• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Jak przygotować mowę zaręczynową?

Redakcja
Jak przygotować mowę zaręczynową?

„Wyjdziesz za mnie?” to trzy najważniejsze słowa, które mężczyzna mówi kobiecie podczas oświadczyn. Jak zasugerować swojej wybrance, że to pytanie za chwilę padnie i jak wprowadzić ją w wyjątkową atmosferę? Mowa zaręczynowa to coś, co sprawi, że ten moment będzie naprawdę magiczny.

Mowa zaręczynowa – poradnik krok po kroku

  • Zastanów się, co chcesz powiedzieć. Czy chcesz wyznać ukochanej, jak bardzo jest dla Ciebie ważna, chcesz założyć z nią rodzinę, budzić się przy niej każdego dnia? Podsumuj to, co razem przeżyliście, przypomnij sobie, kiedy po raz pierwszy pomyślałeś o ślubie… A może opowiedz historię pierścionka? Postaraj się wymyślić słowne „wprowadzenie” do oświadczyn.
  • Dopasuj styl i słownictwo do tego, w jaki sposób rozmawiacie ze sobą na co dzień. Na pewno macie swoje powiedzonka i słowa, które tworzą Wasz wspólny język. Pamiętaj, że najpiękniejsze słowa płyną prosto z serca i nie są skopiowane od innych. Chyba, że chcesz odtworzyć zaręczyny z ulubionej książki lub filmu swojej wybranki.
  • Zastanów się, co powiesz po otrzymaniu odpowiedzi. Wyobraź sobie ten moment i emocje, które będą Ci towarzyszyć. Na pewno Twoja wybranka będzie miała sporo do powiedzenia, ale Ty nie możesz przecież zamilknąć! Jeśli zdecydowałeś się na wstępną mowę, wypada ją równie pięknie zakończyć. Możesz wtedy powiedzieć, jak wielkim szczęściarzem się czujesz, że pękasz z dumy i obiecujesz, że do końca życia Twoja ukochana będzie przy Tobie szczęśliwa.

Pamiętaj, że nie chodzi o to, byś na pamięć uczył się mowy zaręczynowej, ale żebyś dobrze przemyślał to, co chcesz powiedzieć. Emocje, które będą Ci towarzyszyć i tak, prawdopodobnie, wezmą górę, ale warto, byś skupił się na najważniejszym przekazie. Trzymamy kciuki! Na pewno wszystko pięknie wypadnie!

fot. Pexels

Oceń artykuł

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet