Jak przygotować mowę zaręczynową?

Jak przygotować mowę zaręczynową?

1907

„Wyjdziesz za mnie?” to trzy najważniejsze słowa, które mężczyzna mówi kobiecie podczas oświadczyn. Jak zasugerować swojej wybrance, że to pytanie za chwilę padnie i jak wprowadzić ją w wyjątkową atmosferę? Mowa zaręczynowa to coś, co sprawi, że ten moment będzie naprawdę magiczny.

mowa zaręczynowa

Mowa zaręczynowa – poradnik krok po kroku

 • Zastanów się, co chcesz powiedzieć. Czy chcesz wyznać ukochanej, jak bardzo jest dla Ciebie ważna, chcesz założyć z nią rodzinę, budzić się przy niej każdego dnia? Podsumuj to, co razem przeżyliście, przypomnij sobie, kiedy po raz pierwszy pomyślałeś o ślubie… A może opowiedz historię pierścionka? Postaraj się wymyślić słowne „wprowadzenie” do oświadczyn.
 • Dopasuj styl i słownictwo do tego, w jaki sposób rozmawiacie ze sobą na co dzień. Na pewno macie swoje powiedzonka i słowa, które tworzą Wasz wspólny język. Pamiętaj, że najpiękniejsze słowa płyną prosto z serca i nie są skopiowane od innych. Chyba, że chcesz odtworzyć zaręczyny z ulubionej książki lub filmu swojej wybranki.
 • Zastanów się, co powiesz po otrzymaniu odpowiedzi. Wyobraź sobie ten moment i emocje, które będą Ci towarzyszyć. Na pewno Twoja wybranka będzie miała sporo do powiedzenia, ale Ty nie możesz przecież zamilknąć! Jeśli zdecydowałeś się na wstępną mowę, wypada ją równie pięknie zakończyć. Możesz wtedy powiedzieć, jak wielkim szczęściarzem się czujesz, że pękasz z dumy i obiecujesz, że do końca życia Twoja ukochana będzie przy Tobie szczęśliwa.

Pamiętaj, że nie chodzi o to, byś na pamięć uczył się mowy zaręczynowej, ale żebyś dobrze przemyślał to, co chcesz powiedzieć. Emocje, które będą Ci towarzyszyć i tak, prawdopodobnie, wezmą górę, ale warto, byś skupił się na najważniejszym przekazie. Trzymamy kciuki! Na pewno wszystko pięknie wypadnie!

fot. Pexels

Autor: Adrianna Fliszewska

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).