Makijaż ślubny do sesji zdjęciowej

Makijaż ślubny do sesji zdjęciowej

Makijaż ślubny wydaje się być niezbędny w dniu ślubu. Nie tylko ukryje niedoskonałości cery, dopełni stylizację ślubną, ale przede wszystkim pomoże poczuć się wyjątkowo i pięknie. Niestety nie każdy jest odpowiedni w dniu ślubu. Musimy dobrać taki makijaż ślubny, który będzie dobrze wyglądał na zdjęciach i filmie.

Niefotogeniczny makijaż ślubny

Makijaż ślubny powinien spełniać określone warunki, aby dobrze prezentować się przed obiektywem. Modne perłowe odcienie na oczy czy błysk na policzkach wcale dobrze nie wyglądają na zdjęciach. Żadna Panna Młoda nie chce się na zdjęciach „świecić”. Najlepiej wykonać makijaż matowy, precyzyjnie dobrany do typu urody i przede wszystkim wodoodporny.

Makijaż ślubny idealny do zdjęć

Najważniejsze w makijażu ślubnym jest wykończenie. Kamera i aparat fotograficzny są bezwzględne dla wszelkich niedoskonałości skóry. Zadbaj o dokładne zmatowienie cery, nic tak nie psuje wrażenia jak połyskujące czoło czy policzki.

Modelowanie rysów za pomocą profesjonalnych kosmetyków to już standard w usługach kosmetycznych.

Podkreśl oczy

Profesjonalny wizażysta za pomocą jasnych i ciemnych pudrów podkreśli oczy i uwydatni policzki, zmniejszy optycznie nos, linię żuchwy i podbródek. Drobne sztuczki powiększą także oczy, które należy w tym dniu potraktować szczególnie. Silne rozjaśnienie cieni pod oczami wydobędzie spojrzenie, także w załamaniach skóry spłyci zmarszczki mimiczne. Oczy grają tutaj pierwszorzędną rolę. Ich makijaż powinien być intensywniejszy niż typowy wieczorowy makijaż, by w ogóle był widoczny na zdjęciach.  Chyba że zależy nam właśnie na efekcie niewidocznego makijażu…

Pan Młody a makijaż ślubny

Panowie też powinni skorzystać z pomocy profesjonalnej wizażystki, która wykorzystując odrobinę pudru matującego wykona niewidoczny makijaż ślubny. Mężczyźni szczególnie silnie pocą się na twarzy, a to nie dodaje uroku weselnym fotografiom. Dzięki makijażowi Pan Młody cały dzień będzie wyglądał rześko i młodo.

Makijaż ślubny niezbędny w plenerze

To właśnie na tych zdjęciach zależy Wam najbardziej! Pamiętajcie! – w plener obowiązkowo profesjonalny makijaż (po)ślubny. Panny Młode powinny zdecydować się podkreślić oczy i usta. Niech ten makijaż różni się od tego, który miałyście w dniu ślubu.

Retusz na ratunek

Profesjonalny makijaż ślubny jest wskazany nie tylko dla Pań z defektami skórnymi, trądzikiem, przebarwieniami, ale także tych o idealnej cerze i urodzie. Fotograf ma oczywiście w zanadrzu program do przerabiania zdjęć, ale warto pamiętać, że retusz służy jedynie poprawie pojedynczych defektów a nie zastępuje makijażu.

Podkłady błyszczące to zmora fotografów i kamerzystów, gdyż rozświetlona twarz na zdjęciach sprawia wrażenie spoconej. I o ile sprawny fotograf jest w stanie nanieść poprawki na zdjęcia, tak w przypadku filmu już niewiele da się zrobić.

Sesja ślubna i wizaż w jednym pakiecie

Coraz częściej profesjonalni fotografowie i filmowcy współpracują z wizażystami ze względu na częste pytania i prośby Młodych Par o obróbkę i retusz zdjęć. Bez wątpienie łączenie obu usług jest korzystne dla każdej ze stron. Młodzi małżonkowie są zadowoleni ze zdjęć a fotograf nie jest zmuszony dokonywać  przesadnego retuszu.

Skorzystanie powtórne z pomocy profesjonalnej wizażystki wiąże się z dodatkowymi kosztami, jeśli sesja plenerowa odbywa się w innym terminie niż dzień ślubu. Nie do odżałowania będzie fakt, że ten wydatek w proporcji do całości kosztów ślubu i wesela był znikomy. Pamiętajcie, że to właśnie zdjęcia i film będą pamiątką na całe życia. Warto dołożyć wszelkich starań, by nie było na nich niedociągnięć i niekorzystnych ujęć.

4.7/5 - (40)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore