Miłosny horoskop chiński 🔮: do kogo pasuje Twój chiński znak zodiaku?

Miłosny horoskop chiński 🔮: do kogo pasuje Twój chiński znak zodiaku?

Wierzysz w horoskopy? Regularnie sprawdzasz co czeka Twój znak zodiaku w danym tygodniu? Podchodzisz do tego z dużym przymrużeniem oka, a lektura horoskopów to dla Ciebie przede wszystkim rozrywka? W takim razie, może zaciekawi Cię, co na Twój temat ma do powiedzenia chiński horoskop miłosny? Podpowiadamy, jakie chińskie znaki zodiaku powinny, zgodnie z horoskopem, tworzyć najbardziej udane pary.

Chiński horoskop różni się od tego, który znamy w Europie. Przede wszystkim, znaki zodiaku nie są przypisywane konkretnym miesiącom – w przypadku horoskopu chińskiego jednostką czasu jest rok. Poza tym, nazwy znaków zodiaku to nazwy 12 zwierząt: świnia, szczur, pies, bawół, tygrys, królik, kogut, małpa, smok, wąż, koń oraz owca. 

💡 Zobacz także: Jakie porady na wesele warto znać przygotowując się do przyjęcia? Podpowiadamy!

Chiński horoskop dla par: co warto wiedzieć na ten temat?

Jeżeli chcesz prawidłowo odczytać swój chiński horoskop partnerski, musisz zacząć od sprawdzenia, jaki jest Twój znak zodiaku. Robisz to podobnie jak w przypadku zwyczajnego horoskopu, bazując na dniu, miesiącu oraz roku urodzenia. Każdemu znakowi horoskopu chińskiego przypisany jest określony rok, dlatego łatwo sprawdzić, który znak przypadł akurat Tobie. Wybrane lata, którym „patronują” konkretne znaki zodiaku:

🐀 SZCZUR
1960, 1972, 1984, 1996, 2008

🐃 BAWÓŁ
1961, 1973, 1985, 1997, 2009

🐅 TYGRYS
1962, 1974, 1986, 1998, 2010

🐉 SMOK
1964, 1976, 1988, 2000, 2012

🐇 KRÓLIK
1975, 1987, 1999, 2011, 2023

🐍 WĄŻ
1965, 1977, 1989, 2001, 2013

🐎 KOŃ
1966, 1978, 1990, 2002, 2014

🐑 OWCA 
1967, 1979, 1991, 2003, 2015

🐒 MAŁPA
1968, 1980, 1992, 2004, 2016

🐓 KOGUT 
1969, 1981, 1993, 2005, 2017

🐶 PIES
1970, 1982, 1994, 2006, 2018

🐷 ŚWINIA
1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Sprawdzając swój znak zodiaku, musisz pamiętać, że horoskop chiński powstaje w oparciu o kalendarz księżycowy. Co to oznacza w praktyce? W chińskim horoskopie poszczególne lata nie będą zaczynały się tak jak w kalendarzu gregoriańskim, od 1 stycznia 📆. Chiński Nowy Rok to święto ruchome, przypadające zazwyczaj na koniec stycznia – początek lutego, dlatego, ustalając znak zodiaku, należy sprawdzić, w jakim roku rzeczywiście, zgodnie z kalendarzem solarnym, mieści się Twoja data urodzenia.

👉 Przykład? Załóżmy, że urodziłaś(eś) się w styczniu 1985 roku. Mogłoby się wydawać, że Twój znak chińskiego horoskopu to bawół, prawda? Tymczasem, w 1985 roku Nowy Rok zaczął się w lutym, dlatego Twoja data urodzenia to 1984 rok, a znak zodiaku – szczur. 

Horoskop chiński dla par
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Wesele – sennik podpowie, jak zinterpretować sen o zabawie weselnej. Sprawdź!

Partnerski horoskop chiński – dopasowanie znaków

Chiński horoskop miłosny ❤️ wskazuje, jakie są najbardziej udane połączenia znaków zodiaku, mające szansę na stworzenie trwałego, szczęśliwego związku. Wiesz już, jaki jest Twój chiński znak zodiaku? Teraz łatwo sprawdzisz, z kim Ci po drodze w horoskopie partnerskim.

SZCZUR 🐀

Szczur to osoba inteligentna, pracowita, zaradna, stąpająca twardo po ziemi, ale jednocześnie – mająca duże oczekiwania i bardzo stanowcza. Szczura cechuje także precyzja działania oraz duża otwartość.

Jaki znak zodiaku w chińskim horoskopie partnerskim pasuje do Szczura? Do Szczura bardzo dobrze będą pasowały osoby spod znaku Bawoła oraz Smoka. 

BAWÓŁ 🐃

Bawół nie boi się ciężkiej pracy. Osoby spod tego znaku są nieugięte i niestrudzone, co szczególnie widać w sferze zawodowej, ale, jeśli zostaną zdenerwowane potrafią pokazać swój temperament.

Jaki znak zodiaku w chińskim horoskopie partnerskim pasuje do Bawoła? Bawół ma szansę stworzyć bardzo udaną relację ze Szczurem, Małpą oraz Kogutem.

TYGRYS 🐅

Tygrysy cechuje duża otwartość, świadomość własnych zalet i mocnych stron, wigor oraz śmiałość. Jednocześnie jednak osoby spod tego znaku czasami koncentrują się przede wszystkim na własnym interesie oraz bywają naprawdę bardzo uparte.

Jaki znak zodiaku w chińskim horoskopie partnerskim pasuje do Tygrysa? Tygrys może dobrze czuć się w związku z Koniem, Smokiem oraz Owcą. 

SMOK 🐉

Smok to interesująca, przyciągająca uwagę otoczenia osoba. Bardzo inteligentny, nietuzinkowy oraz wspaniałomyślny znak, który jednocześnie czasami mocno skupia się na sobie i może okazać się narcyzem. 

Jaki znak zodiaku w chińskim horoskopie partnerskim pasuje do Smoka? Smok dobrze dogada się ze Szczurem, Tygrysem, Wężem oraz Kogutem. 

KRÓLIK 🐇

Króliki cenią sobie równowagę oraz harmonię. Są bardzo miłe dla otoczenia oraz delikatne. W działaniu, osoby spod znaku Królika wyróżnia bardzo duża rozwaga.

Jaki znak zodiaku w chińskim horoskopie partnerskim pasuje do Królika? Królik znajdzie bez problemu nić porozumienia z innym Królikiem oraz Owcą. 

Horoskop chiński
Adobe Stock

WĄŻ 🐍

Węże są osobami inteligentnymi, śmiałymi oraz umiejącymi wpływać na innych. Poza tym, Węże cechuje także bardzo duży urok osobisty oraz powodzenie w sferze działalności zawodowej.

Jaki znak zodiaku w chińskim horoskopie partnerskim pasuje do Węża? Wąż może polubić się z Bawołem oraz Smokiem.

KOŃ 🐎

Konie wyróżnia zaradność oraz upodobanie do aktywnego życia. Konie są szczere i bywają doskonałymi kompanami zabaw, jednocześnie mocno angażując się w związki uczuciowe.

Jaki znak zodiaku w chińskim horoskopie partnerskim pasuje do Konia? Koń w związku będzie się dobrze uzupełniał z osobami spod znaku Tygrysa, Konia i Psa. 

OWCA 🐑

Owca to miła, pomysłowa, otwarta na innych ludzi i hojna osoba. Osoby spod tego znaku mogą mieć jednak skłonność do czarnowidztwa oraz refleksyjności.

Jaki znak zodiaku w chińskim horoskopie partnerskim pasuje do Owcy? Owca może być szczęśliwa z osobami spod znaku Konia, Świni czy Węża. 

MAŁPA 🐒

Małpę cechuje świetne poczucie humoru, samodzielność i inteligencja. Małpy, poza tym, bardzo twardo stąpają po ziemi, co przydaje się w codziennym życiu.

Jaki znak zodiaku w chińskim horoskopie partnerskim pasuje do Małpy? Duże szanse na przetrwanie ma związek Małpy z inną Małpą, Smokiem, Bawołem i Szczurem. 

KOGUT 🐓

Kogut to osoba świadoma swoich mocnych stron, zdecydowana i zawzięta. Koguty mogą mieć jednak trudności z nawiązywaniem relacji z innymi ludźmi i nadmiernym skupieniem na sobie. 

Jaki znak zodiaku w chińskim horoskopie partnerskim pasuje do Koguta? Do Kogutów pasują, między innymi, inne Koguty, Bawoły lub Smoki.

PIES 🐶

Psy wyróżnia lojalność, słowność i przyzwoitość. To osoby, na których zdecydowanie można polegać, ale które czasami dają ponieść się emocjom. 

Jaki znak zodiaku w chińskim horoskopie partnerskim pasuje do Psa? Pies może dobrze odnajdywać się w związku z innymi Psami, Tygrysami, Szczurami i Końmi.

ŚWINIA 🐷

Świnia to otwarta, szczodra miła osoba, która jednocześnie bywa bardzo wielkoduszna. Bywa jednak, że Świnie mają dość impulsywny charakter.

Jaki znak zodiaku w chińskim horoskopie partnerskim pasuje do Świni? Do Świni będzie pasował Królik, Kogut, Koza i Szczur.

Podsumowanie tego artykułu

4.8/5 - (31)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore