Makijaż permanentny brwi – zachwycaj wyrazistym spojrzeniem!

Makijaż permanentny brwi – zachwycaj wyrazistym spojrzeniem!
Envato

Która z nas nie chciałaby zaoszczędzić choć kilku minut podczas porannej toalety i wykorzystać ich na przyjemne delektowanie się filiżanką ulubionej kawy. Jak skrócić czas wykonywania codziennego make up’u lub też całkowicie z niego zrezygnować? Z pomocą przychodzi makijaż permanentny brwi i ust! W dzisiejszym artykule nieco więcej o sposobach na piękne, wyraziste i spektakularnie wyglądające brwi.

Aplikacja wesele z klasą

Brwi permanentne, czyli jakie?

Makijaż permanentny brwi to świetna alternatywa dla kobiet, które pragną zaoszczędzić trochę czasu, związanego z koniecznością wykonywania codziennego make up’u, a także dla tych pań, które chcą poprawić kształt swoich brwi – uzupełnić pojawiające się niedoskonałości i prześwity.

Oferty promowane

Makijaż permanentny brwi posiada wiele zalet, do których zalicza się:

 • możliwość uzyskania pięknych i symetrycznych łuków brwiowych;
 • idealny makijaż, a co za tym idzie perfekcyjny wygląd;
 • oszczędność pieniędzy (wykonywanie codziennego makijażu, ale i demakijażu wiąże się z koniecznością zakupu odpowiednich kosmetyków, jeśli do tego stawiamy na preparaty z najwyższej półki, microblanding brwi może okazać się korzystniejszym rozwiązaniem);
 • trwałość;
 • oszczędność czasu;
 • idealny sposób na piękne brwi dla kobiet po chemioterapii, a także tych, posiadających alergię na tradycyjne kosmetyki do makijażu.

Brwi – metoda piórkowa, a tatuaż kosmetyczny – co różni te metody?

Tatuaż kosmetyczny brwi, określany również metodą cienia lub cieniowania to rodzaj tatuowania brwi, wykonywany po to, aby je wypełnić oraz nadać im pożądany kształt, w efekcie czego, osiąga się efekt grubych i bardzo wyrazistych brwi w pełnym, odpowiednio dobranych do karnacji klientki, kolorze. Podczas zabiegu użyte zostają naturalne pigmenty, które są bezpieczne dla skóry i nie powodują alergii.

Specjalista wykonujący tatuaż brwi za pomocą igły wprowadza pigment w przestrzeń naskórka, który z upływem czasu stopniowo zaczyna się wypłukiwać, powodując rozjaśnienie brwi. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do trzech lat. Metoda cienia polecana jest szczególnie posiadaczkom słabo zarysowanych łuków brwiowych, a także kobietom lubiącym nieco mocniejszy makijaż.

W cieniowaniu brwi wyróżnić można dwie metody: ombre powder brows – procedura polegająca na wykorzystaniu wielu odcieni pigmentu, co daje wrażenie trójwymiarowości brwi oraz gwarantuje bardzo naturalny efekt oraz soft powder brows – idealny sposób podkreślania brwi dla posiadaczek gęstych, ale jasnych lub bardzo jasnych łuków.

Niezwykle popularną metodą na osiągnięcie wyrazistego spojrzenia, polegającą na rekonstrukcji pojedynczych włosków jest metoda piórkowa. Procedura ta jest znacznie mniej bolesna od tatuażu brwi, a jej efekty potrafią być równie spektakularne. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego „pióra” oraz tuszu, którym specjalista opracowuje brew włos po włosku (dorysowując pomiędzy naturalnymi włoskami na łukach brwiowych klientki dodatkowe) w celu ich naturalnego zagęszczenia, nadania koloru i uzupełnienia prześwitów.

Envato

Zobacz także: Zawsze pięknie zaznaczone usta – na czym polega makijaż permanentny ust?

Microblading brwi – poznaj przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego brwi

Jak większość zabiegów, zakładających ingerencję w skórę, także makijaż permanentny posiada określone przeciwwskazania. Na microblading nie powinny decydować się osoby, których dotyczą wymienione poniżej wskazania:

 • ciąża;
 • karmienie piersią;
 • cukrzyca;
 • łuszczyca;
 • choroby nowotworowe;
 • infekcje skórne;
 • infekcje ogólnoustrojowe;
 • zażywanie sterydów i leków przeciwzakrzepowych;
 • choroby oczu;
 • przedłużone lub zagęszczone rzęsy.

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego lub w razie jakichkolwiek wątpliwości warto dopytać o wszystkie szczegóły specjalistę, sprawdzić opinie o salonie, a także umówić się na konsultację z kosmetologiem.

Zabieg microblading jest całkowicie bezpieczny pod warunkiem, że wykonasz go w sprawdzonym gabinecie i u profesjonalnej linergistki. Makijaż permanentny utrzymuje się około 2 lat. Aby jednak osiągnąć długotrwały efekt wyrazistych i ciemniejszych brwi konieczna jest ich dopigmentowowanie co jakiś czas. Trwałość zabiegu zależy ponadto od wielu innych czynników takich jak styl życia, sposób pielęgnacji, rodzaj skóry itp.

makijaż permanentny brwi
Envato

Zobacz także: Makijaż dzienny w kilku prostych krokach. Z których kosmetyków warto zrezygnować?

Makijaż permanentny brwi – cena

Microblading z pewnością nie należy do najtańszych zabiegów kosmetycznych. Koszt wykonania makijażu permanentnego brwi uzależniony jest od renomy salonu oraz specjalisty wykonującego zabieg, a także od lokalizacji gabinetu. W dużych miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków koszt wykonania zabiegu jest zazwyczaj znacznie wyższy od kwoty, jaką należałoby zapłacić w mniejszych miejscowościach. Cena makijażu permanentnego brwi waha się od 500 do nawet 1000 złotych.

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

Regeneracja skóry po wykonaniu makijażu permanentnego może trwać nawet 3-4 tygodnie. Aby jednak przebiegała ona właściwie niezbędne jest stosowanie się do wszystkich podanych przez specjalistę zasad dotyczących odpowiedniej pielęgnacji.

 • Zrezygnuj z mycia brwi wodą i mydłem do kilku dni od wykonania zabiegu.
 • Unikaj wizyt na basenie, saunie, w solarium, a także intensywnego wysiłku fizycznego.
 • Zrezygnuj z wykonywania makijażu, a dokładniej z malowania brwi kosmetykami (do tygodnia po zabiegu).
 • Unikaj bezpośredniego kontaktu ze słońcem.
 • Pamiętaj o ochronie. Każdorazowo przed wyjściem nakładaj na brwi krem z filtrem przeciwsłonecznym.  
 • Unikaj dotykania brwi dłońmi, a przed rozpoczęciem pielęgnacji pamiętaj o ich dokładnym umyciu.
 • Nie rozdrapuj, pojawiających się na skórze strupków! Może to zaburzyć naturalny proces gojenia, a także doprowadzić do powstawania blizn. 

4.5/5 - (15)

Marta Mataniak

Marta Mataniak

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonatka mody i najnowszych trendów także tych z branży ślubnej. Uwielbia podróżować, zwłaszcza po słonecznej Italii. Miłośniczka dobrej kuchni, lubiąca odkrywać nowe smaki. Fanka aktywności fizycznej i podcastów kryminalnych.

Więcej artykułów autora Marta Mataniak

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore