Mezoterapia bezigłowa: cena, opinie i efekty!

Mezoterapia bezigłowa – czy warto poddać się temu zabiegowi?

Mezoterapia bezigłowa – czy warto poddać się temu zabiegowi?
people, beauty, cosmetology and technology concept - beautiful young woman having needle free mesotherapy or hydradermie facial treatment by microcurrent firming device in spa

Piękny i młody wygląd to marzenie większości kobiet i mężczyzn. Właśnie w tym celu zarówno płeć damska jak i męska poddaje się różnego rodzaju zabiegom, dzięki którym ich skóra wygląda promiennie, a zmarszczki zostają znacznie spłycone.

Aplikacja wesele z klasą

Wśród najpopularniejszych nieinwazyjnych zabiegów są między innymi: mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny. Równie popularna staje się mezoterapia bezigłowa, która znacznie poprawia jędrność skóry i umożliwia przenikanie kosmetyków do jej najgłębszych warstw. Czy mezoterapię można wykonywać w domu i jaka jest jej cena w salonie kosmetycznym? Sprawdź, co musisz wiedzieć o tym zabiegu, zanim się na niego zdecydujesz!

Co to jest mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia bezigłowa to metoda potwierdzona naukowo, która pomaga dotrzeć do najgłębszych warstw skóry. Dzięki zastosowaniu potencjałów elektrycznych i różnego rodzaju przebiegów otwierają się kanały, którymi kosmetyki docierają do trudnodostępnych miejsc. Aparaty do mezoterapii wykorzystują zjawiska fizyczne zachodzące w komórkach skóry. Podczas przeprowadzania zabiegu mogą zostać również wykorzystane ultradźwięki, dzięki którym w tkankach wytwarza się nadciśnienie zwiększające przepuszczalność skóry. Co więcej, w przeciwieństwie do mezoterapii igłowej, jest to zupełnie bezbolesny zabieg.

Mezoterapię bezigłową najczęściej przeprowadza się w okolicach skóry twarzy, na pośladkach, udach, biuście, szyi czy dekolcie. Skutecznie pomaga walczyć z oznakami starzenia się skóry, na przykład przebarwieniami czy zmarszczkami. Mezoterapia bezigłowa jest również doskonałym sposobem na walkę z niechcianym cellulitem.  

Envato

Zobacz także: Poszukujesz wizażystki, która wykona makijaż ślubny lub okolicznościowy? Sprawdź naszą bazę kontaktów!

Mezoterapia bezigłowa – cena

Ceny mezoterapii bezigłowej wahają się od 100 do nawet 300 złotych za jeden zabieg. Kwota, jaką zapłacimy, zależna jest od miejsca, w którym ma zostać wykonany zabieg oraz pakietu, jaki oferuje dany salon kosmetyczny. W wielu miejscach wykupienie kilku zabiegów pod rząd sprawia, że cena jednego zabiegu jest znacznie niższa. Warto także pamiętać o tym, że mezoterapia daje efekty dopiero po wykonaniu kilku zabiegów.

Cena mezoterapii bezigłowej:

  • twarz od 120 złotych,
  • twarz i szyja od 160 złotych,
  • twarz, szyja i dekolt od 200 złotych,
  • pośladki, uda, biust od 280 złotych

Przed wykonaniem zabiegu warto skonsultować się z dermatologiem i sprawdzić salon, w którym mamy zamiar poddać się mezoterapii bezigłowej.

Mezoterapia bezigłowa – efekty

Jakie efekty najczęściej i najszybciej można zaobserwować po mezoterapii bezigłowej? Jest to oczywiście spłycenie zmarszczek i bruzd. Czego jeszcze możemy oczekiwać po serii zabiegów? Oto efekty, które powinny się pojawić:

  • znaczny lifting skóry,
  • spłycenie zmarszczek i bruzd,
  • regeneracja skóry,
  • nawilżenie skóry,
  • rozjaśnienie pojawiających się plam,
  • ujednolicenie kolorytu skóry,
  • redukcja rozstępów.
Envato

Zobacz także: Jak pozbyć się trądziku – sprawdzone domowe sposoby, które dają znakomite efekty!

Jak przebiega zabieg mezoterapii bezigłowej

Mezoterapia bezigłowa to zabieg, przy którym można się odprężyć. Jest praktycznie bezbolesny, jedyne odczucie, jakie może się pojawić, to delikatne mrowienie.

Kosmetyczka zabieg rozpoczyna od zdezynfekowania skóry. Następnie podłączane są specjalne elektrody. Specjalistka dotyka głowicą naskórka, początkowo przepływ prądu jest niewielki. Z czasem moc głowicy jest zwiększana. Zawsze jednak moc dostosowana jest do odczuć klienta lub klientki.

Opinie o mezoterapii bezigłowej

W sieci można znaleźć wiele opinii na temat mezoterapii bezigłowej. Część z nich jest bardzo pozytywna, część niestety podważa zasadność wykonywania tego typu zabiegu.

Miałam  mezoterapię bezigłową 3 razy i oprócz nawilżenia skóry – tak jak po zwykłym peelingu i masce – nie zauważyłam różnicy. Być może jest to też kwestia urządzenia.

Mezoterapia bezigłowa to bardzo przyjemne doświadczenie. Po kilku zabiegach naprawdę widać i czuć efekty. Oczywiście trzeba znaleźć miejsce, gdzie zrobią nam mezoterapię na naprawdę dobrym sprzęcie. Bo niestety często chcą nas oszukać.

Jak przestrzegają internautki, przy mezoterapii bezigłowej należy przedyskutować z lekarzem kwestie alergii, które mogą doprowadzić do niepożądanych i niezwykle nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Sądzę, iż mezoterapia bezigłowa w moim wypadku sprawdza się bardziej, niż mezoterapia igłowa. Jestem alergiczką i po bezigłowej miałam strasznie podrażnioną skórę, nawet do tego stopnia, że tak swędziało, że ciągle się drapałam, co nie wyszło mi na dobre. Więc skonsultujcie ten zabieg z lekarzem czy kosmetyczką, ale mi doktor zabronił igłowej i powiedział, że mezoterapia bezigłowa jest nieinwazyjnym zabiegiem, bezpieczniejszym w moim przypadku.

Envato

Zobacz także: Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu – instrukcja krok po kroku

Mezoterapia bezigłowa – przeciwwskazania

Jak przy każdym zabiegu kosmetycznym, również w przypadku mezoterapii bezigłowej pojawiają się przeciwwskazania i skutki uboczne, o których warto wiedzieć, zanim wybierzemy się do kosmetyczki.

Przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • posiadanie w ciele metalowych protez i klamer,
  • choroby serca,
  • rozrusznik,
  • epilepsja,
  • choroby żył,
  • cukrzyca,
  • choroby nowotworowe,
  • guzki niewiadomego pochodzenia.

Skutki uboczne:

  • pieczenie i zaczerwienienia skóry,
  • ból,
  • krwiaki i sińce,
  • reakcje alergiczne,
  • opuchlizna.

Wszelkie dolegliwości powinny zniknąć po kilku dniach. Jeśli utrzymują się znacznie dłużej, należy skonsultować się ze specjalistą.

4.9/5 - (25)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autoraPatrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore