• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Model w odpowiednim stylu – jaki pojazd do ślubu wybrać?

Model w odpowiednim stylu – jaki pojazd do ślubu wybrać?

Przed wami jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Pojazd do ślubu, który wybierzecie, powinien być wyjątkowy. Musi pasować do stylu ślubu i wesela, odpowiadać waszemu gustowi, ale również zapewnić komfort i wygodę.

W sieci znajdziecie dużo ofert wynajmu pojazdów do ślubu. Jeśli zdecydujecie się na samochód, możecie wybrać limuzynę, kabriolet, rolls royce, garbusa, syrenkę lub inne stare auta. Wśród pojazdów weselnych są również dorożki i bryczki. Zdarza się, że narzeczeni chcą pojechać w dniu ślubu na koniach, motorach lub rowerach. Nie jest to jednak wygodny sposób poruszania się, jeśli Panna młoda założy obcisłą suknię ślubną, a Pan Młody frak.

Który pojazd do ślubu będzie więc najlepszy? To zależy, jakie jego cechy są dla was najważniejsze – cena, wygląd czy wygoda?

Limuzyna do ślubu – elegancko i z przepychem

Jeśli zdecydujecie się na limuzynę, musicie zwrócić uwagę na jej wymiary. Taki pojazd do ślubu zapewni komfort podróży Parze Młodej i świadkom, ale trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii:
– czy samochód do ślubu zdoła wjechać na często ciasne podwórze domu Panny Młodej,
– czy przeciśnie się przez wąskie osiedlowe uliczki zastawione innymi autami,
– czy zdoła wykręcić na placu kościelnym lub przed lokalem weselnym?

Dodatkowo, jeśli ślub bierzecie w zimie, to musicie pamiętać, że limuzyny mają tylny napęd, a to przy tak dużej masie i rozstawie kół może spowodować, że kierowca nie zdoła wjechać pod wzniesienie na śliskiej jezdni. To mocny argument, jeśli nie chcecie w dniu ślubu pchać swojej limuzyny.

Samochód zabytkowy od ślubu – drogo, ale nie zawsze wygodnie

Samochody zabytkowe cieszą się ostatnio sporą popularnością. Moda niestety kosztuje, za wynajęcie takiego pojazdu do ślubu trzeba często zapłacić ponad tysiąc złotych. Samochody zabytkowe są ładne, ale niestety nie zawsze wygodne. Poza tym większość z nich to kabriolety, więc będziecie mieli kłopot, gdy pogoda w dniu ślubu nie dopisze. Co prawda, większość z nich ma dopinane dachy, ale jego założenie zajmuje kilka, a czasem kilkanaście minut. Deszcz więc skutecznie może pokrzyżować wam plany.

Ponadto musicie wziąć także pod uwagę wymiary wnętrza pojazdu do ślubu. Wiele aut retro produkowanych w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku cechuje się małymi rozmiarami i są ciasne. Niektóre auta produkowane w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych mają bardzo surowe i małe wnętrza.

Bryczka do ślubu – tylko przy ładnej pogodzie

Ładna, elegancka, tańsza niż kilka lat temu (choć nie zawsze), ale sprawiająca przyjemność tylko przy ładnej pogodzie. Bryczką nie pokonacie dużych odległości, więc ten pojazd do ślubu może wchodzić w grę tylko wtedy, jeśli z kościoła do lokalu weselnego jest niedaleko. Poza tym Pan Młody raczej nie pojedzie bryczką po Pannę Młodą do domu. Oprócz bryczki trzeba mieć samochód z przystrojeniem, a to zwiększa koszty.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu