Miasto stu mostów i… czego jeszcze? Czyli ciekawe miejsca we Wrocławiu, które warto zobaczyć!

Miasto stu mostów i… czego jeszcze? Czyli ciekawe miejsca we Wrocławiu, które warto zobaczyć!

Wyjątkowe na mapie Polski miasto i stolica Dolnego Śląska, czyli bajeczny Wrocław. Miasto bez wątpienia piękne i polecane do zobaczenia w każdym poradniku. Ale czy są jeszcze jakieś mało znane ciekawe miejsca we Wrocławiu? I jak z tych popularnych wybrać te, których absolutnie nie można przeoczyć, odwiedzając to miasto?

Oczywiście, że na oba te pytania odpowiedź musi brzmieć: TAK! Przecież całkowicie inne aspekty bierze się pod uwagę, zwiedzając tak popularne miejscowości jak Wrocław, gdy w grę wchodzi romantyczna podróż poślubna w Polsce, a inne, gdy jest się tam na weekend z dziećmi, i jeszcze inne, kiedy się zastanawia, gdzie zorganizować wieczór panieński. Jednak na mapie Wrocławia można wyznaczyć kilka ciekawych miejsc, które w większości wypadków warto zobaczyć.

Te ciekawe miejsca we Wrocławiu musisz odwiedzić!

Zacznijmy więc od tego, czego niezależnie od długości i celu wizyty we Wrocławiu przeoczyć nie można! Absolutne podstawy, ale warto ich nie pomijać. Od czego by tu zacząć?

Jeśli chodzi o ciekawe miejsca we Wrocławiu, to na przedzie jest oczywiście Stare Miasto. Nie możesz pominąć tego Rynku, o nie. To coś jak być w Rzymie i nie zajrzeć do Watykanu. Nie do pomyślenia! Zwłaszcza że blisko Rynku jest również klimatycznie, a turystów nieco mniej… Wystarczy wspomnieć o zapierającej dech w piersiach Dzielnicy Czterech Wyzwań czy popularnym i przepięknym wieczorową porą Ostrowie Tumskim!

Będąc we Wrocławiu nie pomiń też wspaniałego niebanalnego Ogrodu Japońskiego, który zachwyca tłumy turystów. Wyjątkowy wygląd tego miejsca przyciąga pary młode i mnóstwo osób, ale i tak jest absolutnie niezbędnym miejscem do zobaczenia.

Jednak tym, co we Wrocławiu okazuje się chyba najbardziej wrocławskie, są krasnale. To właśnie one odpowiadają na pytanie, co ciekawego we Wrocławiu można zobaczyć. Bo krasnale są poukrywane po całym mieście, nadają miastu specjalnego charakteru i sprawiają, że ma ono swój współczesny charakter. A zwiedzanie miasta szlakiem wrocławskich krasnali to na pewno niepowtarzalna sprawa!

ciekawe miejsca we wrocławiu most tumski
Envato

Zobacz także: Najlepsze pomysły na niezapomnianą i wyjątkową sesję narzeczeńską!

Fajne miejsca we Wrocławiu na sesję zdjęciową

Jeśli wyjazd do Wrocławia planujecie w celach romantycznych, to lepiej trafić nie możecie. Wrocław to miasto, które godnie reprezentuje najbardziej romantyczne miejsca w Polsce! Ciekawe miejsca we Wrocławiu dla par, marzących o wyjątkowej sesji zdjęciowej, są naprawdę liczne. Wspomniany wyżej Ostrów Tumski i Ogród Japoński to oczywistości, ale oprócz nich na uwagę zasługują zwłaszcza urbanistyczne perełki. Pierwsze na myśl nasuwają się liczne mosty, zwłaszcza Most Grunwaldzki z położonym nieopodal przepięknym skwerkiem, ale nie tylko. Triumfy pod względem popularności święcą takie lokalizacje jak budynek Dworca Głównego, rozległy kampus politechniki czy okolice Biblioteki Uniwersyteckiej. Można pokusić się o stwierdzenie, że gdzie się nie spojrzy, tam nam oferuje Wrocław ciekawe miejsca do robienia zdjęć.

Zapierające dech w piersi sesje zdjęciowe zrobicie zresztą nie tylko w samej stolicy Dolnego Śląska. Otóż jeśli interesują was ciekawe miejsca, okolice Wrocławia sprawdzą się idealnie. Są mniej oblegane, a niezwykle bajeczne! Na uwagę zasługują przede wszystkim okoliczne lasy, np. niesamowity las iglasty w okolicy Jelcza-Laskowic. Lub nie tak odległy górzysty krajobraz, który gwarantują magiczne Karpaty i oczywiście sam Karpacz oraz Szklarska Poręba.

piękne miejsca we wrocławiu rynek
Envato

Zobacz także: Szukasz fotografa ślubnego? Zajrzyj do katalogu firm weselnych portalu Wesele z klasą i znajdź oferty z całej Polski!

Co ciekawego we Wrocławiu znajdzie rodzina z dziećmi?

Każde duże miasto ma swoje wyjątkowe miejsca nie tylko dla zakochanych, ale też dla rodzin. Znajdziesz ciekawe miejsca w Katowicach, Lublinie, Krakowie. Ale trzeba przyznać, że Wrocław ma naprawdę wyjątkowe atrakcje!

Rodziców małych dzieci na pewno nie znudzą wspomniane wyżej poszukiwania wrocławskich krasnali, które są rozsiane niemal po całym mieście. To dopiero przygoda! Fajne miejsca we Wrocławiu dla rodzin z dziećmi są zresztą liczne, ale w słoneczne dni na pewno nie można pominąć wrocławskiego zoo.

Niezależnie od pogody, doskonałym miejscem do zwiedzenia jest wrocławskie Afrykarium, które jest wyjątkowym miejscem na mapie Polski i dlatego robi wrażenie zarówno na dzieciach, jak i dorosłych. A prawdziwą frajdą dla rodzin z dziećmi jest też wrocławski aquapark. Wodna przygoda czeka!

4.9/5 - (29)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore