziesz się przebierać, wcześniej przemyśl makijaż. Przykładowo – do Kościoła nieco delikatniejszy, później po przebraniu się w kreację wieczorową można go poprawić – dorysować kreski linerem, nanieść ciemniejsze cienie, mocniej podkreślić rzęsy.

8. Pamiętaj, żeby się uśmiechać. To jeden z ważniejszych dni w Twoim życiu, a nic tak nie dodaje uroku, jak piękny uśmiech Panny Młodej.

KOMENTARZE: 2

 1. A ja się będę sama malować, niestety na czymś trzeba zaoszczędzić… ale mam nadzieję, że dobrze pójdzie, bo na co dzień raczej podoba się ludziom mój makijaż i często go chwalą ;]

 2. Najtrudniej jest właśnie zaufać „profesjonaliście” ;] bo jak człowiek ponad 10 lat maluje się codziennie tak samo, a tu nagle się dowiaduje, że źle podkreślał swoje atuty, używał złych odcieni, to robi się takiej osobie niezbyt przyjemnie… ale warto się właśnie oddać w ręce wizażysty, który nas nie zna i pomaluje nas tak jak trzeba 😉

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).