Marzysz o baśniowym przyjęciu? Zorganizuj wesele w historycznych wnętrzach pałacu!

Marzysz o baśniowym przyjęciu? Zorganizuj wesele w historycznych wnętrzach pałacu!

Królewskie śluby od wieków budzą ogromne zainteresowanie wśród ludzi. Podobnie jest z filmami czy bajkami, opowiadającymi historię książęcej pary, wyprawiającej huczne wesele, po którym zakochani żyją długo i szczęśliwie. Takie klimaty, nawiązujące do uroczystości organizowanych na dworach królewskich, stają się również bardzo ciekawą inspiracją dla przyszłych par młodych, które marzą o uroczystości w stylu royal wedding.

Aplikacja wesele z klasą
Hotel Pałac Alexandrinum

Wymarzone wesele w królewskim stylu

Podniosły nastrój, a także wręcz barokowy przepych, panujące na królewskich uroczystościach to motywy, które fascynują nowożeńców, marzących o wystawnym przyjęciu niczym z pięknej baśni. Wesele w takim stylu rządzi się swoimi prawami – każdy element musi nawiązywać do wytwornej atmosfery, pełnej szyku i wytworności, począwszy od strojów przyszłych małżonków, poprzez wszelkie dekoracje, na eleganckim samochodzie kończąc.

Pierwsza i jedna z najważniejszych kwestii podczas organizacji wydarzenia, nawiązującego do stylu królewskich ślubów, to niewątpliwie wybór odpowiedniego miejsca na przyjęcie. Sama w sobie sala weselna oraz wystrój, który w niej zastosowano, mówi bardzo wiele o charakterze uroczystości. Wśród jakich obiektów weselnych warto się rozglądać, planując baśniowe przyjęcie? Oczywiście wśród zamków i pałaców – w ich wnętrzach bowiem można doświadczyć historii oraz poczuć tajemniczy nastrój. Miejsca, w których przeszłość łączy się z nowoczesnością sprawiają, że wesele jest niezwykłe i w prawdziwie dworskim stylu!

Hotel Pałac Alexandrinum

Historia Pałacu Alexandrinum

Jednym z obiektów, który rewelacyjnie wpisze się w stylistykę royal wedding jest niewątpliwie Hotel Pałac Alexandrinum, znajdujący się pod Warszawą – tylko 13 km od stolicy. Historia majątku sięga XVIII wieku. Pod koniec tego stulecia kilkuhektarowy teren stał się własnością rodziny ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W czasie, kiedy właścicielem był Stanisław Grabowski, syn króla, obiekt pełnił miejsce historycznych spotkań. Odwiedzały go znamienite osobistości tej epoki – książę Adam Jerzy Czartoryski, a także car Aleksander Pawłowicz I, tytularny król Polski, a jego przyjaźń z gospodarzem stanowi genezę nazwy dzisiejszego pałacu, czyli Alexandrinum. W późniejszych latach majątek wielokrotnie zmieniał gospodarzy, a sam dwór spłonął w czasie bitwy w roku 1944. Od roku 2002 obiekt jest pod opieką nowych właścicieli.

Hotel Pałac Alexandrinum

W Pałacu Alexandrinum tradycja i historia przeplatają się z aktualnymi trendami i wyrafinowanymi elementami w stylu glamour. Baśniowe przyjęcie weselne, podczas którego para młoda może poczuć się jak para królewska, jest tutaj jak najbardziej możliwe do zrealizowania. W olśniewających wnętrzach można poczuć ducha historii oraz wspomnienia nawiązujące do wytwornych czasów, które niezmiennie są obecne w tej nietuzinkowej przestrzeni.

Niezwykle elegancka Sala Balowa to idealne miejsce, w którym nowożeńcy będą celebrować wzniosłe chwile. Luksusowe aranżacje pałacu nadadzą uroczystości ekskluzywny charakter oraz iście bajkową oprawę. Ponadto, Para Młoda może skorzystać z królewskiego apartamentu, a goście weselni butikowych pokoi, które oferuje hotel mieszczący się w pałacu.

Hotel Pałac Alexandrinum

Przysięga małżeńska w pałacowym ogrodzie

Wyjątkowym rozpoczęciem tej szczególnej uroczystości dla dwojga zakochanych i ich bliskich, niewątpliwie stanie się romantyczny ślub w plenerze, który będzie miał miejsce w zabytkowym i malowniczym parku, otaczającym pałac. Na terenie 12 hektarów znajdują się wielowiekowe drzewa, dawne zabudowania, urzekające zakątki, stawy i ławki.

Historyczna altana, która zajmuje ważne miejsce w parku, to idealne miejsce na ceremonię ślubną jak z bajki. Majestatyczny łuk triumfalny i antyczne rzeźby wśród starodawnych drzew to prawdziwie baśniowa scenerię na taką podniosłą i niezapomnianą uroczystość.

Wytworne wesele w królewskim stylu to marzenie, które może się spełnić. Historyczne wnętrza dworków i pałaców idealnie wpiszą się w ten charakter uroczystości.

Artykuł powstał we współpracy z Pałacem Alexandrinum.

4.7/5 - (44)

Paulina Góralska

Paulina Góralska

Absolwentka polonistyki oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Niepochodząca ze Śląska, ale zakochana w tym regionie jako mieszkanka od kilku lat. Uwielbia podróże, w szczególności wycieczki rowerowe i górskimi szlakami. Zafascynowana tematyką ślubów, zwłaszcza stylem rustykalnym.

Więcej artykułów autora Paulina Góralska

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore